Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

79829
10.12.2008р. |
Тепловізори IRI – своєчасне виявлення пошкоджень

Неконтрольоване перегрівання – одне з неприємних явищ, які часто виникають на об’єктах промисловості, внаслідок чого несправний контакт або деталь швидко виходять з ладу, і зазвичай, потребують якнайшвидшого ремонту або заміни. Як виявити витоки тепла і запобігти аваріям, пов’язаним з перегріванням? Для цього достатньо оглянути об’єкт потенційної небезпеки через окуляр тепловізора.

На відміну від звичних видимих зображень, отриманих за допомогою відбитого світла, теплові зображення утворюється завдяки зміщенню максимумів спектрів власного випромінювання тіл під час їх нагрівання у короткохвильову область. Зміна ефективної температури поверхні тіла певною мірою відповідає деталям візуального образу, тому створюваний тепловізором видимий аналог теплового зображення у псевдокольорах може бути зовні схожим на об’єкт за яким спостерігають. А це дуже важливо для об’єктивного аналізу загроз, зумовлених дефектами різних приладів, пристроїв та обладнання.

Тепловізор, який ще називають “інфрачервоною камерою”, - це пристрій для знімання зображень в інфрачервоному діапазоні хвиль. Найчастіше тепловізор використовується як прилад нічного спостереження або для отримання температурного поля об’єкта. НВЦ “Електрон” пропонує складніші прилади іншого типу, за допомогою яких можна миттєво виміряти температуру десятків тисяч точок об’єкта. Тепловізори цього типу є вимірювальними приладами, тому їх іноді ще називають вимірювальними тепловізорами. Основними перевагами теплового контролю є висока безпека роботи, незначні експлуатаційні витрати, недороге технічне обслуговування та низькі інспекційні витрати.

Наймасовішим об’єктом теплового контролю в електроустановках є контактні з’єднання у відкритих і закритих розподільних пристроях. Встановлено такий розподіл дефектів у контактних з’єднаннях: болтові з’єднання – 48%, спресовані – 6%, зварні шви – 2%, контакти роз’єднувачів – 43%, проводи і кабельні мережі – 1%. До пристроїв, що часто потребують тепловізійного контролю, належать ізолятори ліній електропередач, фарфорові ізолятори на вводах силових трансформаторів, електродвигунів, шинних мостів, кришки електричних апаратів.

Тепловізійний контроль також необхідний для діагностування стану багатоелементних вентильних розрядників, високовольтних трансформаторів (за перегріванням вводів визначають якість внутрішньої струмової петлі у фарфоровій оболонці, що наповнюється маслом), щіток колекторів електричних машин, роз’єднувачів, стійок та інших навантажених струмом вузлів.

Економічний ефект від вживання заходів з теплового контролю високовольтних ліній передачі (0,4 – 10 кВ) в результаті зменшення кількості аварійних вимкнень у енергетичних системах, оцінюється у декілька десятків мільйонів гривень на рік. Використання тепловізорів суттєво знижує витрати на випробування трансформаторів. Попередньо виявлене нагрівання обладнання, контактів у комутаційних пристроях (автоматичних вимикачах вартістю до 14 тис. грн), оливонаповненому обладнанні (вартістю до 52 тис. грн) значно знижує вартість ремонтних робіт. Обладнання діагностують без відімкнення від мережі, тобто не перериваючи технологічний процес і економлячи значні кошти. Іноді за один день роботи можна виявити стільки дефектів, що це окупить вартість тепловізора. Наприклад, на хімічних, металургійних, машинобудівних заводах, не кажучи вже про об’єкти енергетики, вартість ліквідації аварії може у багато разів перевищувати вартість тепловізора.

Про облік, контроль, попередню діагностику та енергозбереження завжди багато мовилося, але ця сфера з незрозумілих причин менше розвинена у нас, ніж в інших країнах. На ринку України представлені різноманітні марки тепловізорів, виготовлених фірмами Flir, NEC, Micron, Raytek, ISI тощо. Тепловізор – дорогий пристрій: його вартість від $25 до $80 тис. Але, за закордонними даними, він окуповує себе всього за три місяці.

ТОВ НВЦ “Електрон” пропонує тепловізійні камери IRI, що застосовуються в усіх сферах, де недостатньо вибіркового вимірювання температури. Вага 500 г і простота у використанні роблять IRI доступним навіть для пересічних користувачів. Камера має інтерфейс RS-232, перегляд, зберігання і оцінка записів можливі за допомогою програмного забезпечення, що входить до стандартного комплекту постачання більшості моделей кишенькових комп’ютерів (Windows CE або Palm OS). Лазерний показчик дає змогу точно оцінювати температурні поля. Різні моделі камери відрізняються діапазоном температур, точністю вимірювання і розміром об’єктива.

Тепловізор IRI значно підвищує ефективність програм профілактичного технічного обслуговування завдяки спрощенню, прискоренню, підвищенню точності і зниженню їх вартості. Цей прилад можна застосовувати для планових і вибіркових інспекцій. Завдяки набору функцій і програмному забезпеченню, а також широкому діапазону вимірювальних температур можна без зайвих зусиль впровадити програму профілактичного технічного обслуговування на підприємстві або значно удосконалити цю програму, якщо вона вже використовується. Отримання інфрачервоних зображень за допомогою тепловізора IRI не є складним для обслуговуючого персоналу: користувачам достатньо навести камеру на об’єкт (фокус налаштовується автоматично) і робити знімки. Подальший аналіз об’єкта можна виконати вже в офісі за допомогою програмного забезпечення InsideIR на потужнішому персональному комп’ютері.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

http://www.eltema.com.ua/

Теги та ключові фрази
новости челябинск мир 74, лтд тепловізор, електрон вагу купити, зображення із тепловізора, що робять тепловызори, виявлення пошкоджень, тепловізор для контролю температури, тепловізори, тепловізори израиля, тепловізори в Україні
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.