Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2892
23.10.2008р. |
Обмежники імпульсних перенапруг. Рекомендації із застосування у мережах 380/220 В
Перенапругою називається будь-яке перевищення напруги відносно максимально допустимого для даної мережі. До цього виду мережевих перешкод відносяться як перенапруги, пов'язані з перекосом фаз досить великої тривалості, так і перенапруги, зумовлені грозовими розрядами тривалістю від десятків до сотень мікросекунд. Методи й засоби боротьби з ними залежать від тривалості й амплітуди перенапруг. Щодо цього імпульсні перенапруги можна виділити в окрему групу.

Виникнення імпульсних перенапруг і перешкод, внаслідок електромагнітних впливів (грозових, комутаційних, радіочастотних тощо) у низьковольтній мережі призводить не лише до виходу з ладу електроустановок, кабелів, розподільних щитів, але також і до ушкодження кінцевого устаткування й збоїв у його роботі. Це пов'язано, насамперед, з насиченістю сучасних будинків і споруд інформаційною, телекомунікаційною й іншою цифровою технікою, що має дуже низький рівень захисту від імпульсних перенапруг і перешкод і потребує вживання відповідних захисних заходів.

Найбільш продуманим щодо сучасних вимог документом в царині захисту від імпульсних грозових перенапруг нині є розроблена МЕК зонова концепція захисту. Основні положення цієї концепції наведені в стандартах МЕК- 1024-1 (1990-03) "Захист споруд від ударів блискавки. Частина 1. Загальні принципи" і МЕК 1312-1 (1995-02) "Захист від електромагнітного імпульсу блискавки. Частина 1. Загальні принципи". Суть концепції полягає в тому, що об'єкт, який підлягає блискавкозахисту (захисту від перенапруг), розбивають на три умовні зони. Передбачається послідовне зниження рівня перенапруг від зони 0 до зони 1 і далі до зони 2, у якій встановлюється обладнання. Межею зони 0 і зони 1 є зовнішній контур заземлення й стіни будинку. Для систем електроживлення межею цих зон є ввідний щит будинку. Межею зон 1 і 2, як правило, є розподільний або поверховий щиток.

Велике значення мають екрануючі властивості будинків і споруд, довжини й розташування кабелів, взаємне розташування устаткування й, передусім, правильно виконані системи заземлення й вирівнювання потенціалів. Під час проведення проектних і монтажних робіт, а також експлуатації об'єкта, вживаючи заходи щодо захисту від імпульсних перенапруг, не можна розглядати різні типи устаткування, різні системи й комунікації окремо одна від одної.

Досвід використання електроустановок, електронного й телекомунікаційного устаткування свідчить, що без застосування спеціальних захисних пристроїв (обмежників імпульсних перенапруг) неможливо надійно експлуатувати пристрої електроживлення. Можливий збиток, заподіюваний виходом устаткування з ладу або порушенням його нормальної роботи, у зв'язку із впливом імпульсних перенапруг і перешкод, у десятки й навіть сотні разів перевищує вартість необхідних заходів щодо захисту об'єкта.

Тому відповідно до зонової концепції МЕК, пропонується використовувати для захисту електроустановок від імпульсних перенапруг і перешкод пристрої захисту, до складу яких входять грозорозрядники, обмежники перенапруги й високочастотні фільтри.

Застосування обмежників імпульсних перенапруг при повітряному вводі в будинок

Особливістю повітряного вводу є можливість появи на вхідних лініях імпульсних струмів прямого удару блискавки сягаючих значень 50 кА (імпульс 10/350). Для об'єктів, що використовують повітряний ввід й мають у своєму складі електроустаткування й електронну техніку, рекомендується встановлювати кілька ступенів захисту від імпульсних перенапруг:

- I ступінь - потужні грозорозрядники встановлювані у ввідному щиті. Грозорозрядники цієї серії забезпечують рівень захисту - 2,5 - 4 кВ, що відповідає категоріям IV і III;
- II ступінь - обмежники перенапруг (варистори) встановлювані після I ступеня у ввідний щит або в розподільний (поверховий) щит. Обмежники перенапруг цих серій забезпечують рівень захисту - 0,8 - 2 кВ, що відповідає категорії II;
- III ступінь - комбіновані пристрої, що складаються з обмежників перенапруг і ВЧ фільтрів, і встановлюються в розподільні (поверхові) або квартирні щитки. Комбіновані пристрої й обмежники перенапруг цих серій забезпечують рівень захисту - 0,8 - 1,9 кВ, що відповідає категорії I і II.За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"
Теги та ключові фрази
ваприк ру, ваприк, Ваприк.ру, nokia 2700 classic format kodu hayeren, Захисні пристрої від перенапруги, грозорозрядник, тарифи на електроенергію для населення 2011 київ, , захист від перенапруги 220в, Перенапруга - це
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.