Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
«Volvo» представила електровантажівку із запасом ходу 300 км
18.09.2018р.

«Volvo Trucks» презентувала нову електричну вантажівку...

На горі Хом'як у Карпатах встановили сонячні панелі
18.09.2018р.

На вершині карпатської гори Хом’як змонтували...

Родина завдяки CЕС заробляє 6 тис грн за місяць
17.09.2018р.

Родина Марчуків з села Дубище Чуднівського району...

Львів цілком перейде на відновлювану енергетику
14.09.2018р.

Учора, під час офіційного відкриття Міжнародного...

Стенди від E.NEXT – Таращанському коледжу
13.09.2018р.

Нещодавно електротехнічна компанія «E.NEXT-Україна»...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

1934
04.11.2008р. |
Енергозбережувальний продукт. Аналіз ефективності
Портативний електроаналізатор є одним з основних приладів у складі лабораторії для енергоаудиту. Універсальні електроаналізатори найчастіше застосовуються в трифазних несиметричних мережах 220/380 В, однак вони успішно можуть застосовуватися і в симетричних трифазних мережах і, тим паче, в однофазних. Багато моделей електроаналізаторів можна під'єднати й до високовольтних мереж через вимірювальні трансформатори струму й напруги - для цього прилади оснащуються спеціальними вимірювальними шунтами.

Портативні аналізатори кількості і якості електроенергії AR.5M і AR.5L фірми CIRCUTOR вимірюють та реєструють параметри кількості і якості електроенергії. На підставі цих показів можна зробити висновки про ефективність використання електроенергії, запропонувати й обґрунтувати енергозбережувальні проекти, розробити програми енергозбереження.

Електроаналізатори AR.5M і AR.5L застосовуються для вирішення різних завдань, зокрема:

- обстеження підприємств (енергоаудит);
- визначення причин відмов обладнання;
- оптимізації графіків енергоспоживання;
- підбору енергопостачального обладнання;
- проектування перешкодозахисних систем;
- вибору компенсаторів реактивної потужності;
- укладення договорів на енергопостачання;
- перевірки лічильників електроенергії.

Електроаналізатори підключаються до мережі змінного струму за допомогою датчиків струму: по одному на кожну фазу + один на нейтраль (для моделі AR.5L) і потенційних проводів по одному на кожну фазу + один на нейтраль (якщо така є). Таким чином, прилад має 7 (8 для моделі AR.5L) вимірювальних каналів (3 - за струмом (4 - для моделі AR.5L) і 4 - за напругою), якими надходить вся необхідна інформація.

Датчики випускаються різних номіналів: від одиниць до тисяч амперів. Конструктивно вони виконуються у вигляді жорстких струмових кліщів або гнучких рознімних кілець. Максимально можливий струм в обстежуваній мережі повинен приблизно відповідати номіналу датчика - при цьому точність вимірювань буде максимальною.

За результатами вимірюваних сигналів мікропроцесор приладу розраховує безліч параметрів (зазвичай близько 30), на підставі яких можна робити висновок про кількість і якість споживаної і генерованої електроенергії.

До типового набору параметрів, які реєструє електроаналізатор з періодичністю від 1 секунди до 4 годин, входять: напруга, струм, активна й реактивна (ємнісна й індуктивна) потужності, активна й реактивна (ємнісна й індуктивна) енергії, cos φ кожної фази, трифазний коефіцієнт потужності, частота мережі. Деякі параметри розраховують окремо для кожної фази й сумарно за всіма фазами. Крім поточних значень, можуть бути зафіксовані максимальні й мінімальні значення параметрів як у кожній фазі, так і сумарні.

Аналізатори визначають параметри якості енергії: спектри гармонік (до 50 порядку) струмів і напруг, коефіцієнт флікеру, фіксують відхилення й провали напруги, імпульсні перешкоди тощо.

Розраховані параметри виводяться на дисплей приладу в реальному часі й можуть бути записані у пам’ять з метою наступного відтворення й аналізу. Всі аналізатори кількості і якості електроенергії оснащені пристроями зв'язку, що дають можливість перенесення накопичених даних на комп'ютер.

Електроаналізатори мають спеціалізоване програмне забезпечення для візуалізації, обробки й аналізу накопиченої інформації. Обсяг пам'яті - 1 Мб, що досить для запам'ятовування 5000 повних результатів вимірювань. Ця кількість значно зростає, якщо обмежити вибір реєстрованих параметрів. Однією з найважливіших особливостей аналізаторів AR.5 є реалізація більшості функцій на програмному рівні. Це дає можливість користувачам нарощувати функції приладів шляхом встановлення додаткових картриджів-програматорів.

AR.5 не мають регулювальних елементів у своїй електронній схемі. Заводське калібрування відбувається на цифровому рівні шляхом "прошивання" каліброваних коефіцієнтів у спеціальних регістрах. Цифрове калібрування обумовило високу стабільність метрологічних характеристик приладу - він ніколи не потребує перекалібрування.

Електроаналізатори AR.5 є складними приладами із гнучкою системою налаштувань. Водночас, вони доволі прості в обслуговуванні, керують ними за допомогою клавіатури з 9 кнопок. Цього вдалося домогтися за допомогою екранного багаторівневого меню, яке значно полегшує керування приладом. Важливою особливістю цих приладів є багатофункційний графічний дисплей, завдяки якому можна переглядати форми синусоїд струмів і напруг, одночасно відображати до 30 параметрів у реальному часі, програмувати прилад за допомогою екранних меню тощо.

Аналізатори AR5 можна оснащувати гнучкими датчиками струму - еластичними стрижнями, що замикаються в кільце навколо провідника. Вони важать значно менше від звичайних кліщів і можуть установлюватися навіть у тих місцях, де звичайні кліщі не використовуються через свої габарити.

Характеристики електроаналізаторів CIRCUTOR


Характеристика

Значення
AR.5M

Значення
AR.5L

Кількість фаз

3

3 + нейтраль

Максимальна напруга

500 В (фазна)

500 В (фазна)

Максимальний струм

від 5 до 9999 А (визначається струмовими кліщами)

від 5 до 9999 А (визначається струмовими кліщами)

Клас точності за струмом й напругою

0,5

0,5

Клас точності за потужністю й енергією

1,0

1,0

Пристрій відображення

графічний р/к дисплей

графічний р/к дисплей

Зв'язок з комп'ютером

порт RS232

порт RS232

Програмне забезпечення

під Windows

під Windows

Живлення

вбудований акумулятор,
або ~ 220 В

вбудований акумулятор,
або ~ 220 В

Вага процесорного блока

0,6 кг

0,6 кг

Кліщі СР-2000/200

від 10 до 2000 А зм. струму (перемикач на 2000 А)
від 1 до 200 А зм. струму (перемикач на 200 А)

Кліщі CPR-1000

від 5 до 1000 А зм. струму

Кліщі CPR-500

від 2,5 до 500 А зм. струму

Кліщі СР-100 (M 1-U)

від 0,5 до 100 А зм. струму

Кліщі СР-5

від 25 мА до 5 А зм. струму

Гнучкі кліщі (затискач)
С-FLEX 200/2000/20000

від 100 до 20000 А зм. струму (шкала 20000 А)
від 10 до 2000 А зм. струму (шкала 2000 А)
від 1 до 200 А зм. струму (шкала 200 А)

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"
Теги та ключові фрази
єнергозбережувальні пристрої, linpus lite to meego заводские настройки, шо такое енергозбережувальний режим в компютери, Енергозбережувальні, Circutor, регулятор реактивної потужності circutor, торг уа, Електроаналізатори AR.5M і AR.5L, Гнучкі кліщі (затискач)С-FLEX 200/2000/, трифазний автомат 200А


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.