Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Енергоринок розпочав тестування…
15.01.2019р.

Філія «Оператор ринку» держпідприємства...

«Schneider Electric» перетвориться на безвуглецеву компанію
15.01.2019р.

Компанія «Schneider Electric», світовий експерт з управління...

Нарада щодо активізації співпраці у межах Енергетичного Співтовариства
15.01.2019р.

У Міністерстві енергетики та вугільної...

Вибух трансформатора забарвив небо у незвичний колір
28.12.2018р.

Внаслідок вибуху трансформаторного комплексу на...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2061
04.11.2008р. |
Енергозбережувальний продукт. Аналіз ефективності
Портативний електроаналізатор є одним з основних приладів у складі лабораторії для енергоаудиту. Універсальні електроаналізатори найчастіше застосовуються в трифазних несиметричних мережах 220/380 В, однак вони успішно можуть застосовуватися і в симетричних трифазних мережах і, тим паче, в однофазних. Багато моделей електроаналізаторів можна під'єднати й до високовольтних мереж через вимірювальні трансформатори струму й напруги - для цього прилади оснащуються спеціальними вимірювальними шунтами.

Портативні аналізатори кількості і якості електроенергії AR.5M і AR.5L фірми CIRCUTOR вимірюють та реєструють параметри кількості і якості електроенергії. На підставі цих показів можна зробити висновки про ефективність використання електроенергії, запропонувати й обґрунтувати енергозбережувальні проекти, розробити програми енергозбереження.

Електроаналізатори AR.5M і AR.5L застосовуються для вирішення різних завдань, зокрема:

- обстеження підприємств (енергоаудит);
- визначення причин відмов обладнання;
- оптимізації графіків енергоспоживання;
- підбору енергопостачального обладнання;
- проектування перешкодозахисних систем;
- вибору компенсаторів реактивної потужності;
- укладення договорів на енергопостачання;
- перевірки лічильників електроенергії.

Електроаналізатори підключаються до мережі змінного струму за допомогою датчиків струму: по одному на кожну фазу + один на нейтраль (для моделі AR.5L) і потенційних проводів по одному на кожну фазу + один на нейтраль (якщо така є). Таким чином, прилад має 7 (8 для моделі AR.5L) вимірювальних каналів (3 - за струмом (4 - для моделі AR.5L) і 4 - за напругою), якими надходить вся необхідна інформація.

Датчики випускаються різних номіналів: від одиниць до тисяч амперів. Конструктивно вони виконуються у вигляді жорстких струмових кліщів або гнучких рознімних кілець. Максимально можливий струм в обстежуваній мережі повинен приблизно відповідати номіналу датчика - при цьому точність вимірювань буде максимальною.

За результатами вимірюваних сигналів мікропроцесор приладу розраховує безліч параметрів (зазвичай близько 30), на підставі яких можна робити висновок про кількість і якість споживаної і генерованої електроенергії.

До типового набору параметрів, які реєструє електроаналізатор з періодичністю від 1 секунди до 4 годин, входять: напруга, струм, активна й реактивна (ємнісна й індуктивна) потужності, активна й реактивна (ємнісна й індуктивна) енергії, cos φ кожної фази, трифазний коефіцієнт потужності, частота мережі. Деякі параметри розраховують окремо для кожної фази й сумарно за всіма фазами. Крім поточних значень, можуть бути зафіксовані максимальні й мінімальні значення параметрів як у кожній фазі, так і сумарні.

Аналізатори визначають параметри якості енергії: спектри гармонік (до 50 порядку) струмів і напруг, коефіцієнт флікеру, фіксують відхилення й провали напруги, імпульсні перешкоди тощо.

Розраховані параметри виводяться на дисплей приладу в реальному часі й можуть бути записані у пам’ять з метою наступного відтворення й аналізу. Всі аналізатори кількості і якості електроенергії оснащені пристроями зв'язку, що дають можливість перенесення накопичених даних на комп'ютер.

Електроаналізатори мають спеціалізоване програмне забезпечення для візуалізації, обробки й аналізу накопиченої інформації. Обсяг пам'яті - 1 Мб, що досить для запам'ятовування 5000 повних результатів вимірювань. Ця кількість значно зростає, якщо обмежити вибір реєстрованих параметрів. Однією з найважливіших особливостей аналізаторів AR.5 є реалізація більшості функцій на програмному рівні. Це дає можливість користувачам нарощувати функції приладів шляхом встановлення додаткових картриджів-програматорів.

AR.5 не мають регулювальних елементів у своїй електронній схемі. Заводське калібрування відбувається на цифровому рівні шляхом "прошивання" каліброваних коефіцієнтів у спеціальних регістрах. Цифрове калібрування обумовило високу стабільність метрологічних характеристик приладу - він ніколи не потребує перекалібрування.

Електроаналізатори AR.5 є складними приладами із гнучкою системою налаштувань. Водночас, вони доволі прості в обслуговуванні, керують ними за допомогою клавіатури з 9 кнопок. Цього вдалося домогтися за допомогою екранного багаторівневого меню, яке значно полегшує керування приладом. Важливою особливістю цих приладів є багатофункційний графічний дисплей, завдяки якому можна переглядати форми синусоїд струмів і напруг, одночасно відображати до 30 параметрів у реальному часі, програмувати прилад за допомогою екранних меню тощо.

Аналізатори AR5 можна оснащувати гнучкими датчиками струму - еластичними стрижнями, що замикаються в кільце навколо провідника. Вони важать значно менше від звичайних кліщів і можуть установлюватися навіть у тих місцях, де звичайні кліщі не використовуються через свої габарити.

Характеристики електроаналізаторів CIRCUTOR


Характеристика

Значення
AR.5M

Значення
AR.5L

Кількість фаз

3

3 + нейтраль

Максимальна напруга

500 В (фазна)

500 В (фазна)

Максимальний струм

від 5 до 9999 А (визначається струмовими кліщами)

від 5 до 9999 А (визначається струмовими кліщами)

Клас точності за струмом й напругою

0,5

0,5

Клас точності за потужністю й енергією

1,0

1,0

Пристрій відображення

графічний р/к дисплей

графічний р/к дисплей

Зв'язок з комп'ютером

порт RS232

порт RS232

Програмне забезпечення

під Windows

під Windows

Живлення

вбудований акумулятор,
або ~ 220 В

вбудований акумулятор,
або ~ 220 В

Вага процесорного блока

0,6 кг

0,6 кг

Кліщі СР-2000/200

від 10 до 2000 А зм. струму (перемикач на 2000 А)
від 1 до 200 А зм. струму (перемикач на 200 А)

Кліщі CPR-1000

від 5 до 1000 А зм. струму

Кліщі CPR-500

від 2,5 до 500 А зм. струму

Кліщі СР-100 (M 1-U)

від 0,5 до 100 А зм. струму

Кліщі СР-5

від 25 мА до 5 А зм. струму

Гнучкі кліщі (затискач)
С-FLEX 200/2000/20000

від 100 до 20000 А зм. струму (шкала 20000 А)
від 10 до 2000 А зм. струму (шкала 2000 А)
від 1 до 200 А зм. струму (шкала 200 А)

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"
Теги та ключові фрази
єнергозбережувальні пристрої, linpus lite to meego заводские настройки, шо такое енергозбережувальний режим в компютери, Енергозбережувальні, Circutor, регулятор реактивної потужності circutor, торг уа, Електроаналізатори AR.5M і AR.5L, Гнучкі кліщі (затискач)С-FLEX 200/2000/, трифазний автомат 200А


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.