Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Україна і Литва зацікавлені у розвитку та зміцнені співробітництва в галузі енергетики
23.11.2017р.

З метою інтенсифікації співпраці днями відбулась...

Нова серія енергоощадних контакторів TeSys D Green з універсальною котушкою AC/DC
23.11.2017р.

Компанія «Schneider Electric», світовий експерт в управлінні...

Допомогли колективу фабрики підвищити продуктивність у більш ніж десять разів
22.11.2017р.

Світовий постачальник продуктів та рішень, компанія...

Експорт електроенергії з України збільшився на 38,9%
22.11.2017р.

Україна в січні – жовтні 2017 року збільшила експорт...

Продовжують зміцнювати співпрацю в галузі енергетики
22.11.2017р.

Польща є стратегічним партнером для України у...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

5392
16.10.2008р. |
Голографічні сонячні батареї препарують світло
Ці фотоелектричні перетворювачі стежать за переміщенням Сонця, відбираючи з потоку світла найбільш «зручні» для себе частоти. У приладах немає жодної рухливої деталі.

Американська компанія Prism Solar Technologies пропонує сонячні фотоелектричні модулі з низькою вартістю одного вата вихідної потужності та іншими технічними перевагами. Досі дешеві сонячні батареї були не надто ефективними. Схоже, компанія зуміла знайти оригінальне рішення проблеми потужність/вартість та адаптувала до сонячної енергетики досить цікаву технологію.

Серце нової сонячної панелі – плоский голографічний концентратор (Holographic Planar Concentrator – HPC). Це голограма (голографічна плівка), затиснута між двома шарами скла. На плівці за допомогою лазера виконані невидимі для ока «візерунки» інтерференції, розраховані певним чином. Ця голограма наче вирізає із сонячного спектра частоти, що найбільше впливають на фотоелектричну батарею, а потім плівка відображає потрібні хвилі і процес повторюється. Власне, батарея нового типу це смужки: смужка голограми – смужка фотоелектричної батареї і так далі.

Потрібні промені завдяки багаторазовому відображенню від голограми і внутрішньої поверхні зовнішнього скла концентруються і спрямовуються на ділянки між голограмами, де зі зворотного боку скляного «бутерброда» закріплені фотоелектричні панелі. Концентрація світла тут не настільки висока, як у системах із дзеркалами, призмами або лінзами – лише до 10 разів. Зате, на відміну від згаданих старих типів концентраторів, HPC має свої переваги – легкість і мінімальну товщину. Це селекція світла за частотами, що зумовлює високу віддачу фотоелектричних перетворювачів без перегрівання, і без вентиляторів. А от у випадку з дзеркалами і лінзами примусове охолодження кремнієвих панелей є неодмінною умовою їхньої роботи: там концентрація сонячного світла досягає 100 і більше раз, до того ж концентрується весь спектр.

Порівняно із сонячними батареями без концентраторів, цей прилад для одержання одного вата потребує на 50-85% менше кремнію, що є однією з умов досить низької ціни голографічних панелей. Тай самі голографічні плівки значно дешевші від великих дзеркал або лінз.

Застосовувана в HPC голограма – мультиплексна. Це величезна кількість голограм, накладених одна на іншу і що «працюють» при потраплянні на них сонячного світла під індивідуальним кутом. Таке рішення забезпечує високу віддачу панелі без повороту її за Сонцем – просто в кожному його положенні на небі у межах якогось кута, завдання збору і спрямування світла на фотоелектричні комірки вирішує одна з цих голограм. Таку панель можна монтувати безпосередньо на даху.

Наприкінці цього року Prism Solar має намір розпочати серійний випуск голографічних батарей, ціна яких буде приблизно в 1,5-2 рази меншою від «звичайних» батарей на основі кристалічного кремнію. Друге покоління голографічних батарей компанія обіцяє випустити через кілька років).

Наразі перші зразки батарей випробовують в лабораторії поновлюваних джерел енергії Міністерства енергетики США (National Renewable Energy Laboratory). У Prism Solar називають концентратор HPC «елегантнішим рішенням», аніж лінзи і дзеркала, який, даючи змогу зменшити витрату кремнію на одну панель заданої потужності, має товщину, легкість і конструктивну простоту звичайних сонячних панелей. Часткова прозорість новинки дасть змогу вбудовувати неї в скла, наприклад, у вікнах на горищах або в декоративних дверях.

На Рис. 1. зображено перший прототип комерційної голографічної сонячної батареї.


Рис. 2. Розріз голографічної фотоелектричної батареї.

Товщина кожного з двох шарів скла – 3,2 міліметра (жовтий колір), товщина голографічної плівки – 7 мікронів (жовтогарячий). Синім позначено фотоелектричну комірку. Стрілки – напрямок сонячних променів. Завдяки складній голограмі світло буде правильно відбиватися і попадати на фотоелектричну комірку не лише по нормалі до поверхні, а й у широкому діапазоні кутів.Рис. 3. 25-ватний модуль від Prism Solar. Власне, фотоелектричні перетворювачі займають меншу частку загальної площі, але проміжки між ними, що лише виглядають як просте скло не є зайвими.За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"
Теги та ключові фрази
batareji sonjacni, Sonjasni batareji, Сонячни теплоелектро станций розповидь, СОНЯЧНИ ЕЛ. СТАНЦИИ В УКРАИНИ ЦИНА, сонячни електро станции, sonjatcni batareji, Розповидь про сонячни электростанции, пидготувати розповидь про сонячни электростанции, розповидь про сонячни электростанции в украине, розповиь про сонячни еектро станций
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
20.10.2010р.

Принцип роботи сонячної батареї 1

Різні сонячні елементи (фотоелементи) представляють собою електричні пристрої, які здатні перетворювати частину сонячного випромінювання (електромагнітного) в електричний струм. Кілька об'єднаних разом фотоелементів (фотоелектричних перетворювачів) становитимуть сонячну батарею

02.09.2010р.

Солнечный свет – самый перспективный источник электроэнергии для...

Севастополь является энергетически зависимым регионом, развитие которого определяется поставками электроэнергии извне. Значительные финансовые ресурсы Севастополя направляются на развитие электрогенерирующих областей Украины (Запорожской и Донецкой), которые поставляют в г. Севастополь электрическую энергию

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.