Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

5135
14.10.2008р. |
Автоматизація виробництва
Основною проблемою, яка виникає під час автоматизації виробництва, є вибір технічних, програмних та інструментальних засобів для реалізації алгоритмів контролю та керування. Велика кількість програмно-технічних комплексів на ринку засобів промислової автоматики, з одного боку, надає широкі можливості для створення високоякісних і надійних автоматизованих систем, а з іншого - потребує обґрунтованого і зваженого підходу до прийняття технічних рішень щодо апаратури і програмного забезпечення.

Перші автоматизовані системи керування були створені шляхом об’єднання телемеханічних системам з ЕОМ. З розвитком і здешевленням обчислювальної техніки стало зрозумілим, що для подальшого удосконалення систем автоматизації треба перекласти на ЕОМ частину функцій, які виконував оператор.


Локальна автоматика, залежно від виду завдання розвивалась у двох напрямках: керування одним процесом (об’єктом) керування або комплексом з декількох процесів (об’єктів). Перші системи автоматичного керування (САК) реалізовували на аналогових регуляторах і релейних схемах автоматичного керування, вони були доволі широко розповсюджені і успішно працювали. Однак усі спроби створити повністю автоматизовану, велику, телемеханічну систему за допомогою аналогової автоматики і релейних схем керування тривалий час були невдалими. Тому разом із автоматизованою системою керування завжди використовували ручне керування, що, звісно, ще більше ускладнювало та здорожувало системи.

Релейні схеми керування зручно моделювати програмними засобами, тож з появою персональних ЕОМ почала застосуватись обчислювальна техніка. І тут вже постала проблема адаптації обчислювальної техніки до систем автоматики. Таким чином, розвиток автоматизованих систем керування і локальної автоматики йшли назустріч один одному. Зустріч цих двох напрямів залежала від розвитку засобів автоматизації, насамперед сумісності датчиків і виконавчих механізмів з цифровою апаратурою обробки даних. Найоптимальнішим рішенням цих проблем стало створення програмованих мікропроцесорних контролерів. Широке розповсюдження контролерів збіглось з появою персональних комп’ютерів. Із застосуванням програмованих контролерів типова схема побудови АСК ТП набула вигляду: “оператор - комп’ютер керування – керовані програмовані контролери – датчики та виконавчі механізми – об’єкти керування”, де обмін інформацією проводився у двох напрямах.

Нині системи автоматизованого керування є об’єктами активних досліджень. Дослідники, використовуючи новий технологічний рівень, повернулись до створення моделей комплексної автоматизації процесів, виробництва. Для цього активно розробляється системно незалежне програмне забезпечення. Основна проблема полягає у створенні системи протоколів функціювання мережі, оскільки АСКТП ставить нові вимоги до її функціювання: можливість роботи у режимі реального часу, максимальний пріоритет у роботі з об’єктом керування, надійність протоколів зв’язку з об’єктами і самотестування системи на предмет втрати зв’язку з контрольованим процесом.


За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"
Теги та ключові фрази
автоматищація контрольних оперкцій, Проблеми автоматизації виробництва, проблеми автоматищації виробництва, автоматизація виробництва картинки, автоматизовані системи проблеми виробництва, Скачать Все Картинки Хроники Риддика для нокиа X2 00 240x320, автоматизації виробництва, proposition detail 4502, автоматизацiя виробництва, релейні схеми
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.