Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3367
23.12.2008р. |
Автоматичні перемикачі - основа гарантованого електропостачання

Автоматичне вмикання резерву (АВР) є фундаментом систем гарантованого електропостачання, основне завдання яких - перемикання навантаження між альтернативними джерелами електроенергії. Нині пристрої автоматичного вмикання резерву широко застосовуються в системах електропостачання міст і промислових підприємств на розподільних підстанціях мереж, що мають два й більше джерела живлення, але працюють за схемою однобічного живлення.

Одним з найважливіших компонентів технічної інфраструктури будь-якої споруди є система електропостачання. Відімкнення електроживлення, навіть короткочасне, в сучасних умовах, здебільшого, є дуже небажаним, а часом і неприпустимим. Для запобігання подібним явищам слугують системи гарантованого електропостачання.

Гарантоване електропостачання (система гарантованого електропостачання - СГЕ) – це сукупність організаційно-технічних заходів, які дають змогу у випадках вимкнення основних джерел зовнішнього енергопостачання здійснювати його за допомогою аварійних (резервних) джерел зовнішнього електропостачання або генераторів на час, обмежений тільки запасами палива.

Надійність будь-якої системи - величина комплексна, що передбачає, насамперед, можливість продовження її роботи навіть за несправностей певних елементів. Досягти високих показників надійності можна, вживаючи відповідних технічних організаційними заходів. Крім того, надійність забезпечує й оперативна робота обслуговуючого персоналу. Найефективніший спосіб підвищення надійності – резервування, коли основне джерело електроживлення дублюється резервним. Однак безпечне резервування такого важливого компонента, як АВР, з погляду реальної експлуатації досить складне. На рис. 1 зображена узагальнена функційна схема гарантованого електропостачання, яка містить систему безперебійного гарантованого електропостачання (СБГЕ).

Рис. 1.

Так, наприклад, відмова пристрою АВР СБГЕ призводить до того, що у разі відімкнення основної електромережі навіть вдало й вчасно запущена електростанція допомогти вже нічим не може. За особливо критичних навантажень ситуацію виправлять джерела безперебійного живлення (ДБЖ), але, зазвичай на нетривалий час, і навіть найвідповідальніші споживачі будуть знеструмлені. Інакше кажучи непомітний на перший погляд пристрій АВР є дуже важливою ланкою системи гарантованого електропостачання.

Під час проектування систем гарантованого електропостачання, призначених для забезпечення безперебійної роботи першої категорії електроприймачів і особливої групи електроприймачів першої категорії надійності, важливим є вибір типу пристрою автоматичного вмикання резерву.

Розглянемо основні вимоги до пристроїв АВР при побудові СБГЕ.

1. Як відомо, згідно з розд. 1.2 ПУЕ, електроприймачіпершої категорії надійностімають бути забезпечені електроенергією від двох взаємно незалежних джерел живлення, що резервуються, а для електропостачання особливої групиелектроприймачів першої категорії потрібне додаткове живлення від третього незалежного джерела. В обох випадках одним із джерел живлення, що резервуються, може бути автоматизована дизель-електростанція (ДЕС), що треба враховувати, вибираючи конкретну схему АВР. Як резервне джерело дизель-електростанції схема АВР повинна містити необхідні елементи для керування її роботою (автоматичний пуск і зупинка ДЕС, можливість регулювання різних часових параметрів, у тому числі затримки зворотного перемикання на мережу, часу роботи ДЕС на неробочому ході, для охолодження тощо).

2. При використанні АВР треба вжити заходів, що унеможливлюють замикання між собою двох незалежних джерел живлення, причому, крім вимог ПУЕ, служби енергонагляду вимагають, зазвичай, наявності не тільки електричного, але й механічного блокування комутувальних елементів.

Рис. 2.

3. Максимальний час перемикання резервузалежить від характеристик споживачів електроенергії, але за наявності в системі джерел безперебійного живлення (ДБЖ) він не є визначальним. Для уникнення помилкових спрацьовувань під час перемикань АВР повинна бути передбачена можливість регулювання затримки перемикання за несправностей однієї з мереж.

4. Важливе значення має наявність регулювання порогів спрацьовування АВРу діапазоні контрольованої напруги для кожного вводу. Так, наприклад, у випадку під'єднання ДБЖ до виходу АВР узгодження діапазонів вхідних напруг обох пристроїв забезпечує своєчасне перемикання на резервну мережу за відхилень напруг основної живильної мережі від установлених у блоці керування АВР значень, тобто дає змогу уникнути тривалої роботи ДБЖ від акумуляторів при справній резервній мережі.

5. Згідно з п. п. 3.3.31 ПУЕ, пристрій АВР, як правило, повинен забезпечувати можливість його роботи при зникненні напруги на шинах елемента, який живиться, зумовленого будь-якою причиною, у тому числі KЗ на цих шинах. Даний пункт визначає перевантажувальну здатність силової перемикаючої частини АВР, тобто перемикання навіть в умовах KЗ у навантаженні не повинні ушкоджувати АВР.

6. Бажана наявність індикаціїстану джерел живлення й під'єднання навантаження, а також можливості ручного керування АВР.

7. Залежно від типу навантажень, під'єднаних до АВР, у деяких випадках потрібно синхронізувати роботу джерел у момент перемикання (ліфтів, кондиціонерів, синхронних двигунів тощо). Мається на увазі не тільки контроль за правильністю чергування фаз, але й за синфазністю, тобто визначенням фазового зсуву між однойменними фазами основного й резервного джерел у межах заданого допуску в момент перемикання навантаження. Синфазне перемикання дає змогу істотно знизити стрибки струму в момент перемикання, забезпечити безперебійне функціонування технологічних процесів. На рис. 2показаний принцип синфазного перемикання. Команда на перемикання подається в момент синхронізації (входження в зону синхронізму), кут якої задається контролером. Ця функція потрібна при використанні в якості резервного- автономного джерела, найчастіше ДЕС.

Отже, для повноцінного виконання зазначених вимог, а головне - забезпечення високого ступеня надійності АВР, потрібно дуже серйозно проробити кожен компонент АВР. Надійність пристрою загалом визначається надійністю його складових, а також їхньою взаємодією за різних умов експлуатації. Оптимальним рішенням у цій ситуації стало б створення оптимального пристрою під конкретні завдання, який виконує їх максимально стабільно, ефективно й функціонально.

Наймасовіше застосовують АВР для мереж напругою 230/400 В. Звісно, попит народжує пропозицію, і усіляких схемних рішень для забезпечення функцій автоматичного вмикання резерву дуже багато. Здебільшого, вони далекі від досконалості, а складаються з компонентів, кожен з яких має різне призначення. Зумовлено це тим, що в чинних ПУЕ просто немає такого поняття, як автоматичний перемикач.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

http://www.eltema.com.ua/

Теги та ключові фрази
автоматичні перемикачі, Автоматичне резервування в системі електропостачання (АВР)., скачать полную инструкцию по настройке defender challenge turbo gt, АЛЬТЕРНАТИВНЕ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ, процеси перемикань в системі електропостачання, перша категорія надійності електропостачання авр, системою гарантованого і безперебійного електропостачання, схема АВР та принцип її роботи, поняття побудови систем гарантованого енергопостачання, Резервування електропостачання


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

05.02.2010р.

Комплектні пристрої для електропостачання будмайданчика

Схема тимчасового електропостачання містить джерела й споживачів електроенергії, силові пункти й розподільні мережі. Джерелами електропостачання на будівельному майданчику є трансформаторні підстанції стаціонарного або пересувного типу. За відсутності джерел або мереж електропостачання можна застосовувати тимчасові пересувні електростанції на автомобільні шасі, що працюють на рідкому паливі.

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.