Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Будівельна техніка на електротязі
22.01.2019р.

Електрифікація транспорту поширюється й на інші...

Як побудувати малу сонячну станцію – досвід підприємця
21.01.2019р.

Мешканець міста Дубно (Рівненська область) Василь...

ТОП-5 найпопулярніших електрокарів в Україні
17.01.2019р.

У 2018 році українці придбали 5,3 тис. електромобілів, що...

«Vesta» стала першою компанією, що встановила 100 ГВт вітрових турбін
17.01.2019р.

Датський виробник вітряних турбін «Vestas» наприкінці...

Як щомісяця заощаджувати на опаленні та електриці по три тисячі
17.01.2019р.

Віталій Майборода з Полтави побудував на дачній...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2440
23.10.2008р. |
Альтернативна енергетика. Гармонічне єднання із природою - насамперед!
Розроблена технологія є альтернативою гвинтовій, пропелерній. Вона практично не має тих згаданих вище недоліків, які властиві пропелерним вітродвигунам. Тут обтічність, замінена вловлюванням вітрової енергії, при цьому чотири кути атаки в кожній лопаті не тільки заміняють чотири пропелерні лопаті в одній пірамідальній лопаті, але й забезпечують, своєю чергою, концентрацію енергії повітряного потоку з незначним аеродинамічним опором. Все це робить вітродвигун в 3-4 рази ефективнішим у роботі, приблизно в 2,5-3 рази меншим (компактнішим) і у 4-7 разів дешевшим в будівельних витратах порівняно з вітровим, пропелерним вітродвигуном.

При конструюванні вітродвигунів (вітротурбін) дуже важливо враховувати їхню вітрильність, тобто чим більше її припадатиме на одиницю площі даної лопаті турбіни, тим більшу потужність можна буде з неї витягти. На водних судах збільшують вітрильність за рахунок збільшення кількості вітрил. Для вітротурбін цей принцип неприйнятний. Мною був відкритий алгоритм форми, на підставі якого конструкції лопатей стали модульними, з яких, своєю чергою, можна скласти досить багато варіантів турбін залежно від їхньої проектної потужності.

Вихідним геометричним елементом у побудові лопаті турбіни є рівносторонній трикутник. А неухильно дотримувана базова фігура при цьому - піраміда (один з видів конуса), де її чотири грані - рівносторонні трикутники, а основа - квадрат. З розмаїтості пірамід береться саме чотиригранна, оскільки на її основі можна створювати безліч досить оригінальних конструкцій лопатей турбін, у яких вітрильність на одиницю площі кожної лопаті буде досить значною. Фотографії моделей - підтвердження цьому.

Функцією вітроприймача, як додаткового пристрою вітросилової установки, є ефективно вловлювати турбулентний вітровий потік, робити його ламінарним (упорядкованим, концентрованим) і спрямовувати його просто в пірамідальні (в умовному сенсі) кишені лопат турбін. При цьому "паразитний", гальмуючий опір повинен зводитися до мінімуму, оскільки в цьому випадку вітер б'є не в усі частини турбіни, як це відбувається за відсутності вітроприймача, а тільки туди, куди спрямовується спеціальним пристроєм - щитом, що є складовою частиною вхідного розтруба. Крім того, наявність термокамери у хвостовому оперенні вітроприймача повинна збільшувати тягові характеристики вітросилової установки загалом. А флюгер над термокамерою повинен забезпечувати орієнтацію вхідного розтруба на напливаючий вітровий потік. При цьому він спрямовує свою кінетичну енергію в кишені лопатей турбіни, розташовані у двох її ярусах.

Тут доречною буде аналогія з турбіною теплової електростанції, що має серії лопаток, у які спрямовані сопла з парою, що виривається з них. Так і у вітровій турбіні: чим більше таких кишень, у які б'є вітер, тим більшою є вітрильність на одиницю площі, а отже і її (турбінна) потужність.Запатентований "Спосіб масової переробки біовідходів з одержанням біогазу й сільгоспдобрив" заснований на принципі протилежному методу пастеризації (який передбачає різке придушення життєдіяльності бактерій): тобто при масовій переробці біовідходів, їхня активність навпаки, різко зростає, якщо їм створити оптимальні умови, при цьому продуктом їхньої життєдіяльності є біогаз метан і відпрацьована органічна сировина у вигляді високоякісного добрива, необхідного для сільськогосподарського виробництва. Як вітер проходячи крізь вітроустановку, виконує роботу, не втрачаючи своєї якості, так і ми (люди), споживши необхідне для своєї життєдіяльності, маємо повернути в землю для нового врожаю гумусну землю (отримане добриво).

Не треба хімічних комбінатів для виробництва хімдобрив, не треба будувати сміттєпереробні заводи, не треба піролізів, не треба захаращувати землю, так званими, санітарно-екологічними полігонами поблизу міст. Саме тут і криється механізм гармонічного єднання із природою. Природа щедра й терпляча, але до пори до часу. Бактерії краще від будь-якого заводу можуть переробити сміттєву масу, та ще й зі значною користю для людей, які поки що поводяться, як варвари. Читаючи сучасну екологічну пресу, можна тільки дивуватися: яким невгамовне є бажання людей спалювати усе, що потрапляє під руку: деревні відходи, солому, листя тощо. Але було б чесно, якби при цьому ще й екологічний ефект був би присутній. Тому що принципи роботи котлів уже понад 200 років не міняються. СО2 (вуглекислий газ) за цей час нагромадився в атмосфері Землі в такій кількості й продовжує накопичуватися, що глобальна загроза клімату стала очевидною. І зараз на тлі моїх винаходів, розробка нових котлів на твердому паливі - це вже просто злочин. Такі котли були «вимушеним злом», коли люди не знали наслідків: спочатку створювали технологічні принципи й конструкції енергоустановок, і лише потім, у процесі експлуатації, стали займатися пошуками способів і шляхів придушення негативних екологічних впливів. Але тепер вони повинні знати - я пропоную конкретну альтернативу!

 

Аркадій Степанчук
За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

Теги та ключові фрази
пропелерний вітродвигун, вітродвигуни пірамідальні, як користуватись тестером, пщ, Генератор ГАЗ переробити в двигун, торг уа, домаші вітрові електростанції фотографії принцип роботи, як користуватись електро тестером, Вітродвигуни оригінальні, як користуватися тестером
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.