Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3463
17.09.2008р. |
Імпульсне та високочастотне запалювання ламп
Для зовнішнього освітлення вулиць та площ населених пунктів, дорожніх магістралей, великих промислових та транспортних об'єктів, станцій, портів, архітектурних споруд та комплексів застосовуються високоінтенсивні джерела світла - натрієві та металогалогенові розрядні лампи високого тиску із зовнішнім запуском потужністю від 35 до 400 Вт. Висока світловіддача (80 - 120 лм/Вт), надійність, тривалий термін служби (12 - 27 тис. год.), порівняно невисока вартість схеми включення зумовили масове їх застосування.

Для запуску та підтримки робочих режимів цих ламп використовують: пускорегулювальний апарат (ПРА), запалюючий пристрій (ЗП) та компенсуючий конденсатор (С). Найбільш розповсюджена схема вмикання цих елементів зображена на рис. 1.

Запалюючий пристрій відіграє ключову роль у запуску лампи та її виході на робочий режим – він генерує імпульси електричної енергії високої напруги. Імпульси пробивають електричним полем міжелектродний простір розрядної трубки лампи, утворюючи дуговий розряд. Електрична мережа живлення через обмежуючий ПРА підтримує цей розряд і запалює лампу та виводить її на робочий режим.

Енергія імпульсів запалювання для натрієвих ламп повинна бути не меншою 0,001 Дж, а для металогалогенових ламп - 0,015 Дж. Якщо енергії імпульсів запалювання недостатньо, то необхідна емісійна підготовка (прогрівання) електродів розрядної трубки лампи не забезпечується. Як наслідок, біля одного з електродів з'являється несиметричний розряд з вираженою світловою плямою підвищеної яскравості. При цьому на одному електроді тліючий розряд, який пропускає незначний струм, на іншому - дуговий розряд з великими значеннями струму.

При несиметричному розряді відбувається перетворення дугового розряду в тліючий та тліючого розряду в дуговий. Перехідні процеси, що виникають внаслідок перекосу струмів, призводять до виникнення аномальних струмів. Аномальні струми можуть наситити осердя ПРА. При цьому різко зменшується індуктивний опір осердя, а аномальний струм зростає і може досягти значень, при яких виводиться з ладу як ПРА, так і лампа. Якщо ЗП генерує імпульси недостатньої напруги, то міжелектродний простір не пробивається і лампа не запалюватиметься. Слід також зазначити, що при інтенсивному прогріванні електродів лампи напруга пробою міжелектродного простору зменшується у декілька разів. Наприклад, якщо напруга запалювання металогалогенової лампи імпульсним пристроєм становить 4,0÷5,0 кВ, то при високоінтенсивній активації електродів напруга пробою міжелектродного простору лише 0,9÷1,5 кВ.

Запалюючі пристрої для натрієвих та металогалогенових розрядних ламп високого тиску можна поділити на два класи:
- імпульсні запалюючі пристрої (ІЗП), які для запуску лампи формують один або декілька високовольтних імпульсів на один півперіод змінної напруги електричної мережі живлення;

- високочастотні запалюючі пристрої (ВЧ ЗП), які для запуску лампи формують високоенергетичну синусоїдальну високовольтну напругу з кількістю періодів до 1000 на один півперіод змінної напруги електричної мережі живлення.

Імпульсні запалюючі пристрої класифікуються за:

- кількістю імпульсів, що генеруються протягом одного півперіоду змінної напруги електричної мережі живлення;
- величиною напруги запалювання;
- потужністю ламп, для яких вони призначені;
- енергією імпульсів запалювання;
- способом підключення до лампи (паралельним, послідовним тощо);
- схемою підключення до ПРА.

Крім того, до ІЗП належать вузли, що виконують додаткові функції, які покращують споживчі властивості пристроїв, наприклад, від’єднують ІЗП після невеликої затримки, якщо з якоїсь причини лампа не запалилася тощо.

Залежно від місця в класифікації та кількості додаткових функцій ІЗП можуть значно відрізнятися між собою за вартістю. Як правило, дорожчий пристрій має додаткові можливості, які полягають в продовженні терміну служби лампи, ПРА, ІЗП, економії споживання електричної енергії, зменшенні радіоперешкод, покращенні «чистоти» електричної мережі тощо.

Амплітудно-часові діаграми напруги запалювання розрядних ламп високого тиску імпульсними пристроями зображені на рис. 2. На рис. 2а показана ідеальна залежність напруги імпульсного запалювання лампи від часу, яка відповідає нормативним вимогам. В реальних умовах індуктивно-ємнісні параметри схеми увімкнення лампи змінюють форму, часові параметри та розміри імпульсу, який стає подібним до згасаючого гармонічного коливання (рис. 2б). Величина цих змін залежить від конкретних конструктивних характеристик обмоток запалюючого пристрою та ПРА, а саме: діаметра дроту, кількості витків, параметрів осердя, міжшарових та міжвиткових відстаней, діелектричних властивостей та товщини ізоляційних прокладок, ємності монтажних дротів. Інакше кажучи, зміни форми імпульсу залежать від узгодженості індуктивно-ємнісних параметрів запалюючого пристрою та схеми увімкнення лампи.

У високоякісних імпульсних запалюючих пристроях з послідовним увімкненням може міститись схема усунення перехідних процесів. Застосування цієї схеми поліпшує споживчі характеристики пристрою.

Усі ІЗП формують один або кілька імпульсів запалювання на один півперіод змінної напруги електричної мережі. Технічна реалізація таких пристроїв та імпульсний принцип запалювання лампи спричиняють деякі недоліки ламп, а саме:

- фіксовані значення напруги та енергії імпульсів запалювання, які, як правило, перевищують необхідні індивідуальні значення напруги та енергії запалювання лампи, призводять до надлишкових енергетичних ударів в момент запалювання лампи. Ці удари негативно впливають на емісійні можливості електродів лампи та здатні перевести лампу в розряд важкозапалювальних «тугих», скорочуючи тривалість їх реальної експлуатації;

- незначна попередня емісійна підготовка електродів розрядної трубки при імпульсному запалюванні сприяє виникненню несиметричного розряду та аномальних струмів, здатних вивести лампу з ладу;

- значна, а іноді неприпустима зміна форми імпульсів щодо ідеальної та, відповідно, порушення можливостей запалювання лампи;

- в формі основного імпульсу запалювання можуть виникати короткочасні (тривалістю кілька наносекунд) сплески напруги від 7,0 до 12,0 кВ, які негативно впливають на емісійну здатність електродів лампи, елементну базу запалюючого пристрою, клемні колодки, монтажні дроти, цокольний пристрій, іншу арматуру освітлювального устаткування, скорочуючи термін їхньої служби та середній час напрацювання до відмови;

- не менш як двократне неконтрольоване зменшення амплітуди імпульсів запалювання при неузгодженості ємнісних параметрів ПРА та елементів ІЗП. Інакше кажучи, при використанні ПРА одного конструктивного варіанта параметри ІЗП відповідають паспортним вимогам, при використанні ПРА іншого параметри UА, Uτ2, τ1, τ2 можуть не відповідати відповідним паспортним величинам (рис. 2).

За відсутності альтернативних пропозицій ІЗП, незважаючи на технічну недосконалість, як прості та недорогі пристрої розповсюджені найбільше та користуються попитом у споживачів.

Принцип імпульсного запалювання натрієвих та металогалогенових ламп не може в повній мірі задовольнити зростаючі вимоги до запалюючого пристрою, тому в сучасних пристроях використовується принцип високочастотного запалювання розрядних ламп високого тиску.За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"
Теги та ключові фрази
Запалюючий пристрій ПРА, запуск розрядних ламп, Принципова схема розрядної лампи високого тиску, конструкція імпульсних запалюючих пристроїв, імпусний запалюючий пристрій, скачать бесплатно без регистрации и смс симс для нокиа аша303 на русском языке, натрієві лампи підключення, схема підключення лампи високого тиску, натрієва лампа схема підключення, технотон
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.