Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2502
23.10.2008р. |
Альтернативна енергетика. Гармонічне єднання із природою - насамперед!
Розроблена технологія є альтернативою гвинтовій, пропелерній. Вона практично не має тих згаданих вище недоліків, які властиві пропелерним вітродвигунам. Тут обтічність, замінена вловлюванням вітрової енергії, при цьому чотири кути атаки в кожній лопаті не тільки заміняють чотири пропелерні лопаті в одній пірамідальній лопаті, але й забезпечують, своєю чергою, концентрацію енергії повітряного потоку з незначним аеродинамічним опором. Все це робить вітродвигун в 3-4 рази ефективнішим у роботі, приблизно в 2,5-3 рази меншим (компактнішим) і у 4-7 разів дешевшим в будівельних витратах порівняно з вітровим, пропелерним вітродвигуном.

При конструюванні вітродвигунів (вітротурбін) дуже важливо враховувати їхню вітрильність, тобто чим більше її припадатиме на одиницю площі даної лопаті турбіни, тим більшу потужність можна буде з неї витягти. На водних судах збільшують вітрильність за рахунок збільшення кількості вітрил. Для вітротурбін цей принцип неприйнятний. Мною був відкритий алгоритм форми, на підставі якого конструкції лопатей стали модульними, з яких, своєю чергою, можна скласти досить багато варіантів турбін залежно від їхньої проектної потужності.

Вихідним геометричним елементом у побудові лопаті турбіни є рівносторонній трикутник. А неухильно дотримувана базова фігура при цьому - піраміда (один з видів конуса), де її чотири грані - рівносторонні трикутники, а основа - квадрат. З розмаїтості пірамід береться саме чотиригранна, оскільки на її основі можна створювати безліч досить оригінальних конструкцій лопатей турбін, у яких вітрильність на одиницю площі кожної лопаті буде досить значною. Фотографії моделей - підтвердження цьому.

Функцією вітроприймача, як додаткового пристрою вітросилової установки, є ефективно вловлювати турбулентний вітровий потік, робити його ламінарним (упорядкованим, концентрованим) і спрямовувати його просто в пірамідальні (в умовному сенсі) кишені лопат турбін. При цьому "паразитний", гальмуючий опір повинен зводитися до мінімуму, оскільки в цьому випадку вітер б'є не в усі частини турбіни, як це відбувається за відсутності вітроприймача, а тільки туди, куди спрямовується спеціальним пристроєм - щитом, що є складовою частиною вхідного розтруба. Крім того, наявність термокамери у хвостовому оперенні вітроприймача повинна збільшувати тягові характеристики вітросилової установки загалом. А флюгер над термокамерою повинен забезпечувати орієнтацію вхідного розтруба на напливаючий вітровий потік. При цьому він спрямовує свою кінетичну енергію в кишені лопатей турбіни, розташовані у двох її ярусах.

Тут доречною буде аналогія з турбіною теплової електростанції, що має серії лопаток, у які спрямовані сопла з парою, що виривається з них. Так і у вітровій турбіні: чим більше таких кишень, у які б'є вітер, тим більшою є вітрильність на одиницю площі, а отже і її (турбінна) потужність.Запатентований "Спосіб масової переробки біовідходів з одержанням біогазу й сільгоспдобрив" заснований на принципі протилежному методу пастеризації (який передбачає різке придушення життєдіяльності бактерій): тобто при масовій переробці біовідходів, їхня активність навпаки, різко зростає, якщо їм створити оптимальні умови, при цьому продуктом їхньої життєдіяльності є біогаз метан і відпрацьована органічна сировина у вигляді високоякісного добрива, необхідного для сільськогосподарського виробництва. Як вітер проходячи крізь вітроустановку, виконує роботу, не втрачаючи своєї якості, так і ми (люди), споживши необхідне для своєї життєдіяльності, маємо повернути в землю для нового врожаю гумусну землю (отримане добриво).

Не треба хімічних комбінатів для виробництва хімдобрив, не треба будувати сміттєпереробні заводи, не треба піролізів, не треба захаращувати землю, так званими, санітарно-екологічними полігонами поблизу міст. Саме тут і криється механізм гармонічного єднання із природою. Природа щедра й терпляча, але до пори до часу. Бактерії краще від будь-якого заводу можуть переробити сміттєву масу, та ще й зі значною користю для людей, які поки що поводяться, як варвари. Читаючи сучасну екологічну пресу, можна тільки дивуватися: яким невгамовне є бажання людей спалювати усе, що потрапляє під руку: деревні відходи, солому, листя тощо. Але було б чесно, якби при цьому ще й екологічний ефект був би присутній. Тому що принципи роботи котлів уже понад 200 років не міняються. СО2 (вуглекислий газ) за цей час нагромадився в атмосфері Землі в такій кількості й продовжує накопичуватися, що глобальна загроза клімату стала очевидною. І зараз на тлі моїх винаходів, розробка нових котлів на твердому паливі - це вже просто злочин. Такі котли були «вимушеним злом», коли люди не знали наслідків: спочатку створювали технологічні принципи й конструкції енергоустановок, і лише потім, у процесі експлуатації, стали займатися пошуками способів і шляхів придушення негативних екологічних впливів. Але тепер вони повинні знати - я пропоную конкретну альтернативу!

 

Аркадій Степанчук
За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

Теги та ключові фрази
пропелерний вітродвигун, вітродвигуни пірамідальні, як користуватись тестером, пщ, Генератор ГАЗ переробити в двигун, торг уа, домаші вітрові електростанції фотографії принцип роботи, як користуватись електро тестером, Вітродвигуни оригінальні, як користуватися тестером
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.