Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

5091
23.10.2008р. |
Модернізація електроприводів бурової установки
Для пошуку і видобутку нафти та газу необхідно бурити свердловини на великі глибини. Технологія буріння таких свердловин передбачає використання електроприводів основних механізмів бурової установки з широким діапазоном регулювання швидкості. Такі електроприводи забезпечують зростання продуктивності праці потужних механізмів, ефективне проведення всіх технологічних операцій при зміні умов роботи в широких межах, включаючи операції із запобігання та усунення аварій.

Вартість електроприводів основних механізмів становить значну частину загальної вартості бурової установки, тому раціональний вибір електроприводу забезпечує високі техніко-економічні показники експлуатації бурової установки загалом.

Для регулювання швидкості використовуються електроприводи постійного та змінного струму. Більш перспективним вважається електропривод змінного струму, який використовує надійніші і дешевші асинхронні електродвигуни.

Широке використання електроприводу постійного струму було зумовлене використанням простішого і, відповідно, значно дешевшого тиристорного перетворювача. Вартість такого перетворювача в 2-3 рази менша від вартості перетворювача частоти. Проте вартість електродвигуна постійного струму в 3-5 разів вища від вартості електродвигуна змінного струму, експлуатаційні витрати також значно більші а надійність - менша. Зменшення вартості перетворювачів і зростання вартості електродвигунів і трансформаторів відкриває кращі перспективи для електроприводу змінного струму.

Для потужних електроприводів використовуються високовольтні електродвигуни а перетворювачі, зазвичай, працюють з напругою до 1000 В. При цьому виникає необхідність використовувати трансформатор (потужність якого дорівнює потужності електродвигуна плюс запас на можливе зниження напруги мережі 10-20%) для зниження напруги мережі живлення (6000В) до напруги роботи перетворювача. Після перетворення напруга потрібної величини та частоти через додатковий трансформатор аналогічної потужності подається па високовольтний електродвигун. Додаткові потужні трансформатори значно збільшують вартість, вагу та габарити перетворювальної установки, що суттєво погіршує основні техніко-економічні показники бурової установки. Існують унікальні високовольтні перетворювачі, до складу яких такі трансформатори не входять, проте вартість їх значно перевищує вартість перетворювачів на напругу до 1000 В. Обслуговування таких високовольтних установок відчутно складніше та дорожче.

Електропривід змінного струму за схемою асинхронного вентильного каскаду (АВК) використовує асинхронний двигун з фазним ротором і тиристорний перетворювач, аналогічний використовуваному в електроприводі постійного струму. Ця схема поєднує в собі переваги електроприводів постійного та змінного струму. Такий електропривод використовує надійний і дешевий асинхронний електродвигун і дешевий тиристорний перетворювач, а вартість його значно менша.

Принциповою перевагою електропривода за схемою АВК є передавання через тиристорний перетворювач і, відповідно, через його силовий трансформатор, потужності ковзання асинхронного електродвигуна, яка є лише частиною потужності електродвигуна. У всіх інших схем регулювання швидкості як змінного, так і постійного струму потужність перетворювача і, відповідно, його силового трансформатора вибирається на номінальну потужність електродвигуна плюс запас на можливе зниження напруги мережі (до 20%);

Електроприводи працюють зазвичай, з швидкостями, близькими до номінального значення (70-80%). Потужність ковзання , яка при цьому передається через перетворювач в схемі АВК, становить тільки 20-30% потужності електродвигуна. При зростанні швидкості до номінального значення потужність ковзання зменшується практично до нуля. У всіх інших схемах регулювання швидкості потужність, необхідна для живлення електродвигуна у відповідних режимах, становить 70-80% і зростає до 100% зі зростанням швидкості до номінального значення.

Така особливість схеми АВК дає можливість розробити електропривод змінного струму з широким діапазоном регулювання швидкості та значно меншою (в 2-3 рази) потужністю перетворювальної установки. Це, з своєю чергою, забезпечує значне зниження ціни, зменшення втрат електроенергії і покращення масогабаритних показників електропривода.

Використання потужних перетворювачів призводить до значного споживання реактивної потужності і спотворення напруги мережі, що негативно позначається як на мережі живлення, так і на споживачах електроенергії. Особливо це має значення в мережах обмеженої потужності, якими є мережі живлення бурових установок.

Значно менша (в 2-3 рази) потужність перетворювачів в схемі АВК знижує споживання реактивної потужності і, відповідно, зменшуються витрати на компенсацію споживання реактивної потужності і спотворення напруги.

Використання сучасних технічних рішень, наукові напрацювання і досвід розробки електроприводів бурових насосів на замовлення Уралмашзаводу, реалізація переваг електропривода за схемою АВК дає можливість створити електроприводи основних механізмів бурової установки з техніко-економічними показниками, принципово недосяжними для інших схем електроприводів.
Вартість електропривода змінного струму за схемою асинхронного вентильного каскаду приблизно в 2 рази менша від вартості електропривода постійного струму і електроприводу змінного струму з перетворювачем частоти. Для реалізації електропривода за схемою АВК можна використати тиристорні перетворювачі постійного струму, які широко представлені на ринку України.


За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"
Теги та ключові фрази
купить сичкарню без електропривода, електропривод бурової установки, 5228праграмма, 5228pragramma, нокиа5228праграмма, купить електропривод на бурову установку малогабаритну б у, http, нокиа 5228 праграмма или тема говорящий батарейка, ТОВ "Струмо - і Електроприводу", ціни тиристорного перетворювача


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.