Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2017
22.10.2008р. |
Продукція Flashtrab compact - комплексний захист від імпульсної перенапруги
Згідно з статистичними даними німецьких страхових компаній, за останні декілька років значно збільшився розмір збитків від ударів блискавки та стрибків напруги (30–40% усіх завданих майну збитків). Тому захист від попадання блискавок та стрибків напруги набуває все більшої актуальності.

Збільшення шкоди внаслідок стрибків напруги зумовлено, зокрема, зростанням складової частини мікроелектроніки та комп’ютерів у енергетичних системах. Електричне та електронне устаткування стає все більш вразливим до імпульсної перенапруги.

Продукція Flashtrab compact (рис. 1) – це нове покоління пристроїв, що забезпечують захист електрообладнання від дії імпульсної перенапруги. Ці пристрої компактні за розміром та постачаються у готовому вигляді. Корпус розрядника кріпиться на монтажну DIN-рейку та залежно від сфери застосування містить такі елементи захисту:

- грозорозрядник з іскровими проміжками у закритому корпусі (тип 1, клас I), між L та N;
- розрядник на базі варистора (тип 2, клас II) між L та N;
- розрядник з іскровими проміжками для залишкового струму між N та PE (залежно від типу електропостачання).

Продукція Flashtrab compact повністю відповідає вимогам нормативів грозозахисту класу І (на підставі VDE 0185). Навіть під час ударів блискавки, що мають силу струму у 200000 A, системи споживачів та під’єднане електричне і електронне устаткування залишається надійно захищеним від пошкоджень.

Завдяки тому, що пристрої захисту від імпульсної перенапруги розраховані на напругу 350 В, їх можна використовувати у будь-якій країні, відповідно до нормативу IEC 61643-1.

Герметичні розрядники запобігають виходу іонізованих газів у випадку спрацювання пристрою від стрибка напруги. Вторинні струми зменшуються до мінімуму завдяки принципу низького вторинного живлення розрядників. Навіть запобіжники невеликих установок залишаються непошкодженими вторинними струмами. Здебільшого вторинний струм повністю відсутній. Встановлювати додаткові запобіжники перед розрядниками не потрібно, якщо запобіжник установки розрахований на струм не більше 315 А.

У багатошарових захисних контурах, що забезпечують захист від струму блискавки та стрибків напруги, необхідно узгоджувати різні розрядники. Завдяки використанню грозорозрядників з активним контролем енергії (АЕС) індуктивна розв’язка між грозорозрядниками та розрядниками імпульсної перенапруги, не потрібна, тож обидва розрядники можна розміщувати поруч (комбінувати). Не треба також встановлювати індуктивні котушки або забезпечувати мінімальні відстані (рис. 2).

Розрядники сімейства продукції Flashtrab compact мають можливість універсального під’єднаня. Всі вони виготовляються у вигляді знімних модулів. Завдяки стандартному під’єднанню, захисні заходи вживаються без змін системи: достатньо під’єднати розрядник. У випадку перевантаження захисних елементів струмом блискавки окремі елементи захисту можна замінити дешево та швидко.

Обидва типи розрядників – ті, що мають іскровий проміжок, і ті, що побудовані на варисторах – обладнані механічним індикатором стану на верхньому боці. Завдяки цьому для визначення їх стану достатньо візуальної перевірки. Стан всіх модулів може одночасно механічно передаватися на відповідний базовий елемент. Завдяки сигнальному контакту, розташованому у нижній частині базового елементу, стан всіх розрядників можна передавати на контрольні установки, без додаткової електроенергії та додаткового місця для обладнання зв’язку.

Яким чином переконатися, що захисні пристрої від попадання блискавки та стрибків напруги мають запас ресурсу на тривалий час?

Знімні компоненти системи захисту від імпульсної перенапруги тепер вперше можна перевіряти за допомогою приладів. Для перевірки функціональності достатньо зняти розрядник з базового елемента та вставити у гніздо тестера Checkmaster. Цей переносний автоматичний тестер забезпечує перевірку всіх розрядників виробництва Phoenix Contact. Тип розрядника визначається  автоматично або скануванням штрих-коду. Тестер перевіряє працездатність всіх захисних елементів розрядника. Результати тесту відображаються на табло. Тестер запам’ятовує результати, які залишаються у пам’яті навіть при вимкненні напруги, їх можна прочитати та обробити на комп’ютері.

Продукцію Flashtrab compact дуже просто встановлювати завдяки подвійним клемам та знімній конструкції всіх розрядників. Розрядники мають симетричну структуру, завдяки чому їх можна підключити до базового елемента у будь-якому з двох напрямків (рис. 3) незалежно від того як підведені проводи, зверху або знизу. Обертання розрядника на базових елементах забезпечує можливість застосування його у будь-якій електротехнічній шафі. Відпадає необхідність використовувати додаткові проводи, що, своєю чергою оптимізує захисну дію розрядників. Спеціальна конфігурація колодок унеможливлює підключення розрядника до іншого гнізда. Окремі розрядники та базові елементи можна позначати за допомогою ярликів, що прикріплюються.

До сімейства розрядників Flashtrab compact для захисту від ударів блискавки та стрибків напруги (типи 1 + 2, класи I + II) також входять компактні захисні пристрої Valvetrab, побудовані на основі варисторів (рис. 4). Це (тип 2, клас II) багатоканальні комбінації розрядників з найтоншими у світі знімними розрядниками імпульсної перенапруги та залишкового струму, що призначені для . Для підключення кожного розрядника потрібно всього 12 мм.

Висновок

Продукція серій Flashtrab compact та Valvetrab compact забезпечує комплексний захист вашого обладнання. Компоненти цих серій можуть застосовуватись у будь-яких завданнях, пов’язаних з будь-якими типами енергетичних систем.За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"
Теги та ключові фрази
phoenix flashtrab compact, грозорозрядники, тестери розрядників феникс контакт украина, розрядники перенапруги, грозорозрядник, ДОДАТКОВІ ЗАПОБІЖНИКИ, Види імпульсних елементів, proposition detail 4502, розрядники в обладнанні звязку, ru


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.