Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Понад 50% електроенергії вироблено з ВДЕ
05.04.2019р.

У березні нинішнього року в Німеччині вперше було...

Перший у світі термальний акумулятор
04.04.2019р.

Стартап Climate Change Storage (CCT Energy Storage) з Австралії запустив...

В Україні створили електромагнітну зброю
03.04.2019р.

Підприємства оборонного комплексу України...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3377
04.11.2008р. |
Час вимагає п’ятого покоління лічильників
Жорстка конкуренція на електротехнічному ринку, зокрема, в сегменті приладів обліку електричної енергії, спонукає виробників постійно шукати нові технології у виробництві електронних приладів та систем обліку електроенергії. Ринок вимагає якісно нового обладнання, яке б задовольняло нинішні потреби енергетичної галузі.

Вибирати споживачу

Десять років тому російське підприємство «Концерн Энергомера» (Ставрополь) зробило ставку на розвиток наукомісткого виробництва. З 2006 року ВАТ «Концерн «Енергоміра» розробив та розпочав випуск п’ятого покоління електронних електролічильників серії СЕ-101; СЕ-200 та СЕ-302, встановлення яких в змозі вирішити будь-які завдання обліку електроенергії, повишеної надійності та захищає від впливу магнітної дії та несанкціонованого втручання в роботу лічильника. Як повідомили у концерні, задля конкурентоспроможності нових приладів інвестиції у їх розробку та виготовлення підприємство збільшило у 1,6 разу.

Крім цього, торік на базі шести конструкторських бюро створено корпоративний інститут електротехнічного приладобудування. На українському ринку офіційним дилером та дистрибутором цього російського виробника є харківська фірма ТОВ ТП «Енергоміра».

Унікальні схемні рішення і сучасна елементна база у виготовленні продукції забезпечують концернові міцні позиції на ринку електротехнічного устаткування. Нові прилади обліку порівняно з попередніми більш надійні й функціональні. Модельний ряд електролічильників складається з найпростіших однофазних СЕ101 та СЕ200, що призначені для енергообліку в побуті – там, де встановлено незначну кількість двигунів малої потужності.

Виготовлені зі спеціальних комплектуючих та на елементній базі з цифровим перетворенням сигналу, вони гарантують споживачам нормальну роботу лічильників протягом усього терміну експлуатації.

Крім цього, температурний діапазон застосування лічильників п’ятого покоління розширився, тобто вони є більш стійкими до кліматичних впливів. Стабільну роботу лічильників за несприятливих режимів мережі гарантують схемотехнічні рішення з широким діапазоном напруги. Прилади обладнані електронними пломбами, зокрема СЕ200 обладнаний двома вимірювальними елементами, що запобігає розкраданню електрики або її недообліку. Навіть при маніпуляції з під’єднанням і зовнішніми впливами магнітного поля лічильники забезпечать точний і достовірний облік електроенергії.

Конструктивні особливості електролічильників відповідають міжнародним стандартам. Зокрема, передбачене як традиційне кріплення, так і встановлення приладів на рейку ТН35. Задля зручності монтажу збільшено відстань під кришкою клемної коробки до кабельних ліній. З цією ж метою використовуються два струмовідводи колодки: суцільнометалевий і складальний, що забезпечує надійне підключення та зменшує експлуатаційні витрати. Колодка виконана з негорючого матеріалу, і це також підвищує надійність приладу. А сучасний дизайн нових лічильників пасуватиме до будь-якого інтер’єру. Отож вибір залишається за покупцем.

Основні технічні характеристики електролічильників подані в таблиці.

 

СЕ101 і СЕ200

Клас точності

1; 2

Номінальна напруга

230 В

Базовий (максимальний) струм

5 (60) А

Діапазон робочих температур

від – 400 до +700 С


Облік реактивної енергії

Величина реактивної потужності в мережі впливає на обсяги втрат електричної енергії. Крім того, високий рівень реактивної енергії може знизити рівень електромагнітної сумісності технічних засобів. Тому величину реактивної енергії потрібно контролювати, і перший крок до цього – організація її точного обліку.

Подекуди на підприємствах встановлюються окремі прилади для обліку активної і реактивної енергії. В останні роки в усіх сферах зростає попит на універсальні прилади, які поєднують в собі функції декількох пристроїв. Це цілком зрозуміло, оскільки раціонально використовується вільний простір, полегшується робота з устаткуванням (замість двох обслуговується лише один прилад), та й за ціною користувач часто буває у виграші. Тому закономірно, що нині споживачі надають перевагу лічильникам, які облікують як активну, так і реактивну енергії.

Цього року «Энергомера» розпочала серійне виробництво трифазних лічильників СЕ302. Він обліковує активну і реактивну енергії за двома напрямами. Конструкція нового приладу передбачає можливість передачі інформації з інфрачервоного цифрового каналу. Інформація про облік висвічується на рідкокристалічному індикаторі одночасно або з циклом не менше 5 секунд кожного з напрямків обліку. Новий прилад дуже стійкий до впливу змінного і постійного магнітного поля і захищений від розкрадань шляхом зміни схеми під’єднання лічильника. Технологічний запас за класом точності, висока чутливість і незначне енергоспоживання також вирізняє СЕ302 серед існуючих аналогів.

Основні дані лічильників реактивної енергії.

 

ЦЭ6811

ЦЭ6812

СЕ302

Тип енергії

реактивна

активна/реактивна

активна/реактивна

Напрям обліку

один/два

один

два

Клас точності

1,0

0,55/1,0

0,55/0,55

Активна/реактивна енергія

 

1,0/1,0; 2,0/2,0

1,0/1,0

Номінальна фазна (лінійна) напруга, В:

- безпосереднє ввімкнення;

220 (380)
127 (220)

220 (380)
127 (220)

230 (380)

- трансформаторне ввімкнення

57,7 (100)

57,7 (100)

57,7 (100)

Номінальна (максимальна) сила струму, А:

- безпосереднє ввімкнення;

5 (50)

5 (50); 10 (100)

5 (10); 5 (60); 10 (100)

- трансформаторне ввімкнення

1 (1,5); 5 (7,5)

1 (1,5); 5 (7,5)

5 (10)

Діапазон робочих температур, 0С

від -40 до +60

від -35 до +55

від -40 до +70

ІК канал

-

-

-

Міжповірочний інтервал

8 років

8 років

16 років

Напрацювання на відмову

80000 год.

80000 год.

160000 год.


І, насамкінець, підкреслюючи принципову новизну нових приладів обліку, треба звернути увагу й на зміну позначки серії – СЕ, що відповідає сучасним загальноприйнятим найменуванням. Таку позначку матимуть усі електролічильники п’ятого покоління.За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"
Теги та ключові фрази
Whаtsoр., Whаtsoр.ru 202 noкiа, личильник СЕ 302, аэроастана ручная кладь, whаt аpps besplаtny skаchаt nokiа 202, електромагнітна сумісність лічильників електричної, схема підключення 3-фазної лінії, схема підключення трехфазного лічильника, цэ6811 ua, трифазний лічильник схема підключення


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.