Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

1891
02.10.2008р. |
Імпульсне та високочастотне запалювання ламп
Високочастотні запалювальні пристрої

У високочастотних запалювальних пристроях для розрядних ламп високого тиску використовується напруга неперервної хвилі, амплітудно-часова діаграма якої зображена на рис. 3. Особливості пристроїв для запалювання напругою синусоїдальної неперервної хвилі розглянемо на прикладі запалюючих пристроїв «НАТА», що випускаються в Україні згідно з ТУУ31.2-32899532-002:2005. Амплітудно-часова діаграма напруги запалювання таких пристроїв зображена на рис. 4.Запалювальні пристрої «НАТА» мають властивості, що відрізняють їх від імпульсних запалювальних пристроїв, а саме:

- початок формування напруги запалювання неперервної хвилі визначається моментом зростання позитивної півхвилі напруги електричної мережі живлення, а припинення формування напруги запалювання – визначеним часом або моментом запалювання лампи;

- граничне значення зростання амплітуди напруги запалювання обмежене вимогами щодо певного типу лампи. Реальна величина, до якої зростає напруга запалювання, залежить від індивідуальних характеристик лампи.

Високочастотна напруга запалювання створює умови виникнення іонів у міжелектродному просторі лампи до моменту його пробою. Іони у високочастотному полі бомбардують та прогрівають електроди, підвищуючи їх емісійну здатність. Така підготовка лампи знижує межу запалювання металогалогенових ламп від 4,0÷5,0 кВ до 0,9÷1,5 кВ та натрієвих ламп від 3,0÷4,5 кВ до 1,2÷1,9 кВ. Ці властивості і значно зменшують негативний вплив високої напруги на лампу в момент її запалювання. Крім того, попереднє прогрівання перед запалюванням електродів запобігає виникненню несиметричного розряду та аномальних струмів, здатних вивести з ладу ПРА та лампу.

Дія високочастотної напруги неперервної хвилі при запалюванні лампи за один півперіод змінної напруги електричної мережі протягом часу τ5 (рис. 4) може тривати в кількасот разів довше, ніж дія напруги при імпульсному запалюванні. При цьому енергія, що подається на лампу, може досягати 27 Дж. Велика енергія, що може бути подана на лампу, при високочастотному запалюванні забезпечує:

- «гаряче» повторне запалювання натрієвих ламп та прискорене повторне запалювання металогалогенових ламп;
- запалювання «тугих» ламп, на електроди яких впливали недосконалі імпульсні запалювальні пристрої;
- запалювання «старих» ламп, у яких під час експлуатації змінився склад середовища в міжелектродному просторі.

Таким чином, внаслідок використання високочастотних запалювальних пристроїв, наприклад, таких як, ВЧ ЗП «НАТА»:

- у кілька разів знижується реальна величина напруги запалювання лампи;
- попереднє прогрівання електродів розрядної трубки лампи усуває ймовірність появи в розрядній трубці несиметричного розряду та аномальних струмів, здатних спричинити відмову лампи та ПРА;
- можливість подавання на лампу енергії в діапазоні від незначної величини до 27 Дж та напруги від незначної величини до 5,0 кВ дає змогу уникнути впливу надлишкового енергетичного удару на «нові» лампи та реально збільшити термін їх служби, використовувати «тугі» та «старі» лампи, запалювання яких імпульсними запалювальними пристроями утруднене або неможливе.Отже, тепер для запалювання натрієвих та металогалогенових розрядних ламп високого тиску в споживачі можуть замість імпульсних запалювальних пристроїв застосовувати високочастотні запалювальні пристрої з високими експлуатаційними властивостями.


За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"
Теги та ключові фрази
напруга запалюваннялампи, напруга запалювання лампи, імпульсний пусковий пристрій для ламп, діагностика запалювальних пристроїв натріевих світильників, запалювання ламп імпульсним запалювальним пристроєм, електро запалювання, пристрій запалювання для лампи натрієвої, Запалювальний пристрій для металогалогенових ламп
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
05.02.2010р.

Фотоелектричні датчики - правильний вибір та експлуатація

Оптична схема звичайних фотоелектричних датчиків має три основних різновиди: на просвіт, на зворотне відбиття й на розсіяне відбиття. Якщо знати, як працює той або інший різновид фотоелектричних датчиків, можна правильно вибрати сенсор для вирішення конкретних завдань.

25.01.2010р.

Відкриті протоколи

Зараз є безліч протоколів обміну даними між пристроями, застосовуваними для автоматизації й диспетчеризації об'єктів різних масштабів. Є закриті "фірмові" протоколи компаній виробників устаткування, але вони вже менше популярні через те, що неможливо автоматизувати об'єкти на основі устаткуванні одного виробника. Тому зростає попит на відкриті протоколи, які підтримують виробники великої кількості устаткування автоматизації.

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.