Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

4238
28.10.2008р. |
Захист від перешкод в електромережі
Компанія ОВЕН є одним з найбільших російських розробників і виробників мікропроцесорних контрольно-вимірювальних приладів і датчиків, спеціалізованих контролерів і програмних засобів для автоматизації технологічного обладнання й технологічних процесів, а також для автоматизації інженерних систем споруд. Для ефективного придушення перешкод у промислових колах електроживлення фахівці компанії ОВЕН розробили спеціальні блоки мережевих фільтрів серії БУФ.

Сучасні системи автоматики немислимі без цифрових приладів, мікропроцесорних систем і комп'ютерів. Для їхньої надійної роботи потрібне стабільне, якісне живлення, особливо, на виробництві. Мережа на виробництві менш стабільна: перешкоди від працюючого обладнання, вмикання й вимикання електроприладів можуть зумовлювати збої в роботі приладів і навіть виводити їх з ладу.

Перешкоди в промисловій мережі електроживлення

Нині у промисловій мережі електроживлення є велика кількість перешкод різного походження, які спричинюють такі електромагнітні явища:

- провали, піки й коливання напруги живлення;
- перехідні напруги в лініях;
- радіочастотні електромагнітні поля;
- електростатичні розряди;
- низькочастотні електричні або магнітні поля.

Перешкоди поширюються від джерела до приймача двома способами: кондуктивним (тобто провідними колами і випромінюванням через простір. Найбільш істотними є електромагнітні перешкоди, що проникають кондуктивним способом колами електроживлення. Основні види кондуктивних перешкод в промисловій мережі такі:

1.Імпульсна перешкода – короткочасний (1 нс – 1 мкс) пік напруги в мережі з амплітудою, вищою від номінальної напруги. Природне джерело імпульсних перешкод - удари блискавок поблизу кабелів або ліній електропередач. Техногенні джерела - комутаційні процеси при вмиканні або вимиканні потужного навантаження, піки струму при повному вмиканні або вимиканні напруги в мережі, аварії на підстанціях.

2.Високочастотна перешкода (ВЧ-перешкода) – не визначений за часом і амплітудою сигнал у діапазоні 100 кГц – 30 МГц, що спотворює параметри вхідної напруги (220 В / 50 Гц). Технічні засоби боротьби з електромагнітними перешкодами - це засоби придушення паразитних генерацій - джерел побічних випромінювань, екранування апаратури від зовнішніх електромагнітних полів і фільтрація кондуктивних перешкод.

Основними джерелами високочастотних перешкод є імпульсні блоки живлення, кола нелінійних перетворювачів потужності, потужні двигуни й акумулятори, генератори, а також зварювальні апарати, реле, газорозрядні лампи, атмосферні розряди тощо. Тому необхідно вживати заходів щодо захисту приладів і пристроїв від перешкод. Ефективним засобом для цього є фільтрація.

Стабільне живлення - умова надійної роботи обладнання

Саме для ефективного придушення (ослаблення) перешкод у промислових колах електроживлення фахівці компанії ОВЕН розробили спеціальні блоки мережевих фільтрів серії БСФ.

Вибираючи фільтр, варто звернути увагу на споживану обладнанням потужність: найбільший ефект фільтр дає при погодженому навантаженні. Тому нема рації використовувати зі слабкострумовим устаткуванням потужні фільтри - їхня ефективність буде невисокою. Для того, щоб забезпечити максимальну ефективність мережевих фільтрів, компанія ОВЕН випускає відразу дві модифікації, розраховані на найпоширеніші потужності для невеликих систем автоматики: БСФ-Д2-0,6 і БСФ-Д3-1,2. Блоки мережевого фільтра БСФ-Д2-0,6 і БСФ-Д3-1,2 призначені для захисту двопровідної мережі змінного струму, яка живить прилади й датчики, від імпульсних і високочастотних перешкод.

Принцип роботи

Блоки мережевого фільтра мають пряму й зворотну дію, тобто вони не тільки захищають електроустаткування від дії перешкод, що проникають із мережі, але й саму мережу від емісії електричних перешкод під'єднаного електроустаткування. З огляду на цю обставину, можна говорити про множинність функцій застосування мережевих фільтрів. Блоки мережевого фільтра знижують амплітуду перешкод як від зовнішніх, так і від внутрішніх джерел (рис. 1).

Електричні параметри для ослаблення перешкод представлені в табл. 1. Основні характеристики блоків мережевого фільтра БСФ-Д2-0,6 і БСФ-Д3-1,2 представлені в табл. 2.

Блоки мережевого фільтра забезпечують ослаблення імпульсних наносекундних перешкод тривалістю 5/50 нс у всьому діапазоні вхідної напруги й при максимальному струмі навантаження до 10 раз.

Блоки мережевого фільтра забезпечують ослаблення імпульсних мікросекундних перешкод тривалістю 1/50 мкс у всьому діапазоні вхідної напруги й при максимальному струмі навантаження до 4 раз.

Ступінь придушення блоками мережевого фільтра високочастотних перешкод (внесене загасання), виміряна в діапазоні частот від 100 кГц до 30 МГц, у всьому діапазоні вхідної напруги така:

• на частоті 100 кГц 30 дБ;
• на частоті 1 МГц - 40 дБ;
• на частоті 10 МГц - 40 дБ;
• на частоті 30 МГц - 30 дБ.

Типова схема підключення блоків мережного фільтра показана на мал. 2.

Табл. 1. Параметри блоків ОВЕН БСФ для ослабленню перешкод


Блок

Ослаблення імпульсних перешкод, раз

Придушення ВЧ-перешкод (внесене загасання), дБ

5/50 нс

1/50 мкс

0,1 МГц

1 МГц

10 МГц

30 МГц

БУФ-Д2-0,6

до 10

до 4

30

40

40

30

БУФ-Д3-1,2

Табл. 2. Основні технічні характеристики блоків ОВЕН БСФ


Найменування

Значення

Вхідна напруга змінного струму

176 – 264 В

Частота вхідної змінної напруги

50 Гц

Спадання напруги на фільтрі блока

≤ 3 В

Максимальний струм навантаження блока
БУФ-Д2-0,6
БУФ-Д3-1,2

 

0,6 А
1,2 А

Електрична міцність ізоляції:
- вхід - корпус (діюче значення)
- вихід - корпус (діюче значення)
- опір при 500 В постійного струму

 

1,5 кВ
1,5 кВ
20 МОм

Ступінь захисту корпуса (з боку лицьової панелі)

IP20
Рис.1. Приклади впливу роботи блоку мережевого фільтра на амплітуду перешкодРис. 2. Типова схема під'єднання блоків мережевого фільтра


За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"
Теги та ключові фрази
БСФ 2д, види захистів в електромережі, Електро Імпульсні перешкоди приклад, які заходи вживають для захисту від високочастотних перешкод, захист від перешкод, перешкоди в електромережі, Джерело імпульсних перешкод, принципи будови конструкцій, джерела перешкод, технології захисту від перешкод в мережі


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.