Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

4857
10.03.2009р. |
Опір ізоляції

Надійність електроустаткування значною мірі визначається якістю його ізоляційних конструкцій, які часто працюють у досить несприятливих умовах. Під час експлуатації на ізоляцію одночасно впливають сильні електричні поля, нагрівання, волога, механічні впливи, навколишнє середовище тощо. Під дією цих факторів електричні властивості діелектриків змінюються, у зв'язку із чим змінюються й технічні характеристики ізоляційних конструкцій.

Зміни властивостей ізоляції можуть бути оборотними й необоротними. Необоротні зміни пов'язані зі зміною фізичних властивостей і хімічної структури матеріалу у зв'язку із тривалою експлуатацією електроустановок. Необоротне погіршення властивостей діелектриків у часі отримало назву старіння, а сам процес погіршення цих властивостей у результаті старіння - зношування.

Найважливішими завданнями експлуатаційного персоналу є визначення інтенсивності старіння ізоляційних конструкцій і своєчасне вживання заходів для підтримання властивостей ізоляційних матеріалів на потрібному рівні.

Опір ізоляції постійному струму RІЗ є основним показником стану ізоляції. Наявність значних внутрішніх і зовнішніх дефектів (ушкодження, зволоження, поверхневе забруднення) знижує опір ізоляції. Визначають RІЗ (Ом) методом вимірювання струму витоку IВТ, що проходить через ізоляцію, при прикладанні до неї випрямленої напруги:

RІЗ = UПРИК. ВИПР./IВТ.

У зв'язку з явищем поляризації - результатом переміщення заряджених часток і диполів у діелектрику під дією електричного поля (рис. 1), опір RІЗ залежить від часу, що минув з моменту прикладення напруги. Достовірний результат може дати вимірювання струму витоку через 60 секунд після прикладення, тобто в момент, до якого струм абсорбції в ізоляції в основному загасає.

Рис. 1.

Другим показником стану ізоляції машин і трансформаторів є коефіцієнт абсорбції. КАБС, який найкраще визначає зволоження ізоляції. Він є відношенням RІЗ, виміряного мегаомметром через 60 секунд із моменту прикладення напруги, до RІЗ, виміряного через 15 секунд після початку прикладання випробувальної напруги від мегаомметра:

КАБС = R60/R15.

Якщо ізоляція суха, то коефіцієнт абсорбції значно перевищує одиницю, у той час як у вологої ізоляції коефіцієнт абсорбції близький до одиниці.

Пояснюється це часом заряду абсорбційної ємності в сухій й вологій ізоляції. У першому випадку (суха ізоляція) час великий, струм заряджання змінюється повільно, значення RІЗ, що відповідають 15 і 60 секундам після початку вимірів, дуже різняться. У другому випадку (волога ізоляція) час малий - струм заряджування змінюється швидко, й протягом 15 секунд після початку вимірів досягає сталого значення, тому RІЗ, що відповідають 15 і 60 секундам після початку вимірів, майже не різняться.

Третім показником стану електроізоляції є коефіцієнт поляризації КПОЛ (індекс поляризації IP), що відображає здатність заряджених часток і диполів у діелектрику переміщатися під дією електричного поля, що і визначає ступінь старіння ізоляції. Коефіцієнт поляризації також повинен значно перевищувати одиницю.

Коефіцієнт поляризації КПОЛ - це відношення RІЗ, виміряного мегаомметром через 600 секунд із моменту прикладення напруги, до RІЗ, виміряного через 60 секунд після початку прикладення випробувальної напруги від мегаомметра:

КПОЛ = R600/R60.

Параметри електроізоляції вимірюють спеціалізованими приладами – мегаомметрами. Мегаомметр застосовується для вимірювання опору ізоляції електричних проводів, кабелів, роз'ємів, трансформаторів, обмоток електричних машин та інших пристроїв, а також для вимірювання поверхневих і об'ємних опорів ізоляційних матеріалів.

Основний напрям діяльності Fluke Corporation - розробка та виробництво професійної контрольно-вимірювальної апаратури. Прилад Fluke 1550B створений для того, щоб користувачі могли визначити якість ізоляції й докладніше спрогнозувати стан обладнання. Fluke 1550B є цифровим приладом для тестування ізоляції розподільних пристроїв, двигунів, генераторів і силових кабелів напругою до 5000 В. З його допомогою можна здійснювати найрізноманітніші види тестування: від простих точкових вимірювань до тестування на стійкість ізоляції в часі та тестування електричних кіл на обрив. Наявність функції збереження результатів вимірювань, комп'ютерного інтерфейсу та програмного забезпечення Quicklink 1550 дає змогу:

- вимірювати опір ізоляції від 1 до 5 ТОм (тестові напруги 250, 500, 1000, 2500 і 5000 В);

- сигналізувати про наявність напруги, попереджаючи користувача про небезпеку й показуючи величину змінної або постійної напруги до 600 В;

- усувати ефект струмів витоку по поверхні при вимірюванні великих опорів;

- докладно показувати результати вимірювань на великому цифровому/аналоговому рідкокристалічному дисплеї;

- вимірювати ємність кабелю або ізоляції;

- вимірювати струми витоку;

- підвищувати тестову напругу (0 - 5000 В) при тестуванні на пробій;

- а також містить таймер на 1 - 99 хв.;

- зберігати всі параметри вимірювань в 99 комірках пам'яті.

Технічні характеристики


Тестова напруга (пост.)

Діапазон

Похибка

250 В

200 КОм...5 ГОм
5 ГОм...50 ГОм

5%
20%

5500 В

200 КОм...10 ГОм
10 ГОм...100 ГОм

5%
20%

1000 В

200 КОм...20 ГОм
20 ГОм...200 ГОм

5%
20%

2500 В

200 КОм...50 ГОм
50 ГОм...500 ГОм

5%
20%

5000 В

200 КОм...100 ГОм
100 ГОм...1 ТОм

5%
20%

Струм короткого замикання

1...2 мА

 

Діапазон гістограми

0...1 ТОм

 

Точність напруги тестування ізоляції

0...+10% при струмі навантаження 1 мА

 

Пригнічення наведеного змінного струму мережі

2 мА макс.

 

Швидкість зарядки у випадку ємнісного навантаження

1 мкФ за 5 с

 

Струм витоку

1 на...2 мА

± (5% + 2 мА)

Вимірювана ємність

0.01...15.00 мкФ

± (15% + 0.03 мкФ)

Індикатор наявності струму в колі

30...600 В пост./змін., 50/60 Гц

± (5% + 2 В)

Таймер

1 до 99 хв., встановлення з кроком 1 хв. діапазон зміни тестової напруги

 

Діапазон зміни тестової напруги

Від 0% до 100% обраного діапазону напруги або до пробою

 

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

http://www.eltema.com.ua/ 

Теги та ключові фрази
вікіпедіяя опір ізоляції, опір ізоляції вікіпедія, опір ізоляції вікі, струм абсорбції, опір ізоляції, зниження опору ізоляції це вікіпедія, вимирювання опору изоляции електричних простроив, опір ізолції до 1000в, скачать учебник биологии 7 класс сонин и биболетова в планшет андроид, скачать на мобильный телефон андроид сони эриксон цифровые часы с секундами
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.