Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

7005
23.10.2008р. |
Захист електрообладнання
Проблема захисту різноманітного електрообладнання від неякісної напруги живлення існує практично на кожному підприємстві, особливо там, де встановлено дороге обладнання. В Україні визначені такі параметри якості електроенергії: напруга 220В±10%, коефіцієнт нелінійних спотворень <8% (тривалий) та <12% (короткочасний).

Основні несправності в електромережі: повне зникнення напруги, тривалі і короткочасні просадки і сплески напруги, високовольтні імпульсні завади, високочастотні гармоніки (шум), коливання частоти. При роботі від однофазної мережі 220 В, 50 Гц несправності зводяться до зниження або підвищення напруги, а також імпульсні перешкоди. У цих випадках для захисту електрообладнання рекомендується використовувати реле контролю напруги, що дає змогу вимкнути електрообладнання.

Набагато складнішим є вплив нестабільної трифазної напруги. Окрім пониження або підвищення фазної напруги, суттєву роль відіграє перекос фаз. Значний перекос фаз призводить до перегріву обмоток електродвигунів або трансформаторів та виходу їх з ладу, зазвичай обриву однієї фази. Деякі типи електродвигунів у випадку обриву однієї з фаз переходять у генераторний (гальмівний) режим і генерують на цю фазу напругу рекуперації, що близька за фазою та амплітудою лінійній напрузі мережі. У цьому режимі в обмотках будуть протікати несиметричні струми небезпечних значень. Напруга рекуперації може становити 97% номінального значення напруги. Якщо реле контролю фаз сприйме цю напругу як нормальну фазну і не вимкне живлення, то двигун виходить з ладу.

У багатьох випадках для нормальної роботи електрообладнання потрібен чітко визначений порядок чергування фаз напруги живлення. Іноді в результаті аварії кола живлення можуть виникнути ситуації, коли усі три фази мають напругу 220 В відносно “землі”, але при цьому дві з них між собою замкнені (злипання фаз). Електрообладнання при такій напрузі виходить з ладу.

Для захисту електрообладнання від неправильної напруги випускається велика кількість різноманітних реле контролю напруги та фаз. Значна кількість цих реле потребують для нормальної роботи окремої напруги для живлення самого реле, що ускладнює схему його підключення. Деякі типи реле живляться від фазної напруги і нульового проводу або від двох фаз. Під час аварії цих фаз порушується діаграма роботи реле.

Серед серійних розробок вітчизняного виробництва можна виділити трифазні реле контролю фаз РНП-301 та РНП-311 виробництва ТОВ “НоваТек” (м. Одеса). Реле використовуються для захисту трифазних пристроїв від недопустимих коливань напруги мережі, обривів і перекосів фаз, злипання та порушення чергування фаз. В усіх реле напруги коефіцієнт повернення становить близько 5 В. Діапазон спрацювання - від 30 до 150% від номінальної напруги. При значних просадках напруги, а також при різкому підвищенні напруги автоматично прискорюється спрацювання реле. Реле напруги забезпечує автоматичне вмикання навантаження після відновлення параметрів напруги з певною витримкою часу. Реле напруги малогабаритні і мають невелику вагу, підключаються паралельно навантаженню і керують котушкою магнітного пускача; тобто застосування реле напруги практично не залежить від потужності навантаження.

До закордоних виробників реле, представлених на українському ринку, належать АВВ, Siemens, Schneider-Electric. Усі вироби закордонних виробників проводять контроль за піковими значеннями напруги, що обмежує можливість використання їх в енергонасичених виробництвах, де в електричних мережах є велика кількість гармонік, комутаційних збурень, тривалих перехідних процесів, потужних електромагнітних перешкод.

Поняття “захисту електрообладнання” передбачає і захист від струмів короткого замикання, що можуть виникати в електричних мережах. Фактично завданням захисту є локалізація пошкодженого електрообладнання і вимкнення його з мережі. А захист від короткого замикання захищає непошкоджене обладнання, у якому коротке замикання не виникло.

Застосування надійного і ефективного захисту від аварійних режимів роботи значно скоротить кількість аварійних ситуацій і продовжить термін експлуатації електрообладнання, витрату електроенергії і експлуатаційні витрати.


За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"
Теги та ключові фрази
захист електрообладнання від струмів короткого замикання, выды захисту електрообладненя, захист від короткого замикання, захист електрообладнання від струмів короткого хамиуання, захист електро обладниння, Захист для електрообладнання, захист електрообладнання від струмів короткого замикання, выди електрообладнань, види захисту від короткого замикання, порядок відмикання напруги від електрообладнання у разі пожежі


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.