Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

4068
06.03.2009р. |
Антикорозійний захист опор ЛЕП

У більшості європейських країн конструкції опор ЛЕП захищають від корозії за допомогою лакофарбового покриття. Ще у 60-х роках перейшли на виготовлення опор з оцинкованих елементів (методом занурення) або зі сталі, що важко піддається корозії. Розвиток промисловості і зростаюче забруднення атмосфери викликало інтенсивну корозію опор, тому питання захисту металевих опор ЛЕП, у тому числі й тих, що мають гаряче оцинкування, за допомогою лакофарбових матеріалів залишається актуальним.

Донедавна термін експлуатації опор ЛЕП визначали у 50 років. Нині фахівці переконані, що цей термін повинен бути збільшеним за рахунок якісного антикорозійного захисту. Для енергетичних підприємств захист металевих опор ліній електропередач протягом багатьох років залишається одним з найважливіших завдань але через постійний дефіцит матеріальних засобів актуальність цього питання дещо приховувалася. Стан опор у багатьох регіонах залежить від забруднення атмосфери. Понад половини усіх опор, що перебувають в експлуатації, зношені на 60% свого експлуатаційного ресурсу. Подорожчання за останніх 1–2 роки металу змушує експлуатаційні організації замислитись і порівняти реальні витрати на заміну або відновлення металевих конструкцій.

Опори ЛЕП – це решіткова конструкція, яку складають сталеві кутники, з’єднані між собою болтами або за допомогою зварювання. Слід відмітити, що ці конструкції мають специфічну будову що не відповідає нормам проектування сталевих конструкцій, що містяться в EN-ISO 12944-3. Умови проведення профілактичних робіт також специфічні. Опори є конструкціями змінного перерізу, вони можуть розташовуватись у різних кліматичних зонах, бути розкиданими на сотні кілометрів серед промислових зон, сільських і міських районів.

Тому необхідно враховувати такі особливі умови при виборі технології антикорозійного захисту опор ліній електропередачі:

- робота на великій висоті без опалубки і площадок;

- велика кількість болтових з’єднань, наявність щілин, гострих крайок і кутів;

- відсутність площин;

- важкі умови підготовки поверхні;

- небезпечні умови, при яких відбуваються фарбувальні роботи;

- обмежений час виконання робіт.

Системи покриття FEIDAL Lacke+Farben

Вибір системи покриття повинен проводитися в рамках проекту антикорозійного захисту для конкретної лінії електропередачі, з врахуванням типу і стану конструкції, руйнування поверхні, корозійної небезпеки, припустимого часу захисту, вартості захисту. В разі проходження лінії у диференційованих умовах середовища експлуатації, антикорозійна система, зазвичай, складається з одного-двох шарів ґрунтовки і шару емалі. Основне завдання захисту сталевих поверхонь від корозії виконують ґрунтовки. Емаль повинна максимально обмежити вплив агресивних речовин на заґрунтоване покриття і запобігти завчасному пошкодженню.

В асортименті компанії FEIDAL Lacke+Farben є системи покриття як для старих, так і для нових конструкцій опор ЛЕП, для поверхонь з новим і старим оцинкованим покриттям. Матеріали можуть містити органічний розчинник або розчинятися водою. Розглянемо один з варіантів антикорозійної системи на підставі однокомпонентних ґрунтів та емалей, які широко застосовуються і найкраще себе зарекомендували.

Вимоги мінімальної товщини антикорозійної системи згідно з DIN EN ISO 12944-5 для умов навколишнього середовища середньої агресивності


Підготування поверхні

Ґрунтовка FEIDAL (зв’язуюче, пігмент) товщина, мкм 1 шар

Ґрунтовка FEIDAL (зв’язуюче, пігмент), мкм 2 шари

Емаль FEIDAL (зв’язуюче), мкм 3 шари

 

Загальна товщина системи покриття, мкм

 

Очікуваний термін захисту системи

St2
Видалення окалини, що має незначну адгезію, іржа, лакофарбові покриття

Комбінація синтетичних смол епоксиефірна смола (ЕР, АК, фосфат цинку) KG76 Penetriergrund

60 мкм

Комбінація синтетичних смол епоксиефірна смола (ЕР, АК, фосфат цинку) KG76 Penetriergrund
60 мкм

Акрило/ алкідна
(AY/AK) KD37 DESCOPOL

80 мкм

3 шари

200 мкм

15–20 років

Технологія підготовки підкладки і нанесення фарби, переважно, є примітивною і базується на ручній підготовці поверхні і дофарбовуванні пензлем, враховуючи характер конструкції, вимоги щодо захисту навколишнього середовища, а також обмеження вартості робіт.

Виконання таких робіт потребує від виконавців високих фізичних зусиль і ретельного дотримання засобів безпеки. Переважно ручне видалення іржі повинно забезпечувати ступінь підготовки St2 згідно з DIN EN ISO 12944-4.

Стандартні покриття, що не достатньо тримаються, забруднення та іржа видаляються металевими щітками, шпателями і шаберами. Фарби наносять круглим пензлем так, щоб усі місця мали рівномірну товщину шару. У важкодоступних місцях необхідно застосовувати спеціальні пензлі. Тонкошарові покриття слід розтирати пензлем. Їх рівномірно наносять товстим шаром.

На думку фахівців, до головних властивостей лакофарбових матеріалів, призначених для дофарбовування опор ліній електропередач, слід віднести:

- високий ступінь зволоження пенетрації фарби у щілині;

- толеранція недостатньо очищеної поверхні та іонних забруднювачів;

- можливість нанесення пензлем;

- утворення рівномірної по товщині плівки;

- низький вміст токсичних речовин і алергенів;

- низька густина;

- висока і стійка еластичність (особливо покривних шарів);

- однокомпонентний характер;

- нанесення 2–3 шарів;

- простота проведення відновлювальних робіт з використанням ручних методів;

- висока багаторічна стійкість до атмосферних умов до забруднення навколишнього середовища.

Як бачимо, одночасне виконання цих усіх умов дуже ускладнене. Для захисту опор повинні спеціально розроблятись комплексні антикорозійні системи. Нині найбільш придатними вважають системи, що базуються на однокомпонентних фарбах, які є сумішшю синтетичних зв’язуючих, головним чином, модифікованих акрилових, часто з домішками сучасних алкідних смол. Дуже хороші результати отримані при використанні епоксиефірних ґрунтів. Ґрунтовка KG76 Descotex Penetriergrund створена на цій основі. Ґрунтовка добре наноситься пензлем необхідної товщини близько 60 мкм, добре просочує поверхню металевої конструкції, має добру адгезію і відповідає усім вище переліченим вимогам до лакофарбових матеріалів. У системі з емаллю FEIDAL KD37 на основі акрилової і алкідної смоли досягається якісний захист металевих опор та інших металевих конструкцій в умовах атмосфери середньої агресивності. Популярні раніше хлорвінілові і полівінілові лакофарбові матеріали втратили своє значення через високий вміст хлору і виникаючої, в результаті цього, підплівкової корозії і екологічної небезпеки (на Заході сталеливарні заводи не хочуть приймати металобрухт покритий цими матеріалами).

Поширені раніше хлорвінілові та полівінілові лакофарбові матеріали втратили своє значення через високий вміст хлору і підплівкової корозії, що виникає внаслідок цього, а також екологічної небезпеки (на Заході металопокриття цими матеріалами більше не використовують). Двокомпонентні фарби (епоксидні і поліуретанові) не знаходять широкого застосування при захисті опор, враховуючи низку факторів: складність при приготуванні невеликої кількості фарби (необхідність точного дозування і перемішування компонентів), невеликий час життєздатності суміші, зміна в’язкості у часі, швидке приведення фарб у непридатність в разі перерви через несприятливі атмосферні умови, алергічна реакція, що викликається отверджувачами, складності при змиванні затверділої фарби.

Сучасні епоксидні фарби з низьким вмістом розчинника, призначені для гідродинамічного методу нанесення, а це викликає труднощі нанесення рівномірного шару за допомогою пензля, а також призводить до стовщення покриття у місцях спряження деталей. Проведені дослідження свідчать, що епоксидні фарби з низьким вмістом розчинника, призначені для погано підготовлених поверхонь, не пенетрують у рештки корозії і не перешкоджають виникненню підплівкової корозії і утворенню бульбашок. Фарби на епоксидній основі утворюють тверді плівки, які викликають труднощі для видалення при проведенні відновлювальних робіт, а також мають тенденції до розтріскування плівки на спряжених деталях, особливо при великих товщинах нанесеного шару. Тому покриття такого типу слід застосовувати лише у разі необхідності перешкодити великій корозійній небезпеці, і то при ретельній обробці поверхні. Систему лакофарбових покриттів і її товщину треба підбирати індивідуально для кожної лінії з урахуванням усіх умов її експлуатації.

У разі застосування однокомпонентних лакофарбових матеріалів втрати невеликі. Значна перевитрата буває при надлишковому нанесенні фарби, яка залишається на конструкції. Переважно це залежить від професійності маляра, а також від стану поверхні. У разі проведення лакофарбових робіт досвідченим маляром на слабо коронованій поверхні, ці надлишки можуть скласти мінімум 30–40 %. У разі сильно коронованої поверхні вони можуть становити 200% від розрахункових витрати. Розрахунок практичної витрати потребує досвіду і повинен виконуватися відповідно до проекту захисту.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

http://www.eltema.com.ua/


 

Теги та ключові фрази
антикорозійне покриття відтяжок опор, захист ЛЕП від корозії, Корозія кутників металевих опор, менин улдарым актау, скачати вільм форсаж3 токсичний дривт, FEIDAL KD37, фарба для антикорозійні, фарбування опор ліний електропередач, відновлення металевих опор, львівелектросервіс


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.