Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

4202
04.11.2008р. |
ATdata Smart - нові можливості комерційного обліку
Постійно зростаюча вартість енергоресурсів змусила промислові підприємства змінити ставлення до організації енергообліку. Споживачі вже починають усвідомлювати, що в їх інтересах розраховуватись з енергопостачальником не за допомогою застарілих і неточних приладів обліку, а на основі сучасного багатофункційного приладу.

Із застосуванням нових принципів збору, обробки, зберігання та відображення даних з багатофункційних лічильників, а також специфіки великих підприємств як споживачів електричної енергії компанією ТРИОС ГРУП (м. Дніпропетровськ) розроблено нову систему збору комерційних даних з багатофункційних лічильників ATdata Smart. Про роботу системи розповідає керівник відділу перспективних розробок компанії “ТРИОС ГРУП” Олег ГАНІЄВ.

- Система комерційного обліку електроенергії ATdata Smart є універсальним інструментом як для споживання, транспортування та розподілу, так і генерації електроенергії. Основним її призначенням є великі промислові підприємства з добре розвиненими внутрішніми комунікаційними мережами, тобто коли комерційну інформацію необхідно отримувати на багатьох робочих місцях.

Система ATdata Smart функціонує за принципом “клієнт-сервер”, має Web-інтерфейс і принципово нові системи керування базами даних, що призначені для режиму роботи з багатьма користувачами.

Система створена, щоб надавати найбільш повну інформацію про енергоспоживання, формувати та зберігати звітні дані. Нова система відрізняється від системи локального рівня тим, що дані які, отримуються з лічильників, можуть використовуватись не лише відділом головного енергетика, а й іншими службами підприємства, яким необхідно надавати розрахункову інформацію: відділу постачання, планування тощо.

Система має п’ятивіконний Web-інтерфейс, що містить п’ять незалежних графіків у вигляді стовпчастих діаграм, на яких, залежно від налаштувань, може відображатись споживання електроенергії за вибраним фідером, групам фідерів або по підприємству загалом. Для зручності кожен з графіків може налаштовуватись на будь-яку розмірність: Вт, кВт, МВт. Усі графіки мають можливість отримання даних у текстовому вигляді. Інтерфейс має функцію формування звітних даних за кожним з графіків.

Ця функція надає можливість отримувати велику кількість різноманітних звітів про споживання електроенергії погодинно, протягом доби, місяця, тобто усі необхідні звіти для організації комерційного обліку будь-якого підприємства.

Інтерфейс створює алгоритми розрахунку за вибраною точкою обліку. У вікні відображається загальна кількість спожитої електроенергії і відсоткове значення небалансу. Інтерфейс дає також змогу порівнювати ефективність роботи різних груп під’єднань.

Є у нього функція відправлення комерційної інформації до енергопостачальної організації. Ця функція автоматично формує звіт і надсилає його електронною поштою.

Система ATdata Smart має дворівневу архітектуру, тобто між приладами обліку і комп’ютером користувача немає проміжного пристрою зберігання даних. Для об’єднання лічильників в одну логічну групу використовується перетворювач інтерфейсів, що дає змогу під’єднувати лічильники за інтерфейсами CL (“струмова петля”) та RS-485. Перетворювач інтерфейсів має два вихідних порти RS-232, за якими інтерфейс з’єднується з пристроями зв’язку.

Опитування лічильників проводиться за усіма існуючими на нині каналами зв’язку. Якщо підстанція розташована на території підприємства і комунікаційні лінії від лічильників до комунікаційного пристрою не перевищують допустимих відстаней, то опитування лічильників проводиться за виділеними лініями. Цей спосіб є найдешевшим і не потребує жодних додаткових заходів. Найбільш розповсюдженою є передавання даних лініями АТС, коли встановлюються два модеми: один - поруч з робочою станцією, інший - на підстанції. Користувачі ініціюють з’єднання, при встановленні якого утворюється канал зв’язку, за яким опитуються лічильники.

Окрім того, лічильники надають технічну інформацію про режими споживання, миттєві значення напруги та струму, що дає змогу визначити певний режим роботи лічильника. Переважно режим роботи невідомий, поки персонал енергопостачальної організації, який займається обслуговуванням приладів обліку, його не виявить. Переважно персонал виявляє порушення в режимі роботи, про які користувач не знає, і на нього накладаються штрафні санкції. Щоб споживач сам вживав заходів, ще до того як йому стане відомий реальний режим роботи, у нас є додаток, що дає йому змогу знімати інформацію з приладів обліку. Таким чином, можна відслідковувати режим роботи, коли вводиться в експлуатацію нове обладнання.

Заміна менш точних приладів обліку на більш точні - не завжди економія. Скажімо, якщо замінювати індукційний лічильник класу 1 на електронний класу 0.5, то розбіжності можуть бути достатньо великі – до 14 %. Наприклад, індукційний лічильник класу 1 при 2%-му навантаженні облік не веде, а електроний це виявляє, тобто враховує реальне споживання електроенергії. Тому систему обліку необхідно розглядати як механізм підвищення достовірності інформації.

Як цією інформацією будуть користуватися, це вже справа споживачів. Скажімо, знизити споживання електроенергії у піковій зоні навантаження можливо не на усіх підприємствах: це неможливо на підприємствах хімічної та металургійної промисловості, тобто всюди де є неперервне виробництво. Для невеликих підприємств можна виробництво перенести у тарифну зону з найнижчим коефіцієнтом, але це економія грошей, а не електроенергії.З-посеред представлених на українському ринку систем комерційного обліку, перевагою нашої системи є те, що вона дає змогу опитувати лічильники будь-якого виробництва, які є у реєстрі України. Маючи досвід опитування лічильників різного виробництва, ми розробили алгоритми опитування, що дозволило надавати і систематизовувати ту інформацію, яку лічильник прямо відобразити не може. Так, є прилади що формують добове споживання електроенергії, а є такі що цієї функції не мають. Система збору комерційних даних ATdata Smart на основі закладених в неї алгоритмів дає змогу переглядати споживання електроенергії протягом будь-якого часу.За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"
Теги та ключові фрази
ATdata® Smart, Система збору комерційних даних ATdata® Smart, ATdata®;, ATdata®", схема монтажу прохідного виключателя, ATdata, atdata официальный сайт, Облік електроенергії за допомогою системи СМАРТ, схема підключення трифазного лічильника, схема підключення прохідних вимикачів
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.