Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
У Нікополі побудували найбільшу СЕС в Європі
15.02.2019р.

ТОВ «Солар-Фарм-1» у середині січня 2019 року ввело в...

Заборонили будівництво вітропарку за €1,7 млрд, підозрюючи фінансування з РФ
15.02.2019р.

Поліція безпеки Естонії наклала заборону на...

Створено оперативний штаб з будівництва Дністровської ГАЕС на чолі з міністром
14.02.2019р.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості...

Встановлено «зелений» тариф до 2030 року для СЕС загальною потужністю 100МВт
14.02.2019р.

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у...

Побудували сонячну станцію на 3000 гектарах
13.02.2019р.

У Марокко звели найбільшу у світі електростанцію з...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

5125
04.11.2008р. |
Енергозбереження.Хто винен, і що робити?
ХТО ВИНЕН?

Радянська державна політика занижених цін на енергоресурси, частка яких у собівартості промислової продукції становила від десятих до декількох відсотків, а в комунальну сферу ресурси віддавали в 3 рази дешевшими від собівартості, обумовила низьку ефективність енерговикористання.

Нині ситуація кардинально змінилася.

З одного боку, через швидке зростання цін на енергоносії, витрати на них в комунальній сфері і у промисловості багаторазово зросли, і тільки в собівартості промислової продукції становлять від 10 до 40, а іноді й більше відсотків. Тенденція до подальшого підвищення енерговитрат у найближчій перспективі збережеться: державна політика в галузі цін на енергоресурси полягає в тому, щоб у перспективі зрівняти внутрішні й світові ціни на газ, нафту й нафтопродукти, електроенергію й вугілля. Це неминуче призведе до подальшого підвищення ціни енергоресурсів.

З іншого - стан енергоефективності свідчить про значні резерви економії енергоресурсів. У результаті неухильного росту витрат на енергопостачання й державний тиск на споживачів ресурсів підприємства змушені вживати термінових заходів з підвищення енергетичної ефективності. Цей же шлях треба буде пройти й населенню країни для зниження оплати комунальних послуг.

ЩО РОБИТИ?

Створення енергоефективного виробництва (енергозбереження в побуті має ті ж підходи, але інші засоби) складається з вирішення наступних завдань:

- оцінки стану ефективності виробництва. Без розуміння поточного стану у фактичному, а не емоційному виразі неможливо приймати ефективні рішення;
- розроблення програми енергозбереження. Без якісної програми дій неможливо проводити найбільш вигідні заходи в потрібний момент;
- створення системи енергетичного менеджменту. Без суворої системи відповідальності й звітності програма виявиться нежиттєздатною;
- планомірного впровадження високоефективних заходів. Тільки діючі заходи зрушать ситуацію з мертвої точки й не заведуть у ще більшу кризу;
- постійного контролю ефективність проведених заходів. Якщо не будуть ефективними вжиті заходи, програму неодмінно згорнуть.
Для допомоги в вирішенні цих завдань доцільними є:
- енергетичне обстеження – енергоаудит;
- управлінський консалтинг;
- інженерне пропрацювання заходів енергозбереження - інжиніринг.

ЕНЕРГОАУДИТ

Проводиться з метою визначення шляхів швидкого й ефективного зниження витрат на енергоресурси й для запобігання невиправданим витратам на проведення заходів енергозбереження. Енергоаудит може стати ґрунтовною базою, трампліном для якісного ривка в конкурентній боротьбі на ринку товарів і послуг. Однак це можливо лише за правильної організації енергетичного обстеження керівництвом й фахівцями підприємства.

Головною вимогою є правильна постановка цілей і завдань проведення енергоаудиту. Від цього залежить, чи буде подальше спрямування на реформи, чи все закінчиться оформленням енергопаспорта.

Аудит - справа нова, але він вже зарекомендував себе не із найкращого боку. Сприяли цьому, несумлінні енергоаудитори. Усталена методика проведення цих робіт, однак аудитори часто йдуть шляхом найменшого опору: роблять те, що вміють і як уміють. Недотримання технології є звичайною практикою, а від цього знижується якість обстеження і збільшуються загальні витрати замовника. Тому важливо постійно контролювати адекватність роботи аудитора меті і завданням обстеження.
За результатами енергоаудиту керівництво підприємства повинне одержати:

- оцінку поточного енергоспоживання з достовірними даними щодо обсягів споживання всіх ресурсів і сум коштів на них затрачуваних, по підприємству загалом, та по окремих підрозділах, і їхні питомі значення для кожного виду продукції;
- програму заходів щодо енергозбереження, що містить систему заходів організаційного, правового й технічного характеру, спрямованих на постійне й планомірне зниження витрат, для поліпшення виробничих, економічних і екологічних показників підприємства, і умов праці його персоналу;

Таким чином, енергетичне обстеження вкаже правильні напрями діяльності, а організувати й вести практичну роботу з підвищення енергетичної ефективності підприємства - завдання його керівництва й фахівців.

ЕНЕРГЕТИЧНИЙ КОНСАЛТИНГ

Найважливішою умовою енергозбереження є створення системи енергоменеджменту - системи керування енергоресурсами. Результати енергоаудиту так і залишаться на папері, якщо не буде визначена й відрегульована система організації, відповідальності, звітності й фінансування практичних робіт з енергозбереження.

Основні складові цієї роботи:

- вживання організаційних заходів;
- забезпечення фінансування;
- контроль.

Побудувавши й налагодивши роботу системи енергоменеджменту, підприємці одержують унікальні можливості вчасно вживати найбільш ефективних заходів енергозбереження з упевненістю, що вкладені кошти не будуть витрачені даремно, постійно отримувати дивіденти і знати фактичну їх величину. Працювати із впевненістю в завтрашньому дні за зовнішніх умов, що постійно погіршуються.

ІНЖИРІНГ (практичне енергозбереження)

Багато фахівців знають, які енергозбережувальних заходи треба вжити в них на підприємствах.
На жаль, не всі розуміють особливості впровадження цих заходів на конкретному об'єкті, за конкретних умов і для певного обладнання.

Мета інжирінгу- впровадження практичних заходів енергозбереження на конкретному об’єкті з усіма його особливостями.

ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ В ПОБУТІ

Енергозбереження в нашому побуті не поширене з двох причин: немає достатнього матеріального стимулу й культури енергоспоживання. Матеріальний стимул нам забезпечить держава. Можна довго сперечатися, які негативні наслідки ВІД реформи в енергетиці й комунальному господарстві, яким важким тягарем знову вони ляжуть на плечі споживачів. Але нам давно настав час зробити своє життя культурним, багатим й щасливим. Неодмінні умови цього життя коли "у крані" завжди є вода, коли електроприлади не "горять" від неякісного електропостачання, коли у будинку завжди комфортна температура й не хворіють наші діти.

А щоб наше життя кращало, нам варто навчитися заощаджувати. І для тих, хто швидше навчиться це робити культурно й грамотно, економічний тягар реформ не буде занадто важким.

Енергозбереження в побуті. Принципи.

Важливо розуміти економію енергоресурсів не як відмову від комфорту:, навпаки, мета енергозбереження - це забезпечення необхідних умов життя для всього населення.

Підходи до енергозбереження в побуті такі ж, як і в промисловості. Для початку необхідно визначитися з обсягами споживання ресурсів і сумами їхньої оплати. У цьому допоможуть рахунки за енергоспоживання, а також нескладні розрахунки й вимірювання. Бажано визначити середні або питомі величини споживання ресурсу за добу або тиждень (місяць, рік) - залежить від того, як будуть оцінюватися результати діяльності, а це необхідна умова постійної й планомірної роботи з енергозбереження.

Для оцінки потенціалу енергозбереження потрібно порівняти отримані величини з нормами і європейськими показниками. Це допоможе відповісти на перше питання, - який ресурс потрібно заощаджувати? Логічна відповідь той, котрий враховується, адже це дасть пряму вигоду. Звісноно, проводити витратні заходи енергозбереження, які прямо й негайно не дають економії коштів, потрібно після детального аналізу всіх вигід від їхнього впровадження. От тільки враховується в нас лише електрична енергія: оплата інших енергоресурсів ділиться порівну між усіма. Однак варто знати, що економія будь-якого енергоресурсу знижує його загальне споживання й загальні на нього витрати. Крім того, ситуація поступово змінюється: рано чи пізно всі енергоресурси будуть враховуватися, і той хто раніше навчиться їх заощаджувати, почуватиметься легше.

Із усього цього випливають цілі й програма діяльності з економії енергоресурсів, а також очікувані дивіденти. Щоб енергозбереження було ефективним, необхідно планомірно впроваджувати заходи, шукати, думати, діяти.

Енергозбереження в побуті. Заходи.

Облік одержуваних фізичними особами енергоресурсів обов'язковий. Так, у всіх нових будинках прилади встановлюються під час будівництва. А в старих це доведеться робити споживачам: змусить їх до цього економічна політика держави. Оскільки це неминуче, варто подумати про встановлення приладів обліку завчасно. Тим більше що це дасть змогу:

- оплачувати тільки той обсяг енергоресурсу, що спожитий;
- відмовитися платити за енергоресурс низької якості;
- ефективно заощаджувати на енергоресурсах.

Встановлення приладів обліку енергоресурсів дорогий захід, але його окупність у багатьох випадках досить швидка.

Економія на опаленні

Витрати на опалення - найбільша стаття витрат при оплаті комунальних послуг. І тепло, найбільше марнотратно використовується. Та й є найгіршої якості із всіх ресурсів, що поставляються. У цій ситуації впровадження систем обліку дає змогу контролювати й керувати одержанням і використанням теплової енергії. І, що важливо, дає економічні важелі у взаєминах з постачальником. Однак встановити теплололічильники складно - такі системи поки що дорогі, недосконалі та й постачальні організації йдуть на розрахунки з їхнім застосуванням неохоче.

Економія електроенергії

Заощаджувати на електроенергії, з одного боку просто: у більшості випадків існує приладовий облік, і вжиті заходи дають негайний економічний ефект. З іншого - найскладніше, тому що немає заходів, що дають змогу відразу отримати відчутну економію. Тому економія електроенергії - тонка, кропітка й постійна робота.

Зниження споживання води та палива

Існуючі норми споживання води та палива (газу) більш ніж марнотратні. Природно, спожити таку величезна їх кількість досить складно, а в деяких випадках - просто неможливо. Звідси висновок: більша частина оплачуваних ресурсів втрачається, і найчастіше не тільки з нашої вини. Це й зумовлює високу окупність встановлення приладів обліку на системах водо- та газопостачання.


За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"
Теги та ключові фрази
заходи з економії та збереження енергоресурсів, енергозбереження тепла в дом умовах, умови енергозбереження, енергозбереження домашних условиях, заходи що до енерго збереження в домашних условиях, енергозбереження в побуті, заходи тепло та енергозбереження в побуті, мультфільм «про соню та її збереження енергоносіїв», Сторінка дії сертифіката закінчилась N-Gage nokia 5320 що робити, Сторінка дії сертифіката закінчелась N-Gage nokia 5320 чо робити
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.