Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2048
06.11.2008р. |
Контроль і аналіз вібрації ЛЕП
Вібрації проводів ліній електропередач, обумовлені вітром, можуть призвести до їх руйнування у місцях з’єднання і кріплення проводів до ізоляторів, що становить значну небезпеку в експлуатації повітряних ліній електропередач. Визначити проблемні місця на лініях електропередач, що виникають внаслідок вібрацій, можна за допомогою реєстратора ліній під напругою – невеликого і водночас зручного інструмента, що встановлюється безпосередньо на лініях електропередач.

Прилад вимірює частоти і амплітуди усіх циклів вібрації, зберігає дані у матриці з високою чіткістю і обробляє результати для оцінки середнього терміну служби проводів. Методи вимірювання і оцінки базуються на стандарті ІЕЕЕ і процедурі SIGRE. Пристрій встановлюється безпосередньо на провід біля будь-якого типу затискача. Прилад складається з каліброваного кронштейну променевого сенсора, який прикріплюється до затискача проводу, що підтримує короткий корпус циліндричної форми. Корпус складається з мікропроцесора, електронного кола, джерела живлення, дисплея і температурного сенсора.

Консольна балка реагує на згин проводу поблизу підвісних або апаратних затискачів. Для кожного циклу вібрації датчики деформації генерують вихідний сигнал, пропорційний амплітуді згину проводу. Прилад вимірює частоту сигналу і амплітуду кожного циклу вібрації за встановлений користувачем період. Імпульси циклів вібрації у вигляді піксельних амплітуд і частот зберігаються у матриці з 64 амплітудних рівнів на 64 частотні рівні. Вони утворюють 4096 комірок, кожна з яких має ємність 108 подій.

Наприкінці кожного періоду контролю вбудований мікропроцесор розраховує індекс мінімального терміну служби проводу. Це значення зберігається у пам’яті, і мікропроцесор після того повертається у режим очікування наступного запуску. Доступ до мікропроцесора можна напряму отримувати з будь-якого терміналу вводу-виводу або комп’ютера через канал зв’язку RS-232. При цьому для перегляду вмісту матриці нема потреби ні в окремому пристрої зчитування, ні в складному програмному забезпеченні.

Резидентне програмне забезпечення дає змогу користувачу легко і швидко ввести значення робочих параметрів і параметрів проводу, а також викликати усі збережені дані і результати контролю, використовуючи просту термінальну станцію. За допомогою пакета програмного забезпечення на базі DOS можна використовувати комп’ютер для комунікації з реєстратором і перетворювати користувачу раніше збережені у матриці дані у формат Lotus 123 або Excel 5. Програмне забезпечення на базі Windows розширює можливості і спрощує програмування приладу. Значення усіх встановлювальних параметрів можна переглянути у одному вікні.

Також є можливість виклику даних і відображення результатів серії вимірювань як в 3-вимірному вигляді, так і в звичайному цифровому. Програмне забезпечення також дає змогу користувачу легко оновлювати вбудовану флеш-пам'ять.

Принципи вимірювання

Використання амплітуди згину (Yb) як параметра вимірювання для оцінки жорсткості вібрації проводу є визнаною практикою. Вимірювання диференційного зміщення на 89 мм від останньої точки контакту між проводом і металевим підвісним затискачем є вихідним положенням стандартизації ІЕЕЕ вимірювання вібрації проводок. Цей метод простий придатний для отримання жорсткості вібрації від вимірювань у будь-якому місці на проміжку, де найчастіше виникають пошкодження проводу. Більшість реєстраторів використовують підвісний затискач як опорну рамку і амплітуду максимум-максимум зміщення проводу вимірюють на стандартній відстані 89 мм.

Визначення оберненої амплітуди згину (Ya). Реєстратор вимірює динамічну кривизну вібруючого проводу, що є одним з найважливіших параметрів під час контролю стійкості стандартних проводів ЛЕП. Прилад встановлюється безпосередньо на проводі і визначає відносне зміщення двох його точок, віддалених на 89 мм одна від одної. Цей метод, що має назву методу оберненої амплітуди згину, вперше був запропонований у 1981 році, і відтоді широко використовується. Результати можуть бути прямо співвіднесені зі стандартом амплітуди зміщення ІЕЕЕ (Yb). Очевидна перевага методу – те, що він незалежний від пристрою затискача для встановлення на проводі.

Метод амплітуди згину широко застосовується для розрахунку динамічної кривизни і напруження згину на поверхні проводу. За допомогою формули Поффенбергера-Сварта було встановлено зв'язок між лабораторним методом і реальним напруженням згину для більшої кількості виміряних розмірів проводів, що дало змогу використовувати цей метод для усіх типорозмірів проводів. Велику кількість даних з тестів втоми у лабораторних умовах представлено і проаналізовано в обчисленні напруження згину за формулою Поффенберга-Сварта, що зробило можливим встановити максимально безпечні рівні згину проводів у значеннях як амплітуди згину, так і напружень при згині для різного типу проводів.

Обернені амплітуди згину можуть бути також перетворені у напруження при згині (або амплітуди згину Yb) для отримання результатів вимірювання точно відповідно до прийнятих рівнів безпеки. Обернена амплітуда згину може бути перетворена у амплітуду згину ІЕЕЕ, що базується на жорсткості (R) і натягу (Т) проводу. Нинішній прогрес в області електронних технологій уможливив такі розрахунки і багато інших аналізів з використанням одного і того ж пристрою для вимірювання і реєстрації даних.
При спрощенні перетворення (оберненої амплітуди згину) у нормалізовану амплітуду згину ІЕЕЕ (Yb) модуль встановлюється на поводі і датчик розташовується над останньою точкою контакту.

Застосування спеціальних затискачів. Метод звичайної амплітуди згину може застосовуватись лише для проводів, підвішаних до затискача метал-метал, але широко використовуються й затискні пристрої, спеціально призначені для забезпечення більшої стійкості до умов підвищеної вібрації, наприклад, затискачі з гумовою обкладкою. Також широко використовуються підвісні затискачі для приєднання до броні кабелю і з’єднання зі спіральним стрижнем. Дана модель реєстратора придатна і для таких випадків, оскільки його встановлюють безпосередньо на провід. Корекція дійсних значень плеча важеля також представлена при розрахунках перетворення значень, отриманих при вимірюваннях, у стандартну амплітуду згину стандарту ІЕЕЕ.

Вібрацію часто вимірюють на підвісних затискачах, де ризик втоми проводу найвищий. Проте, у деяких випадках інші точки на проводі можуть потребувати верифікації. Наприклад, затискачі або накладки для віброгасників, розпірок, попереджувальних сфер, маятників тощо можуть бути причиною надмірного руху, що передається на провід і створює умови, аналогічні тим, що є на підвісному затискачі. Реєстратор якраз і придатний для таких вимірювань.

При великому діаметрі проводу маса реєстратора може впливати на результати вимірювань. У таких випадках краще застосовувати роздільну версію реєстратора, коли сенсор встановлюється на проводі, а корпус - на фіксованій деталі.

 
За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"
Теги та ключові фрази
як виміряти вібрацію при допомозі смартфона, скачать безплатно игровые автоматы aztec gold для samsung GT-i5800, скачати безкоштовно для самсунгGT-I5800 aztec Gold, Як поставити плагіни на Опен бокс с 6 з Самсунг 6102., Кади отформатировать смартфон нокиа 6120, Кади отфарматировать смартфон нокиа 6120, печь — камин happy (сербия) отзывы форум, аналіз будівництву леп, Поффенбергера-Сварта, прилади вимірювання вібрації


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.