Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2463
18.09.2008р. |
«Розумна» система EIB від ABB
Уявімо, що зусиллями архітекторів і будівельників побудовано чудовий будинок, який піднявся до небес, і буде стояти століття. Але з простої, споживчої точки зору – це поки що просто коробка, що може приносити тільки естетичне задоволення. Її об’єм необхідно наповнити змістом, перетворити в комфортне середовище роботи й відпочинку людей. І цим змістом є інженерні системи будинку, які покликані задовольняти різноманітні потреби людей: від простих фізіологічних до складних, як-от прагнення до високого статусу, творчості й самореалізації.

Сучасні практичні умови життєдіяльності всередині будинку або приміщення - не просте веління часу або данина моді. Це нагальна потреба для людей, що цінують свій час, сили, нерви й гроші. Концерн АВВ займається тим, що допомагає досягати оптимального поєднання різних можливостей в одних стінах і під одним дахом. Новітні технології й накопичений десятиліттями досвід дозволяють фахівцям перетворити будь-яке приміщення в АВВ-«інтелектуальний будинок».

Крім виконавчих елементів (радіатор, світильник тощо), у систему «інтелектуального будинку» входять пристрої приймання команд і керування виконавчими елементами. Сенсори слугують для приймання такої інформації, що може надходити не тільки від датчиків і регуляторів, але й по телефону та спеціальних пристроях для введення. Немаловажно, що системою нескладно керувати дистанційно - насамперед, через Інтернет.

Роль спеціального приладу керування для кожного виконавчого пристрою виконує актуатор. Це контролер, у якому прописується прикладна програма пристрою й таблиця керуючих сигналів. Контролер «запам'ятовує» різні запрограмовані варіанти роботи системи й відповідну «поведінку» керованого ним пристрою, щоб реалізувати їх при надходженні потрібної команди. Поєднання в єдиній мережі сенсорів і актуаторів, що забезпечують заплановані режими роботи системи, дозволяє на практиці реалізувати АВВ-«інтелектуальний будинок».

Об'єднання в єдину мережу сенсорів і актуаторів здійснюється за допомогою спеціальної шини EIB (European Installation Bus). Система децентралізована й не має головного керуючого центра. При цьому можливо як локальне (у конкретному приміщенні), так і централізоване (з диспетчерського пульта або комп'ютера) керування системою. Шина виконується витою парою. По ній одночасно передається живляча напруга для шинних приладів (24 В постійного струму) і, власне інформаційні керуючі сигнали. Топологія системи дозволяє зв'язати між собою до 46080 компонентів. Програмне забезпечення, використовуване для ABB i-bus EIB, є сумісним з операційною системою Windows і має аналогічний інтерфейс.

EIB - це європейський стандарт міжнародної асоціації EIBA - European Installtion Bus Association, - яка об’єднує європейських виробників сумісної з EIB електротехнічної продукції. Найбільш відомі з них: ABB, Gira, Siemens тощо.EIB є одним із найбільш перспективних рішень у сфері автоматизації житлових і офісних будинків. Це розподілена відкрита мережева система, що вирішує основні завдання автоматизації в даній галузі застосування.

Автоматизована система керування енергопостачанням EIB призначена для керування:

- освітленням;
- мікрокліматом;
- жалюзі й рольставнями;
- системами контролю доступу й оповіщення.

Використання системи ABB i-bus EIB забезпечує спрощення кабельних систем будинку, істотне зниження витрат на їх проектування та прокладання, оскільки завданням кабельних систем є тільки підведення живлення безпосередньо до споживаючих пристроїв. Важливим аспектом системи є не тільки її безпека для користувача, але й виконувані нею функції захисту господаря і його майна. Вона може здійснювати моніторинг потенційних небезпек (протікання води в пральній і посудомийній машині, задимлення від не вимкненої праски й інших електроприладів), інформувати про відчинення зовнішніх елементів (вікна, двері), імітувати світлом присутність господаря в порожньому будинку й багато чого іншого.

Основною метою системи є створення комфортних умов для керування приміщенням і економія витрат. У великому офісному будинку економія може бути досягнута за рахунок таймерів, які не дають вмикати частину світильників до початку робочого дня й вимикають їх на час перерв. А також за рахунок застосування датчиків, що зменшують яскравість освітлення на робочих місцях у денний час, датчиків руху в коридорах і на сходах, які увімкнуть світло тільки з появою працівників. До цього варто додати багаторежимне регулювання роботи систем клімат-контролю в робочий і неробочий час та інші організаційні заходи. У результаті, економія споживання становить десятки відсотків.

Ідучи з будинку, господар натисканням однієї кнопки може перевести роботу відразу всіх домашніх систем у необхідний режим. Непотрібні електроприлади будуть знеструмлені, освітлення вимкнене, а охоронна сигналізація ввімкнена. При цьому такі пристрої, як холодильник і автовідповідач телефону, не залишаться без електрики, а опалення перейде в «режим очікування». Після повернення можна перевести все у вихідний стан натисканням однієї кнопки. А попереднє виставлення таймера або телефонний дзвінок забезпечать нагрівання приміщення до заданої температури вже до приходу господаря будинку. АВВ-«інтелектуальний будинок» допоможе уникнути ушкоджень будинку: якщо фіксується посилення вітру до ураганного, то система закриє вікна зовнішніми ставнями.За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"
Теги та ключові фрази
розумні статуси, Розумн холодильники, коли побудована аес фокусіма, EIB мережа, мережі EiB, система EIB це, ABB i-bus® EIB, статичний перетворювач, статуси розумні, Датчики в автоматизованій системі «інтелектуальний дім».


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.