Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

1721
23.02.2009р. |
Сучасне маслогосподарство – довговічність роботи трансформаторів

Продовження терміну служби і забезпечення надійної роботи таких трансформаторів у більшості випадків зводиться до проведення комплексної обробки паперово-масляної ізоляції.

Маслогосподарства, що існують на енергетичних об’єктах, переважно використовуються для приймання, зберігання і обробки трансформаторного масла у стаціонарних умовах. Однак нині обробка як масла, так і твердої ізоляції більшості великих трансформаторів проводиться безпосередньо на місці їх встановлення, що дає значний техніко-економічний ефект і суттєво скорочує тривалість робіт.

Тому, через обмежені функціональні можливості маслогосподарств і значне їх віддалення від трансформаторів, для обробки паперово-масляної ізоляції безпосередньо біля трансформатора необхідно створювати тимчасове маслогосподарство, до складу якого входять комплект технологічного обладнання, ємності для масла, трубопроводи, обладнання, пункт електропостачання. Після завершення робіт, тимчасове маслогосподарство переміщується на новий об’єкт або ліквідовується. Навіть у випадку обробки ізоляції трансформаторів у зоні дії маслогосподарства в силу слабкого технічного оснащення останнього нерідко потрібне залучення додаткового обладнання і оснащення.

Наслідки невисокого рівня організації робіт і недостатнього технічного оснащення:

- невиправдано велика кількість обладнання, яке використовують неефективно;
- великі обсяги допоміжних робіт з переміщення обладнання і складання тимчасових технологічних схем;
- необхідні значні матеріально-технічні і трудові ресурси для обробки ізоляції;
- на тривалий час порушується нормальна схема електропостачання.

Слід відмітити, що неодноразові спроби локальної реконструкції і модернізації маслогосподарств не дали відчутного ефекту. Суттєво підвищити ефективність маслогосподарств і знизити вартість як самих маслогосподарств, так і обробки паперово-масляної ізоляції силових трансформаторів та іншого маслонаповненого електрообладнання можна за рахунок впровадження комплексу заходів, таких, як:

- розширення функціональних можливостей;
- удосконалення структури;
- впровадження нових технологій і технічних засобів.

Сучасне маслогосподарство повинно забезпечувати весь комплекс технологій обробки не лише масла, й твердої ізоляції силових трансформаторів незалежно від їх конструкції і стану електричної ізоляції. Пропонується структура маслогосподарства у вигляді двох частин: стаціонарної і мобільної.

До стаціонарної частини маслогосподарства належить відкритий склад, апаратна і з’єднуючі маслопроводи. Функції апаратної суттєво обмежені й полягають у прийманні/видаванні масла і перекачуванні його з однієї ємності в іншу. Апаратна комплектується масляними насосами, колекторами свіжого й експлуатаційного масла із запірно-регулювальною арматурою, витратними баками. Усі складові апаратної розміщуються у металевому контейнері, який захищає їх від атмосферного впливу і несанкціонованого доступу.

Мобільна частина маслогосподарства – це технологічний комплекс, який складається з багатофункціональної установки для обробки паперово-масляної ізоляції силових трансформаторів серії НИТА, одного або двох баків для масла і комплекту технологічних трубопроводів. Він транспортується на автомобілі й може використовуватись як на стаціонарній частині маслогосподарства, так і безпосередньо на місці проведення робіт – біля трансформатора, масло і тверду ізоляцію якого треба обробляти.

Установка НИТА виробництва НВФ “ЛАВР” за допомогою технологічних трубопроводів може під’єднуватися до колекторів в апаратній і проводити обробку масла у будь-якому з баків відкритого складу масла або ж використовуватися для обробки масла і твердої ізоляції силових трансформаторів на місці їх встановлення.

Після доставки технологічного комплексу до місця проведення робіт достатньо декілька годин для складання схеми і подання напруги на установку, після чого можна починати обробку ізоляції. Обробка масла і твердої ізоляції завжди проводиться за однією простою постійною схемою незалежно від конструкції трансформатора і стану його ізоляції за технологією ТРИТОК, що розроблена НВФ “ЛАВР”.

Згідно з технологією ТРИТОК у процесі заповнення трансформатора маслом під вакуумом одночасно виконуються усі наступні технологічні процеси або їх частини:

- прямоточна обробка масла, що заливається (нагрівання, сушіння, дегазація, фільтрація);
- сушіння, дегазація і просочування маслом твердої ізоляції;
- обробка масла, залитого у трансформатор;
- нагрівання трансформатора гарячим маслом.

Беззаперечна перевага технології ТРИТОК у тому, що тверда ізоляція кожного трансформатора, який обробляється за цією технологією, може пройти глибоке термовакуумне сушіння. До переваг пропонованого маслогосподарства належить високий рівень конструктивних і технологічних рішень, універсальність і великі функціональні можливості, мінімальні обсяги капіталовкладень і будівельно-монтажних робіт. Окремі частини маслогосподарства можна успішно застосовувати при модернізації існуючих маслогосподарств.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

http://www.eltema.com.ua/

Теги та ключові фрази
маслогосподарство, трансформаторне маслогосподарство, схема маслогосподарства, схема апаратної маслогосподарства, лучшие браузеры для телефона нокиа с 2-03 русскоязычные скачать, план трансформаторного маслогосподарства, торг уа, енергозберігаючий пристрій, відкритий склад масла, статичний перетворювач
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.