Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2687
12.03.2009р. |
Установки, що не мають аналогів: рівненський винахідник пропонує виробляти кіловати... з морської хвилі

Можливість ефективного вироблення електроенергії плавучими вітро- і хвильовими електростанціями (ВХЕС) довів винахідник з міста Кузнецовська, що на Рівненщині, кандидат економічних наук Олексій Слободюк.

Підтвердженням дієздатності розроблених ним мікромоделей чотирьох таких установок стали патенти, видані досліднику Українським інститутом патентної експертизи. Принцип дії апаратури простий: прикріплена на поплавці й опущена в море турбіна під дією води крутиться, а привід передає обертальний рух генераторові, від якого проводами надходить струм.

Винахідник зізнався, що першу свою хвильову установку «СОМ-1» випробував майже десять років тому в Одесі. Тоді прилади показали: сила струму коливалася в межах 3-5 амперів, напруга – 30–50 вольт. Така повномасштабна модель могла б виробляти до 100 кіловат-годин і працювати понад 30 років.

Фахівці Одеського інституту проблем ринку й економіко-екологічних досліджень запропонували О. Слободюку науково обґрунтувати ідею в дисертації. У висновках атестаційної комісії вказувалося, що автор вперше в Україні і країнах СНД комплексно дослідив питання еколого-економічної ефективності освоєння енергії морських хвиль, розробив теоретико-математичні принципи і критерії використання нетрадиційних джерел енергії приморських регіонів України.

Праця Слободюка не мала і не має аналогів в Україні. За словами винахідника, в запатентованих установках закладено принцип універсальності. Вони виробляють струм навіть на хвилі 30 сантиметрів, а це підтверджує чутливість апаратури до найменшого поштовху води. Випробувано два макети наплавного типу й один – стаціонарного, призначені як для значної глибини, так і для мілководдя. Там, де берегова лінія непридатна для рекреаційного використання, можна встановлювати моделі наплавного типу.

Модель «Енерготріада», передбачає роботу одночасно вітру, хвилі і морської течії. Якщо якийсь із цих природних факторів відсутній, два інших все одно змушуватимуть апарат працювати. Незалежно, від спрямування вітру, хвиль і течії, обертальна сила завжди виникатиме в одному напрямі. Це базова модель для найпотужніших установок такого класу. Проведені розрахунки ґрунтуються на типових хвилях. Якщо, наприклад, протягом 250-280 днів хвилі будуть заввишки півтора-два метри, то саме для таких значень проводять обчислення.

О. Слободюк вважає, що в екоенергетиці найважливіше - довести економічну ефективність, адже подібних проектів є багато, але більшість з них нераціональні. Щоправда, винахідник не має на увазі японців, англійців і норвежців, які впроваджують свої національні розробки і вже віддавна віддають морську електрику у національні енергомережі. Відомо, що для виробництва електрики також придатна енергія морів. Наприклад, у Великобританії заплановано ввести електростанції на хвилях загальною потужністю 14, 7 мегават. До 2008 року на це буде витрачено 72, 2 мільйони фунтів стерлінгів. І таких прикладів можна навести чимало.

Що одержала би економіка України, впровадивши ноу-хау Олексія Слободюка? По-перше, зазначає дослідник, собівартість такої електроенергії становить 0, 5 цента за кіловат-годину, капітальні витрати менші, ніж у традиційній атомній або тепловій енергетиці і досягають від $500 до $1000 на кіловат потужності. Такі станції постачали б дешевий струм на узбережжя. Наприклад, для одержання однієї тонни питної води з морської потрібно витратити 4 кіловати. Протягом години той же «СОМ-1» міг би забезпечити виробництво 50 тонн води.

Станції, розташовані поруч з газо-, нафтовидобувними морськими комплексами, здатні продукувати для них енергію. Також можна винести далеко в море шкідливі хімічні виробництва, адже ВХЕС і там дасть автономну електрику, якої буде досить і для екологічне енерговиробництва. Також ВХЕС могли б живити сигналізаційні системи навігаційних буїв, і тоді не потрібними стануть світлові ефекти на плаваючих покажчиках з використанням високорадіоактивних речовин. Станцію можна було б застосувати також для енергозабезпечення спеціальних пристроїв, якими збирають розлиту в акваторіях нафту. Можна ще і захистити Тузлу – не насипати дамби, а встановити ВХЕС, що братимуть на себе енергію хвилі, знижувати її силу, оскільки велика хвиля руйнує берегове укріплення, а мул намиває ґрунт. Такі станції забезпечили б інфраструктуру на острові Зміїний, де для виробництва електрики і тепла витрачають тисячі тонн пального...

Застосовуючи установки на електролізних міні-заводах, крім водню, забирали б хімічні сполуки, яких у морській воді таблиця Менделєєва. ВХЕС забезпечить енергією й видобування природного газу з газогідратних покладів, запасів яких Україна має на 200-250 років. Цей газ, що нагадує сухий лід, лежить шарами в шельфі узбережжя Одеської, Херсонської, Миколаївської областей на глибині понад 600 метрів. Щоб їх підняти, необхідно закачати поверхневу теплу воду, що уже при 20 0С приведе енергоносій у технологічний газоподібний стан. А якщо додати воду, нагріту енергією електростанції на хвилях до 100 0С, ефект значно посилиться. Платформи для цього можна розмістити у відкритому морі. Отже, йдеться про своєрідні акваенергопарки, з яких елекрострум – змінний або постійний – надходитиме кабелями на берег. Якщо створити базу розміром як корабель «Гетьман Сагайдачний», то одинична потужність її становитиме 20-40 мегават. 25–50 таких суден – це мільйон кіловат встановленої потужності.

Для виготовлення промислових серійних зразків не потрібно спеціальних матеріалів. Генератори використовуються також звичайні - їх лише варто захистити від корозії. Задля ефективності турбіни бажано зробити з легкими лопатями. Установки треба будувати таким чином, щоб їх легко було обслуговувати.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

http://www.eltema.com.ua/ 

Теги та ключові фрази
винаходи ампера, розрахунки кіловати на ампери, винаходи слободюка в о, розрахунки проводів амперах кіловатах, ваттметр бытовой киев купить, Винахідник, лб, хімічні винаходи та досліди за 2008 - 2011р., розрахунок кабеля по кіловатах, енергія морських хвиль патент
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
20.10.2010р.

Принцип роботи сонячної батареї 1

Різні сонячні елементи (фотоелементи) представляють собою електричні пристрої, які здатні перетворювати частину сонячного випромінювання (електромагнітного) в електричний струм. Кілька об'єднаних разом фотоелементів (фотоелектричних перетворювачів) становитимуть сонячну батарею

02.09.2010р.

Солнечный свет – самый перспективный источник электроэнергии для...

Севастополь является энергетически зависимым регионом, развитие которого определяется поставками электроэнергии извне. Значительные финансовые ресурсы Севастополя направляются на развитие электрогенерирующих областей Украины (Запорожской и Донецкой), которые поставляют в г. Севастополь электрическую энергию

Більше статей за тегами
Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
Більше пропозицій за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.