Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2334
02.10.2008р. |
Філософія ретрофіту
Термін „ретрофіт” останніми роками набув широкого вжитку в електроенергетиці, він означає здійснення комплексу заходів, спрямованих на подовження строку експлуатації розподільного обладнання шляхом заміни найбільш відповідальних вузлів. Мова найчастіше йде про заміну комутаційної апаратури 6-10 кВ, що зазнає найбільшого, порівняно з іншими частинами, старіння, фізичного та морального. Щоб не змінювати усе, „Високовольтний союз” пропонує компромісне рішення - заміну вимикачів в комірках без заміни самих комірок.

За безлічі існуючих варіантів модернізації КРП (та КЗО) більшість з них можуть бути віднесені до одного з трьох типів Ретрофіту. Найбільш простий та зручний з точки зору експлуатаційників шлях - заміна вимикача разом із викотним елементом (ВЕ). Кардинально інший спосіб – заміна вимикача та адаптація його у КРП чи КЗО за допомогою спеціального комплекту монтажних частин Ретрофіт (КМЧ), що складається з набору опорних та монтажних кріплень, струмоведучих шин, опорних ізоляторів, джгутів з відповідним маркуванням, ОПНів та, власне, самого вимикача. Проміжний варіант – використання модуля Ретрофіт, що пристосований для встановлення на викотний елемент конкретної серії КРП.

Кожен спосіб має свої переваги та недоліки. Спосіб модернізації обирається під час консультацій замовника із фахівцями виробника. Компанія „Високовольтний союз” має багаторічний досвід та сотні напрацьованих рішень з модернізації КРП та КЗО. Крім того, інженери „Високовольтного союзу” зазвичай проводять першу (показову) модернізацію на об’єкті замовника із навчанням персоналу для проведення подальших робіт. Як це виглядає практично?

ПРАКТИЧНИЙ ПРИКЛАД


Розглянемо для прикладу типовий проект реконструкції за допомогою монтажного модулю.

Реконструкцію проведено у січні 2006 року на одному знаному промисловому підприємстві у місті Обухів Київської області. Реконструкції підлягала значна кількість КРП 6 кВ. На першому етапі робіт на підприємство поставлено вісім комплектів монтажних частин, а для показового шефмонтажу виїхали фахівці підприємства-виробника.

Комірка КРП-2-10, що реконструювалася, є досить поширеним типом комірок у країнах СНД. Заміні підлягав маломасляний вимикач типу ВМПЕ-10. Це також досить поширений тип вимикача, що був свого часу розроблений конструкторами Рівненського заводу високовольтної апаратури і випускався на декількох електротехнічних підприємствах колишнього Союзу. У даному конкретному випадку заміні підлягали вимикачі 1979 року випуску, що були вироблені на тому ж РЗВА та на «Уралелектротяжмаші». Ресурс замінюваних ВМПЕ-10 виявився перевичерпаним у кілька разів, а отже зволікати з модернізацією не випадало.

Безпосередньо реконструкцію здійснюють 2-3 монтажники. Якщо не виникає форс-мажорних обставин, загальний час реконструкції однієї комірки складає близько чотирьох годин. Загалом, процес модернізації можна розкласти на певні етапи. Поділ вельми умовний, оскільки деякі роботи ведуться паралельно.

Отже, перша фаза реконструкції полягає у демонтажі старого вимикача з викотного елементу. ВЕ викочується з комірки, вимикач від’єднується від вторинних кіл та демонтується. З візка викотного елементу знімаються усі навісні блоки.

Друга фаза - доробка рами викотного елементу. З візка зрізаються кронштейн масляного демпферу та усі зайві кріплення. Візок вкладається горизонтально для подальшого монтажу модуля. У разі необхідності може бути здійснено зачищення рами візка від старої фарби та корозії на певних ділянках. Відповідно до монтажних креслень, у рамі візка проводиться розмітка місць свердлення під отвори для монтажу рами модуля.

Наступний етап – складання модуля. З комплекту монтажних частин відповідно до креслень складаються рама та монтажні кріплення модуля. Цей етап може здійснюватися паралельно до перших двох. Рама складається з металевих кутів та швелерів із отворами для монтажу. Рама приєднується до вимикача, після чого за допомогою опорних кріплень на модуль встановлюються шини.Відповідальна фаза – висвердлювання отворів у рамі візку ВЕ. Від точності розмітки залежить необхідність подальшої „підгонки” отворів у рамах візка та модуля.

Ще один етап, що може здійснюватись у будь-який час за наявності вільних рук, – встановлення кріплення з обмежувачами перенапруги (ОПНами). Необхідність використання ОПНів разом з вакуумними вимикачами сягає своїм корінням часів появи перших вакуумних комутаційних апаратів і є питанням певною мірою дискусійним. Але у нашому прикладі встановлення ОПНів повністю виправдане, оскільки за комірками стоять потужні двигуни. Рама з ОПНами встановлюється безпосередньо у комірку, у відсік вимикача.

Важливим етапом, що здійснюється паралельно з підготовкою модуля до монтажу, – є регулювання механізмів блокування. Після підготовки модуля та блокувань модуль „вкладається” на візок та пригвинчується. Одночасно монтуються блокування. Тут слід зазначити, що доволі часто отвори не стикується, виникає необхідність доточування елементів блокувань тощо. Не завжди процес монтажу відбувається так бездоганно, як у рекламних буклетах або під час показових монтажів компаній-виробників. У цьому немає нічого трагічного. Адже сутність монтажу якраз і полягає в адаптації вакуумного вимикача у конкретній комірці. Деякі розміри комірок однієї серії, але від різних виробників або різних років випуску «гуляють», і таке коливання може досягати відчутних величин.

Після приєднання модуля з вакуумним вимикачем до рами візка викотного елементу візок ставиться у звичайне (вертикальне) положення. Здійснюється затягування кріплень. Перевіряються та регулюються блокування.

Отже, ВЕ майже готовий – наступним кроком є під’єднання джгутів вимикача до клемної колодки модуля. Після цього здійснюється регулювання положення втичних контактів викотного елементу «по місцю». Для цього окремо встановлюються верхні контакти, перевіряється входження в роз’єми комірки. Після необхідного регулювання вони знімаються, операція повторюється для нижніх контактів.Передостання фаза – високовольтні випробування. У нашому випадку 3-хвилинне випробування напругою 6 кВ. І, нарешті, заключна фаза – пробне вкочування викотного елементу. Перевіряється робота блокувань, після чого вимикач стає до експлуатації. Підписання акту приймання-здавання робіт, власне, вже не має прямого стосунку до процесу реконструкції.

Таблиця 1

Класифікація застарілих розподільних пристроїв 6 (10) кВ та можливі шляхи їх реконструкції


Ознака класифікації РП

Тип встановленого вимикача

 

Реконструкція за допомогою

КМЧ

М

ВЕ

1

РП із стаціонарно встановленим вимикачем

ВМГ-133,
ВМГ-10,
ВМП-10,
ВМПП-10

КСО-2, КСО-2У, КСО-2УМ, КСО-IX, КСО-266,
КСО-272, КСО-285КСО-292, КСО-2001

g

g

 

КРН-II, КРН-III, КРН-10

 

g

 

Бетонні комірки

g

 

 

2

КРП внутрішнього та зовнішнього встановлення із вимикачами, змонтованими на викотних елементах

ВМГ-133, ВМГ-10,
ВМП-10(К), ВМП-10П ВМПЕ-10, ВМПП-10

К-II, К-III, К-IIIу, К-VI, К-VIу та ін.

g

g

g

КР10-У4

g

g

g

К-XII, К-XIII, К-XXVI та ін.

g

g

g

КРУ2-10(6), К-37

g

g

g

КР-10-500, КРУ2-10/31,5

 

g

g

3

КРП серій типу КМ1

ВК, ВКЕ-10,
ВВ-10, ВВЕ-М-10

КМ-1, КМ-1Ф, КМ-1М, К-104, К-204,
ЕПК-47, К-49, К-59

 

 

g

4

Ввідні шафи КРП

МГГ-10, ВМП-10Е-3000,
ВМПЕ-10-3200

К-IX, К-XI, К-XIII, К-XV К-XXII, К-XXVII,
КРУ2-10е-275, КР-10/500

 

g

g

5

КРП закордонного виробництва

SB172

S3D

 

 

g

WMPWZ/S12/06/16

ST7

 

 

g

VF/12/12/31

RM346.-F

 

 

g

AK-100/800

K2-03

 

 

g

SFA

NORMAL F

 

g

 

SCJ

CSI

 

g

 

VM 741

WSS

 

 

g

6

КРП цільового призначення

ВЕМ-6, ВЕМ-6Е,
ВЕМ-10Е

К-X, К-XXI, К-XXIV, К-XXV

 

 

g

ВЕ-10, ВЕ-6, ВЕ(С)-6

КЕ-10, КЕ-6С

 

g

 

ВММ-10, ВММ-10А

К-34, К-38, КРУЕПЕ-6Е

 

 

g

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"
Теги та ключові фрази
выключатель wmpwz/s-12/06/16 производитель, ретрофіт, ретрофіти, скачать игру тени египта для самсунг галакси с2 бесплатно без регистрации, епк откатить андроид до заводских настроек, скачати таймер для блокування телефона нокіа308, комірки типу крн, КСО-2УМ, комірка КМ1, Маломасляні вимикачі
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.