Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

4724
13.01.2009р. |
Дмитро ЧЕРНЯЄВ: “Культура виробництва – запорука якості і надійності електрообладнання”

Основним в роботі енергосистеми є оптимальність режиму, що забезпечує надійність енергопостачання і якість електроенергії. Оптимізація режиму електричних мереж загалом і кожного елемента (силових трансформаторів, вимикачів, розподільчих пристроїв і т.д.), повинні бути забезпечені системами захисту на випадок аварійного стану.

Фахівці ВАТ “Запорізький завод високовольтної апаратури” розробили нову конструкцію вимірювальних трансформаторів, де внутрішньою ізоляцією слугує елегаз, а як покришка використовується склоепоксидний циліндр із захисним ребристим покриттям. Про розробки підприємства розповідає заступник комерційного директора ВАТ “Запорізький завод високовольтної апаратури” Дмитро Іванович ЧЕРНЯЄВ.
- Вимірювальні трансформатори струму та напруги використовуються у електричних мережах як проміжні пристрої, через які вмикаються вимірювальні прилади високої напруги. Завдяки цьому вимірювальні прилади стають ізольованими від мережі, що дає змогу застосовувати стандартні прилади. Стрімке впровадження елегазового вимірювального обладнання зумовлено тим, що світова тенденція розвитку високовольтного обладнання концентрується у напрямі вибуховопожежонебезпечних апаратів.  Основні переваги елегазового обладнання визначаються унікальними фізико-хімічними властиваостями елегазу: при атмосферному тиску електрична міцність елегазу втричі вища, ніж повітря, а при тиску елегазу 0,3–0,4 МПа його електрична міцність вища, ніж трансформаторної оливи. Оскільки елегаз стискається, елегазові вимірювальні трансформатори забезпечуються запобіжними мембранами, які спрацьовують (рятують) при надмірному тиску 0,7 МПа, а у випадку внутрішнього пошкодження трансформаторів спрямовують викид угору, що не призводить до пошкодження поряд змонтованого обладнання і безпечно для обслуговуючого персоналу. До інших корисних властивостей належить хімічна інертність, нетоксичність, негорючість, термічна стійкість, вибухонебезпечність. Внаслідок відсутності домішок елегаз не шкідливий для організму людини. Такий комплекс властивостей забезпечує достатньо широке використання елегазу як ізолюючого середовища.

Першочерговим завданням при обстеженні парку трансформаторів є виявлення пристроїв, що потребують ремонту або заміні. Практично неможливо замінити усі старі трансформатори на нові, тому треба удосконалити систему спостереження і догляду за обладнанням. Така система спрямована на проведення стратегії обслуговування за технічним станом обладнання та дає змогу оцінити зміни контрольованих параметрів і своєчасно вжити заходів з підтримання робочого стану трансформатора. Ремонт, здійснений за результатами оцінки технічного стану, значно скорочує обсяг капітальних ремонтів.

Ще за часів колишнього Союзу існувала організація, яка відслідковувала вихід з ладу кожного виробу трансформаторного обладнання щороку публікувала ці дані. Тому кожен замовник, отримавши таку інформацію міг прийняти рішення і щодо вибору постачальника. Нині ж ця інформація не розповсюджується, тому нашим замовникам ми надаємо консультації з продовження терміну експлуатації трансформаторів.

Трансформатор струму ТФРМ

З-посеред усіх представлених на ринку торговельних марок високовольтних вимірювальних трансформаторів, Запорізький завод високовольтної апаратури є єдиним вітчизняним виробником. Конкуренція на ринку досить жорстка: тут представлена аналогічна продукція таких всесвітньо відомих торговельних марок, як АВВ, Siemens, Trench, Альстом, Arteche, російських виробників тощо. Щоб успішно конкурувати і займати свій сегмент ринку, передусім, необхідно підвищувати технічний рівень: зменшувати масогабаритні показники, підвищувати технічні характеристики і терміни експлуатації, у цьому напряму ВАТ “ЗЗВА” концентрує свої зусилля і успішно конкурує з провідними європейськими виробниками.

На Запорізькому заводі високовольтної апаратури розроблені комплектні розподільні пристрої КМ-1ФМ, призначені для роботи у мережах трифазного змінного струму, класу напруги 6-10 кВ у системах з ізольованою або заземленою через дугогасний реактор нейтраллю. Розроблена серія пройшла випробування у двох найавторитетніших випробувальних центрах: ОАО “ВІТ” (м. Запоріжжя) та ВАТ НТЦ “ВВА” (м. Москва) Росія.

У комірках КРП є всі необхідні види блокування для безпечної роботи виробу. При цьому КРП серії КМ-1ФМ має ряд принципових конструктивних відмінностей, завдяки яким зросла безпечність і надійність роботи комірки. Крім того, забезпечена наочність виконання комутаційних операцій при експлуатації КРП.

КРП КМ- 1 ФМ

Головними особливостями  КРП є:

  1. змога переміщення висувного елементу з робочого у контрольне положення і навпаки з зачиненими дверима;
  2. наявність механічного вказівника положення висувного елемента дає змогу спостерігати персоналу за роботою пристрою при зачинених дверцятах шафи;
  3. наявність системи блокування, унеможливлює помилкові дії персоналу при виконанні оперативних перемикань;
  4. наявність перегородок між відсіками шаф, що дають змогу локалізувати аварію в межах одного відсіку;
  5. наявність систем комбінованого дугозахисту: з вимикачами дугозахисту, аварійними клапанами скиду тиску, застосування фотодатчиків й електричних реле з реєстратором спрацювання (функцією вимикання відсіку, спрацювання захисту);
  6. наявність на фасадній частині шаф пристроїв індикації і контролю положення контактів вимикача, заземляючих ножів, положення високовольтних пристроїв;
  7. наявність вікон спостереження за положенням комутаційних приладів й обладнання, автоматичні ізоляційні шторки у відсіку вимикача - все це забезпечує зручний і безпечний доступ до обладнання при періодичних оглядах, монтажу, ревізії, візуальному догляді, а також можливість приведення у дію заземлювача без проникнення  у відсік за допомогою подовженої рукоятки із комплекту ЗІПу.

Легітимністю результатів кваліфікаційних випробувань КРП  КМ-1ФМ у ВІТ-СЕПРО і ВАТ НТЦ “ВВА”, також підтверджена голландською фірмою TNO SERTIFICATION при проведенні чергового аудиту (система якості ISO 2001-2002) в серпні 2005 року. Вимірювальні трансформатори струму типу ТОГ визнані кращим інноваційним приладом вітчизняного виробництва на конкурсі головної виставки електрообладнання України “ElcomUkraine-2005”.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

http://www.eltema.com.ua/ 

Теги та ключові фрази
що таке культура виробництва, company propositions 1248, Положення про огляди культури виробництва, технічні Параметри високовольтного кабеля ААШВ, мрії збуваються новий канал, фізико-хімічні основи виробництва високовольтних покришок, перелік заходів та засобів захисту від ураження електричним струмом, Положення про культуру виробництва, торг уа, що таке культура виробництва


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.