Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

5485
15.09.2008р. |
АСКОЕ як інструмент ефективного енергозбереження
Нині Україна є енергодефіцитною і, отже, енергозалежною державою, тому питання енергозбереження є особливо актуальним як на рівні країни, так і на рівні окремих підприємств - основних споживачів енергоресурсів. Ціна на енергоносії постійно зростає, і вже ніхто не сумнівається, що така тенденція збережеться і надалі.

Вартість енергоресурсів є невід'ємною частиною собівартості продукції, і щораз при підвищенні ціни на енергоносії українські виробники стоять перед вибором: або знизити рентабельність і втратити частину прибутку, або підвищити ціну на кінцевий продукт і втратити частину споживачів, або взагалі припинити виробництво. Ці невеселі варіанти наводять на думку про необхідність впровадження програми енергозбереження.

На кожному підприємстві підходять до проблеми енергозбереження індивідуально. На одних починають із проведення енергоаудиту, другі починають використовувати вже існуючі інструменти енергозбереження, треті заміняють застаріле енергоємне обладнання новим.

ПРОВЕДЕННЯ ЕНЕРГОАУДИТУ


Енергоаудит - це комплексне енергетичне обстеження підприємства, збір даних про енергоспоживання, аналіз фінансової й технічної інформації, спрямовані на виявлення нераціональної витрати енергоресурсів та усунення існуючих втрат.

У результаті проведення енергоаудиту розробляється програма - комплекс економічних, організаційних і технічних заходів, спрямованих на скорочення споживання енергоресурсів і їх раціональне використання. Це може бути впровадження енергозбережувальних технологій, зміна схем енергоустановок, децентралізація котелень, перехід на інші зонні тарифи, заміна старого устаткування новим тощо, і практично завжди енергоаудитори рекомендують впровадити автоматизовану систему обліку енергоресурсів (АСКОЕ).

Рекомендації, розроблені фірмою-аудитором, можна поділити на дві групи: ситуаційні й рекомендації загального характеру.
До ситуаційних можна віднести рекомендації із заміни устаткування на менш енергоємне, перенесення піків навантажень на інший час доби, перерозподіл схем прив'язок енергоустаткування, локалізації й усунення існуючих енерговтрат.
Рекомендації загального характеру - комплекс організаційних заходів щодо енергозбереження: оптимальне завантаження устаткування, своєчасне виявлення й ліквідація енерговтрат, раціональне використання ресурсів, впровадження енергозбережувальних технологій.

Багато аудиторів воліють працювати з підприємствами, що впровадили систему обліку енергоресурсів. Використання на підприємстві такої системи із зберіганням показників енергоспоживання за попередні роки, сезони, місяці, добу полегшує роботу енергоаудиторів і робить її більш обґрунтованою. Чим докладнішою буде використовувана інформація, тим точнішими будуть рекомендації із проведення енергозбережувальних заходів. Отримання інформації тільки із вхідних лічильників не дає можливості виявити існуючі всередині підприємства втрати, і, отже, усунути їх, у такому випадку можна говорити тільки про рекомендації загального характеру.

Результатом енергетичного аудиту є рекомендації з енергозбереження для конкретного підприємства. Завдання підприємства - впровадження комплексу розроблених заходів, точне дотримання рекомендацій, оскільки економічного ефекту буде досягнуто тільки за таких умов.

Рекомендації енергоаудиторів відображають стан енергопостачання на момент проведення аудиту. Щоб енергозбережувальні заходи були ефективними, їх слід коригувати, тож енергоаудит бажано повторювати при заміні устаткування, запуску нових виробничих потужностей, зміні схем живлення, прокладанні нових теплотрас.

ВИКОРИСТАННЯ ІСНУЮЧИХ ІНСТРУМЕНТІВ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ

Деякі підприємствах вирішують провести розробку комплексу заходів, спрямованих на енергозбереження, самотужки. Якщо на підприємстві впроваджено систему обліку енергоресурсів, то робота з виявлення енерговитрат та перевитрат ресурсів зводиться до правильного аналізу отриманих даних. Це можна зробити, маючи у своєму розпорядженні автоматизовану систему комплексного обліку енергоресурсів (АСКОЕ). Рішення, прийняті співробітниками підприємства на підставі аналізу даних про енергоспоживання, найчастіше будуть такими самими, які прийняли б енергоаудитори, працюючи на цьому підприємстві.

Значно складніше вирішити дане завдання, якщо автоматизований облік на підприємстві не ведеться. Інформація про енергоспоживання в цьому випадку буде обмежена тими звітами, які будуть доступні. Провести якісний аналіз на підставі обмеженої інформації складно - зроблені висновки не точно відображатимуть можливі енерговтрати, ухвалені рішення будуть інтуїтивними, прийнятими на підставі досвіду співробітників, комплекс розроблених організаційних заходів щодо енергозбереження матиме загальний характер.

ВИКОРИСТАННЯ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖУВАЛЬНОГО УСТАТКУВАННЯ

Підприємства зі старим парком устаткування часто вирішують для себе питання енергозбереження шляхом заміни старого устаткування новим. У цьому випадку основним джерелом енерговтрат вважається енергоємне устаткування, решта втрат на цьому тлі приймаються як несуттєві. Економія енергоресурсів при заміні устаткування складається з різниці енергоспоживання старого й нового обладнання.

Для збереження досягнутого економічного ефекту бажано в процесі експлуатації відслідковувати енергоємність нового обладнання, перевіряти відповідність споживаних енергоресурсів паспортним значенням.

ВИСНОВКИ

При проведенні комплексу робіт, спрямованих на енергозбереження, слід розуміти, що енергозбереження - не разова операція, це правильний аналіз інформації про енергоспоживання, прийняття своєчасних рішень, грамотне керування енергопотоками, ряд економічних, організаційних і технічних заходів, які повинні проводитися постійно.

Впровадження програми енергозбереження без повної картини енерговитрат буде спрямовано на керування енергоспоживанням у загальному. Ефективність енергозбережувальних заходів можна буде оцінити тільки комплексно, натомість ефективність окремих заходів у цьому випадку оцінити неможливо.

Оптимальний ефект у вирішенні завдання енергозбереження дає грамотний системний підхід. Автоматизована система комплексного обліку енергоресурсів (АСКОЕ) є універсальним інструментом ефективного керування енергозбереженням на підприємстві. Використання системи обліку дозволить підприємству оцінювати питомі витрати енергоресурсів і їхню вартість на одиницю продукції, відслідковувати вплив сезонних коливань енерговитрат на собівартість, коригувати кінцеву вартість виробленого продукту залежно від зміни питомого споживання або вартості енергоресурсів.


За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"
Теги та ключові фрази
порівняння АСКОЕ, енергозбережувальні заходи, ситуаційні задачі бжд ответы, аское ціни, світлодіоди, вартість системи АСКОЕ, банк сич, лб, рекомендації та пропозиції впровадження заходів з енергозбереження, порівняння систем аское
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.