Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
У Нікополі побудували найбільшу СЕС в Європі
15.02.2019р.

ТОВ «Солар-Фарм-1» у середині січня 2019 року ввело в...

Заборонили будівництво вітропарку за €1,7 млрд, підозрюючи фінансування з РФ
15.02.2019р.

Поліція безпеки Естонії наклала заборону на...

Створено оперативний штаб з будівництва Дністровської ГАЕС на чолі з міністром
14.02.2019р.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості...

Встановлено «зелений» тариф до 2030 року для СЕС загальною потужністю 100МВт
14.02.2019р.

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у...

Побудували сонячну станцію на 3000 гектарах
13.02.2019р.

У Марокко звели найбільшу у світі електростанцію з...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

1940
06.11.2008р. |
Контроль і аналіз вібрації ЛЕП
Вібрації проводів ліній електропередач, обумовлені вітром, можуть призвести до їх руйнування у місцях з’єднання і кріплення проводів до ізоляторів, що становить значну небезпеку в експлуатації повітряних ліній електропередач. Визначити проблемні місця на лініях електропередач, що виникають внаслідок вібрацій, можна за допомогою реєстратора ліній під напругою – невеликого і водночас зручного інструмента, що встановлюється безпосередньо на лініях електропередач.

Прилад вимірює частоти і амплітуди усіх циклів вібрації, зберігає дані у матриці з високою чіткістю і обробляє результати для оцінки середнього терміну служби проводів. Методи вимірювання і оцінки базуються на стандарті ІЕЕЕ і процедурі SIGRE. Пристрій встановлюється безпосередньо на провід біля будь-якого типу затискача. Прилад складається з каліброваного кронштейну променевого сенсора, який прикріплюється до затискача проводу, що підтримує короткий корпус циліндричної форми. Корпус складається з мікропроцесора, електронного кола, джерела живлення, дисплея і температурного сенсора.

Консольна балка реагує на згин проводу поблизу підвісних або апаратних затискачів. Для кожного циклу вібрації датчики деформації генерують вихідний сигнал, пропорційний амплітуді згину проводу. Прилад вимірює частоту сигналу і амплітуду кожного циклу вібрації за встановлений користувачем період. Імпульси циклів вібрації у вигляді піксельних амплітуд і частот зберігаються у матриці з 64 амплітудних рівнів на 64 частотні рівні. Вони утворюють 4096 комірок, кожна з яких має ємність 108 подій.

Наприкінці кожного періоду контролю вбудований мікропроцесор розраховує індекс мінімального терміну служби проводу. Це значення зберігається у пам’яті, і мікропроцесор після того повертається у режим очікування наступного запуску. Доступ до мікропроцесора можна напряму отримувати з будь-якого терміналу вводу-виводу або комп’ютера через канал зв’язку RS-232. При цьому для перегляду вмісту матриці нема потреби ні в окремому пристрої зчитування, ні в складному програмному забезпеченні.

Резидентне програмне забезпечення дає змогу користувачу легко і швидко ввести значення робочих параметрів і параметрів проводу, а також викликати усі збережені дані і результати контролю, використовуючи просту термінальну станцію. За допомогою пакета програмного забезпечення на базі DOS можна використовувати комп’ютер для комунікації з реєстратором і перетворювати користувачу раніше збережені у матриці дані у формат Lotus 123 або Excel 5. Програмне забезпечення на базі Windows розширює можливості і спрощує програмування приладу. Значення усіх встановлювальних параметрів можна переглянути у одному вікні.

Також є можливість виклику даних і відображення результатів серії вимірювань як в 3-вимірному вигляді, так і в звичайному цифровому. Програмне забезпечення також дає змогу користувачу легко оновлювати вбудовану флеш-пам'ять.

Принципи вимірювання

Використання амплітуди згину (Yb) як параметра вимірювання для оцінки жорсткості вібрації проводу є визнаною практикою. Вимірювання диференційного зміщення на 89 мм від останньої точки контакту між проводом і металевим підвісним затискачем є вихідним положенням стандартизації ІЕЕЕ вимірювання вібрації проводок. Цей метод простий придатний для отримання жорсткості вібрації від вимірювань у будь-якому місці на проміжку, де найчастіше виникають пошкодження проводу. Більшість реєстраторів використовують підвісний затискач як опорну рамку і амплітуду максимум-максимум зміщення проводу вимірюють на стандартній відстані 89 мм.

Визначення оберненої амплітуди згину (Ya). Реєстратор вимірює динамічну кривизну вібруючого проводу, що є одним з найважливіших параметрів під час контролю стійкості стандартних проводів ЛЕП. Прилад встановлюється безпосередньо на проводі і визначає відносне зміщення двох його точок, віддалених на 89 мм одна від одної. Цей метод, що має назву методу оберненої амплітуди згину, вперше був запропонований у 1981 році, і відтоді широко використовується. Результати можуть бути прямо співвіднесені зі стандартом амплітуди зміщення ІЕЕЕ (Yb). Очевидна перевага методу – те, що він незалежний від пристрою затискача для встановлення на проводі.

Метод амплітуди згину широко застосовується для розрахунку динамічної кривизни і напруження згину на поверхні проводу. За допомогою формули Поффенбергера-Сварта було встановлено зв'язок між лабораторним методом і реальним напруженням згину для більшої кількості виміряних розмірів проводів, що дало змогу використовувати цей метод для усіх типорозмірів проводів. Велику кількість даних з тестів втоми у лабораторних умовах представлено і проаналізовано в обчисленні напруження згину за формулою Поффенберга-Сварта, що зробило можливим встановити максимально безпечні рівні згину проводів у значеннях як амплітуди згину, так і напружень при згині для різного типу проводів.

Обернені амплітуди згину можуть бути також перетворені у напруження при згині (або амплітуди згину Yb) для отримання результатів вимірювання точно відповідно до прийнятих рівнів безпеки. Обернена амплітуда згину може бути перетворена у амплітуду згину ІЕЕЕ, що базується на жорсткості (R) і натягу (Т) проводу. Нинішній прогрес в області електронних технологій уможливив такі розрахунки і багато інших аналізів з використанням одного і того ж пристрою для вимірювання і реєстрації даних.
При спрощенні перетворення (оберненої амплітуди згину) у нормалізовану амплітуду згину ІЕЕЕ (Yb) модуль встановлюється на поводі і датчик розташовується над останньою точкою контакту.

Застосування спеціальних затискачів. Метод звичайної амплітуди згину може застосовуватись лише для проводів, підвішаних до затискача метал-метал, але широко використовуються й затискні пристрої, спеціально призначені для забезпечення більшої стійкості до умов підвищеної вібрації, наприклад, затискачі з гумовою обкладкою. Також широко використовуються підвісні затискачі для приєднання до броні кабелю і з’єднання зі спіральним стрижнем. Дана модель реєстратора придатна і для таких випадків, оскільки його встановлюють безпосередньо на провід. Корекція дійсних значень плеча важеля також представлена при розрахунках перетворення значень, отриманих при вимірюваннях, у стандартну амплітуду згину стандарту ІЕЕЕ.

Вібрацію часто вимірюють на підвісних затискачах, де ризик втоми проводу найвищий. Проте, у деяких випадках інші точки на проводі можуть потребувати верифікації. Наприклад, затискачі або накладки для віброгасників, розпірок, попереджувальних сфер, маятників тощо можуть бути причиною надмірного руху, що передається на провід і створює умови, аналогічні тим, що є на підвісному затискачі. Реєстратор якраз і придатний для таких вимірювань.

При великому діаметрі проводу маса реєстратора може впливати на результати вимірювань. У таких випадках краще застосовувати роздільну версію реєстратора, коли сенсор встановлюється на проводі, а корпус - на фіксованій деталі.

 
За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"
Теги та ключові фрази
як виміряти вібрацію при допомозі смартфона, скачать безплатно игровые автоматы aztec gold для samsung GT-i5800, скачати безкоштовно для самсунгGT-I5800 aztec Gold, Як поставити плагіни на Опен бокс с 6 з Самсунг 6102., Кади отформатировать смартфон нокиа 6120, Кади отфарматировать смартфон нокиа 6120, печь — камин happy (сербия) отзывы форум, аналіз будівництву леп, Поффенбергера-Сварта, прилади вимірювання вібрації


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.