Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

5207
04.11.2008р. |
Енергозбереження.Хто винен, і що робити?
ХТО ВИНЕН?

Радянська державна політика занижених цін на енергоресурси, частка яких у собівартості промислової продукції становила від десятих до декількох відсотків, а в комунальну сферу ресурси віддавали в 3 рази дешевшими від собівартості, обумовила низьку ефективність енерговикористання.

Нині ситуація кардинально змінилася.

З одного боку, через швидке зростання цін на енергоносії, витрати на них в комунальній сфері і у промисловості багаторазово зросли, і тільки в собівартості промислової продукції становлять від 10 до 40, а іноді й більше відсотків. Тенденція до подальшого підвищення енерговитрат у найближчій перспективі збережеться: державна політика в галузі цін на енергоресурси полягає в тому, щоб у перспективі зрівняти внутрішні й світові ціни на газ, нафту й нафтопродукти, електроенергію й вугілля. Це неминуче призведе до подальшого підвищення ціни енергоресурсів.

З іншого - стан енергоефективності свідчить про значні резерви економії енергоресурсів. У результаті неухильного росту витрат на енергопостачання й державний тиск на споживачів ресурсів підприємства змушені вживати термінових заходів з підвищення енергетичної ефективності. Цей же шлях треба буде пройти й населенню країни для зниження оплати комунальних послуг.

ЩО РОБИТИ?

Створення енергоефективного виробництва (енергозбереження в побуті має ті ж підходи, але інші засоби) складається з вирішення наступних завдань:

- оцінки стану ефективності виробництва. Без розуміння поточного стану у фактичному, а не емоційному виразі неможливо приймати ефективні рішення;
- розроблення програми енергозбереження. Без якісної програми дій неможливо проводити найбільш вигідні заходи в потрібний момент;
- створення системи енергетичного менеджменту. Без суворої системи відповідальності й звітності програма виявиться нежиттєздатною;
- планомірного впровадження високоефективних заходів. Тільки діючі заходи зрушать ситуацію з мертвої точки й не заведуть у ще більшу кризу;
- постійного контролю ефективність проведених заходів. Якщо не будуть ефективними вжиті заходи, програму неодмінно згорнуть.
Для допомоги в вирішенні цих завдань доцільними є:
- енергетичне обстеження – енергоаудит;
- управлінський консалтинг;
- інженерне пропрацювання заходів енергозбереження - інжиніринг.

ЕНЕРГОАУДИТ

Проводиться з метою визначення шляхів швидкого й ефективного зниження витрат на енергоресурси й для запобігання невиправданим витратам на проведення заходів енергозбереження. Енергоаудит може стати ґрунтовною базою, трампліном для якісного ривка в конкурентній боротьбі на ринку товарів і послуг. Однак це можливо лише за правильної організації енергетичного обстеження керівництвом й фахівцями підприємства.

Головною вимогою є правильна постановка цілей і завдань проведення енергоаудиту. Від цього залежить, чи буде подальше спрямування на реформи, чи все закінчиться оформленням енергопаспорта.

Аудит - справа нова, але він вже зарекомендував себе не із найкращого боку. Сприяли цьому, несумлінні енергоаудитори. Усталена методика проведення цих робіт, однак аудитори часто йдуть шляхом найменшого опору: роблять те, що вміють і як уміють. Недотримання технології є звичайною практикою, а від цього знижується якість обстеження і збільшуються загальні витрати замовника. Тому важливо постійно контролювати адекватність роботи аудитора меті і завданням обстеження.
За результатами енергоаудиту керівництво підприємства повинне одержати:

- оцінку поточного енергоспоживання з достовірними даними щодо обсягів споживання всіх ресурсів і сум коштів на них затрачуваних, по підприємству загалом, та по окремих підрозділах, і їхні питомі значення для кожного виду продукції;
- програму заходів щодо енергозбереження, що містить систему заходів організаційного, правового й технічного характеру, спрямованих на постійне й планомірне зниження витрат, для поліпшення виробничих, економічних і екологічних показників підприємства, і умов праці його персоналу;

Таким чином, енергетичне обстеження вкаже правильні напрями діяльності, а організувати й вести практичну роботу з підвищення енергетичної ефективності підприємства - завдання його керівництва й фахівців.

ЕНЕРГЕТИЧНИЙ КОНСАЛТИНГ

Найважливішою умовою енергозбереження є створення системи енергоменеджменту - системи керування енергоресурсами. Результати енергоаудиту так і залишаться на папері, якщо не буде визначена й відрегульована система організації, відповідальності, звітності й фінансування практичних робіт з енергозбереження.

Основні складові цієї роботи:

- вживання організаційних заходів;
- забезпечення фінансування;
- контроль.

Побудувавши й налагодивши роботу системи енергоменеджменту, підприємці одержують унікальні можливості вчасно вживати найбільш ефективних заходів енергозбереження з упевненістю, що вкладені кошти не будуть витрачені даремно, постійно отримувати дивіденти і знати фактичну їх величину. Працювати із впевненістю в завтрашньому дні за зовнішніх умов, що постійно погіршуються.

ІНЖИРІНГ (практичне енергозбереження)

Багато фахівців знають, які енергозбережувальних заходи треба вжити в них на підприємствах.
На жаль, не всі розуміють особливості впровадження цих заходів на конкретному об'єкті, за конкретних умов і для певного обладнання.

Мета інжирінгу- впровадження практичних заходів енергозбереження на конкретному об’єкті з усіма його особливостями.

ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ В ПОБУТІ

Енергозбереження в нашому побуті не поширене з двох причин: немає достатнього матеріального стимулу й культури енергоспоживання. Матеріальний стимул нам забезпечить держава. Можна довго сперечатися, які негативні наслідки ВІД реформи в енергетиці й комунальному господарстві, яким важким тягарем знову вони ляжуть на плечі споживачів. Але нам давно настав час зробити своє життя культурним, багатим й щасливим. Неодмінні умови цього життя коли "у крані" завжди є вода, коли електроприлади не "горять" від неякісного електропостачання, коли у будинку завжди комфортна температура й не хворіють наші діти.

А щоб наше життя кращало, нам варто навчитися заощаджувати. І для тих, хто швидше навчиться це робити культурно й грамотно, економічний тягар реформ не буде занадто важким.

Енергозбереження в побуті. Принципи.

Важливо розуміти економію енергоресурсів не як відмову від комфорту:, навпаки, мета енергозбереження - це забезпечення необхідних умов життя для всього населення.

Підходи до енергозбереження в побуті такі ж, як і в промисловості. Для початку необхідно визначитися з обсягами споживання ресурсів і сумами їхньої оплати. У цьому допоможуть рахунки за енергоспоживання, а також нескладні розрахунки й вимірювання. Бажано визначити середні або питомі величини споживання ресурсу за добу або тиждень (місяць, рік) - залежить від того, як будуть оцінюватися результати діяльності, а це необхідна умова постійної й планомірної роботи з енергозбереження.

Для оцінки потенціалу енергозбереження потрібно порівняти отримані величини з нормами і європейськими показниками. Це допоможе відповісти на перше питання, - який ресурс потрібно заощаджувати? Логічна відповідь той, котрий враховується, адже це дасть пряму вигоду. Звісноно, проводити витратні заходи енергозбереження, які прямо й негайно не дають економії коштів, потрібно після детального аналізу всіх вигід від їхнього впровадження. От тільки враховується в нас лише електрична енергія: оплата інших енергоресурсів ділиться порівну між усіма. Однак варто знати, що економія будь-якого енергоресурсу знижує його загальне споживання й загальні на нього витрати. Крім того, ситуація поступово змінюється: рано чи пізно всі енергоресурси будуть враховуватися, і той хто раніше навчиться їх заощаджувати, почуватиметься легше.

Із усього цього випливають цілі й програма діяльності з економії енергоресурсів, а також очікувані дивіденти. Щоб енергозбереження було ефективним, необхідно планомірно впроваджувати заходи, шукати, думати, діяти.

Енергозбереження в побуті. Заходи.

Облік одержуваних фізичними особами енергоресурсів обов'язковий. Так, у всіх нових будинках прилади встановлюються під час будівництва. А в старих це доведеться робити споживачам: змусить їх до цього економічна політика держави. Оскільки це неминуче, варто подумати про встановлення приладів обліку завчасно. Тим більше що це дасть змогу:

- оплачувати тільки той обсяг енергоресурсу, що спожитий;
- відмовитися платити за енергоресурс низької якості;
- ефективно заощаджувати на енергоресурсах.

Встановлення приладів обліку енергоресурсів дорогий захід, але його окупність у багатьох випадках досить швидка.

Економія на опаленні

Витрати на опалення - найбільша стаття витрат при оплаті комунальних послуг. І тепло, найбільше марнотратно використовується. Та й є найгіршої якості із всіх ресурсів, що поставляються. У цій ситуації впровадження систем обліку дає змогу контролювати й керувати одержанням і використанням теплової енергії. І, що важливо, дає економічні важелі у взаєминах з постачальником. Однак встановити теплололічильники складно - такі системи поки що дорогі, недосконалі та й постачальні організації йдуть на розрахунки з їхнім застосуванням неохоче.

Економія електроенергії

Заощаджувати на електроенергії, з одного боку просто: у більшості випадків існує приладовий облік, і вжиті заходи дають негайний економічний ефект. З іншого - найскладніше, тому що немає заходів, що дають змогу відразу отримати відчутну економію. Тому економія електроенергії - тонка, кропітка й постійна робота.

Зниження споживання води та палива

Існуючі норми споживання води та палива (газу) більш ніж марнотратні. Природно, спожити таку величезна їх кількість досить складно, а в деяких випадках - просто неможливо. Звідси висновок: більша частина оплачуваних ресурсів втрачається, і найчастіше не тільки з нашої вини. Це й зумовлює високу окупність встановлення приладів обліку на системах водо- та газопостачання.


За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"
Теги та ключові фрази
заходи з економії та збереження енергоресурсів, енергозбереження тепла в дом умовах, умови енергозбереження, енергозбереження домашних условиях, заходи що до енерго збереження в домашних условиях, енергозбереження в побуті, заходи тепло та енергозбереження в побуті, мультфільм «про соню та її збереження енергоносіїв», Сторінка дії сертифіката закінчилась N-Gage nokia 5320 що робити, Сторінка дії сертифіката закінчелась N-Gage nokia 5320 чо робити
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.