Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

4525
28.10.2008р. |
Оцінка стану електротехнічного обладнання
Нині не всі енергетичні структури мають можливість швидко замінити застаріле обладнання. Тому для підтримки систем у справному стані їм потрібно здійснювати модернізацію й техобслуговування наявного обладнання. Навіть якщо обладнання нове, стан його треба контролювати і оцінювати. Для вирішення цієї проблеми фахівці Івановського державного енергетичного університету розробили систему оцінки стану електротехнічного обладнання «ДІАГНОСТИКА+»

ІСТОРІЯ

Нульова версія системи «Діагностика» була розроблена ще в 1995 році. Створенню «Діагностики+» передував тривалий період роботи над проблемами, пов'язаними з розробкою систем автоматизованого проектування (САПР) трансформаторів і електричних машин. За минулий період система «Діагностика+» еволюціонувала до версії 5.3.1.

СТРУКТУРА


«Діагностика+» складається із двох основних підсистем: паспортизації й експертизи.

Перша підсистема дозволяє налаштовуватися на інфраструктуру підприємства за допомогою ієрархічного відображення зв'язків між об'єктами. У ній забезпечується введення й зберігання основних даних про обладнання (паспортних даних, результатів випробувань тощо), формування різних запитів, виведення графічних залежностей й інші маніпуляції з інформацією.

Експертна підсистема містить базу знань і так звану «машину виведення». У базі знань зосереджують дані з різних нормативних документів, а також досвід кваліфікованих фахівців. Для формалізації цієї інформації розроблена спеціалізована мова Z+, доступна для розуміння й практичного використання кінцевим користувачем. Призначення машини виведення полягає у формуванні з наявного набору правил (їхня кількість для окремих видів обладнання сягає декількох сотень) конкретного алгоритму, вид якого ще визначається й вихідними даними.

Реалізація сформованого алгоритму завершується виведення відповідного протоколу, у якому містяться основні відомості про випробуваний об'єкт і проведене випробування, а також оцінка стану об'єкта й рекомендації щодо його подальшої експлуатації. Поряд з оцінкою стану обладнання у режимі off-line, можливе підключення й функціонування підсистеми моніторингу цього обладнання (режим on-line).

Програмний комплекс «Діагностика+» функціонує під керуванням Windows 9x/2000/XP. Мінімальні вимоги до технічного забезпечення для розміщення програми: Pentium III 500, 64 Mb і 50Mb вільного місця на жорсткому диску.

МОЖЛИВОСТІ

«Діагностика+» оцінює стан: трансформаторів силових, струму та напруги; автотрансформаторів і масляних реакторів; масляних, елегазових, вакуумних вимикачів; вентильних розрядників; обмежників перенапруг; високовольтних вводів; акумуляторних батарей; асинхронних двигунів.

Програмний комплекс «Діагностика+» дає змогу:

- зберігати паспортні дані обладнання, дані вимірювань і випробувань, а також дані про всі істотні події в "житті" об'єкта;
- забезпечувати швидкий пошук актуальної інформації в базах даних на запит користувачів;
- проводити оцінку стану функціонуючого електроустаткування на основі результатів різних випробувань і вимірів (за даними конкретного випробування) або комплексну оцінку (за всіма наявними даними);
- видавати рекомендації з подальшої експлуатації об'єкта, а також щодо обсягів та термінів проведення наступних випробувань і вимірювань;
- протоколювати результати випробувань і запропоновані рекомендації;
- графічно інтерпретувати "історію життя" об'єкта, а також динаміку зміни стану об'єкта й контрольованих параметрів;
- формувати й додавати до бази нові правила, підвищуючи тим самим «рівень інтелектуальності» системи;
- використовувати альтернативні методики випробувань в оцінці стану об'єкта (зокрема ХАРГ);
- виводити на друк паспортні дані обладнання, журнали вимикань із вказівкою причин тощо;
- формувати зведений протокол щодо конкретних випробування за зазначений період часу;
- формувати комплексний протокол за всіма видами випробувань;
- планувати проведення ремонтів і протоколювати їхній обсяг;
- контролювати регламентні заходи: заміну комплектуючих і силікагелю, доливання й змішування масла тощо;
- визначати граничні значення контрольованих параметрів на основі статистичної обробки результатів.

ІНСТРУМЕНТАРІЙ

Програмний комплекс «Діагностика+» (версія 5.1) розроблений з використанням програмного продукту фірми Borland - Delphi Enterprise версії 7.0. Це функційний, потужний і ефективний інструмент, що поєднує реальні події й ресурси в єдиний інформаційний простір. Версія 5.1 забезпечує побудову єдиної корпоративної інформаційної системи про електротехнічне обладнання станцій і підстанцій.

Система працює з базою даних (БД) у локальній мережі підприємства в режимі “клієнт-сервер”. Як сервер використовується СУБД FireBird, а як клієнтами можуть бути будь-які комп'ютери, під’єднаиі до локальної мережі. Для генерації звітів використовуються Microsoft Word і Microsoft Excel. Базовою обрана версія Microsoft Office 2000, сумісна з пізніми версіями.

Система побудована за принципом відкритих систем і може розвиватися без участі розробників. Користувач «Діагностики+» сам може створювати таблиці, змінювати їхню структуру, додавати індекси, редагувати діалогові форми. Якщо можливостей убудованого редактора форм виявиться недостатньо, то форми й інші елементи інтерфейсу можна створювати в Delphi і зберігати в динамічній бібліотеці (Open Source).

Також можливе розширення спеціальної мови Z+, яка використовується в експертній системі, за допомогою бібліотек, що підключаються. Як інструмент створення баз даних використаний програмний продукт фірми НК-Software - IBExpert, один з найбільш ефективних інструментів роботи з Interbase і Firebird.

Система «Діагностика+» може інтегруватися в такі системи керування підприємством, як МЕS, ЕАМ, ERP тощо, а також взаємодіяти з різними модифікаціями SCADA-систем.

Інформаційна система обладнання функціонує в багатьма користувачами режимі на декількох підприємствах і працює з єдиною розподіленою БД. Основні потоки даних циркулюють у локальних мережах окремих підприємств, а до серверів розподіленої бази даних передаються тільки зміни. У рамках локальної мережі всі користувачі системи працюють із одним сервером БД.
Дані в базу надходять шляхом: діалогу з користувачем; зчитування інформації із хроматографів і інших приладів, що підключаються до комп'ютера; передачі з інших БД.

Склад БД

У реляційній СКБД база даних містить таблиці, які можна згрупувати в такий спосіб:

- паспортні дані обладнання, дані про структуру підприємства й місце встановлення обладнання;
- дані про випробування й вимірювання;
- дані про ремонти;
- нормативно-довідкова інформація (НДІ), що вимагається у проведенні діагностичних експертиз;
- довідники, класифікатори й кодифікатори інформації, що використовуються в таблицях;
- база діагностичних правил і експертиз (база знань);
- системна інформація.

Перші три групи таблиць називаються поділюваною інформацією. Наприклад, дані про обладнання, встановлене на ПС-1, зберігаються на сервері ПС-1 (БДФ), а також на серверах ТЕС, МЕС, до складу яких входить ця підстанція, і на сервері департаменту експлуатації.

Чотири останні групи таблиць мають загальний характер і використовуються всіма суб'єктами розподіленої системи. Вони називаються загальною інформацією.

Особливість розподіленої БД у тім, що поділювана інформація передається тільки в одному напрямку - з філій до центру, а загальна, навпаки - переважно із центра до філій.

Передача змін до структури вищого рівня може здійснюватися каскадно, наприклад, за чотирирівневою схемою: ПС - ТЕС - МЕС - Центр. За такою ж схемою зміни, зроблені в БДЦ, будуть пересилатися й фіксуватися в БДФ.

Таким чином, система забезпечує синхронізацію БДФ і БДЦ при зміні обладнання або його паспортних даних, додаванні результатів випробувань, постановці обладнання на контроль, внесенні даних про ремонти, зміни довідників, структури таблиць БД, діалогових форм для перегляду таблиць тощо.

Ієрархічна реплікація

Приведення у відповідність БД у деревоподібній мережі називається ієрархічною реплікацією. При ієрархічній реплікації всі зміни передаються від сервера до сервера послідовно й поступово охоплюють всю мережу вузлів. При ієрархічній реплікації обмін змінами здійснюється тільки з одним сервером вищого рівня й підлеглими серверами, на рівень нижчими. Реплікація виконується пакетами. Зміни накопичуються на підлеглих серверах і передаються на центральний сервер. Своєю чергою, зміни, проведені на центральному сервері, надсилають підлеглим серверам.

До системи «Діагностика+» додається ще один програмний компонент - сервер реплікацій. У ньому здійснюється:

- налаштування реплікацій;
- підготовка пакетів змін;
- прийом пакетів змін і внесення їх до баз даних;
- контроль за виконанням всіх змін і за цілісністю БД.

Всі зміни накопичуються в спеціальній системній таблиці БД - журналі змін. Під час внесення змін у БД спрацьовує тригер сервера БД. Він фіксує в журналі факт зміни. У журналі фіксуються зміни й у всіх системних таблицях, крім змін у самому журналі. Система побудована таким чином, що в журналі фіксуються всі зміни: не важливо, якою прикладною програмою вони зроблені. Це можуть бути програми, що входять до системи «Діагностика+», і будь-які інші. Під забороною залишається тільки структура БД. Сторонні програми не можуть вносити зміни до структури вже наявних у БД таблиць.

Періодично адміністратор системи дає команду на створення пакетів реплікації для вищестоячого вузла вищого рівня й для всіх підлеглих вузлів. Сервер реплікації на основі системного журналу автоматично формує файли (пакети реплікацій). Дані файли відсилаються на відповідні вузли.

Отриманий пакет реплікації обробляється сервером реплікацій і всі прислані зміни повторюються в БД даного вузла. Якщо при прийманні пакета реплікації виникає конфлікт, наприклад, виявлена значна подібність між елементами довідника, то програма звернеться з запитанням до адміністратора. Той вирішує, поєднувати ці два елементи в один чи ні. Якщо пакет реплікації з якихось причин був пропущений, то всі зміни прийдуть у наступному пакеті, а якщо не буде підтвердження змін, то в наступних пакетах.
Використання єдиної розподіленої корпоративної інформаційної системи «Діагностики+» забезпечує об'єднання всіх відомостей у базі даних центральної служби компанії й узгодження баз даних, що ведуться на різних підприємствах компанії.За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"
Теги та ключові фрази
тепловий режим роботи електротехнічного обладнання, скачать календарь беременности для Nokia N9 платформа MeeGo, скільки коштує поміняти динамік motorola L9, як називається графічний ускоритель на samsung galaxy ace duos, Програмне забеспеченя для нокії С205, сроки проведення електротехнічних вимірів, проведення експертизи обладнання, запити до інформаційної системи IBExpert, звіт про оцінку обладнання, звіт про оцінку обладнання


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.