Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
У Нікополі побудували найбільшу СЕС в Європі
15.02.2019р.

ТОВ «Солар-Фарм-1» у середині січня 2019 року ввело в...

Заборонили будівництво вітропарку за €1,7 млрд, підозрюючи фінансування з РФ
15.02.2019р.

Поліція безпеки Естонії наклала заборону на...

Створено оперативний штаб з будівництва Дністровської ГАЕС на чолі з міністром
14.02.2019р.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості...

Встановлено «зелений» тариф до 2030 року для СЕС загальною потужністю 100МВт
14.02.2019р.

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у...

Побудували сонячну станцію на 3000 гектарах
13.02.2019р.

У Марокко звели найбільшу у світі електростанцію з...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2538
12.03.2009р. |
Установки, що не мають аналогів: рівненський винахідник пропонує виробляти кіловати... з морської хвилі

Можливість ефективного вироблення електроенергії плавучими вітро- і хвильовими електростанціями (ВХЕС) довів винахідник з міста Кузнецовська, що на Рівненщині, кандидат економічних наук Олексій Слободюк.

Підтвердженням дієздатності розроблених ним мікромоделей чотирьох таких установок стали патенти, видані досліднику Українським інститутом патентної експертизи. Принцип дії апаратури простий: прикріплена на поплавці й опущена в море турбіна під дією води крутиться, а привід передає обертальний рух генераторові, від якого проводами надходить струм.

Винахідник зізнався, що першу свою хвильову установку «СОМ-1» випробував майже десять років тому в Одесі. Тоді прилади показали: сила струму коливалася в межах 3-5 амперів, напруга – 30–50 вольт. Така повномасштабна модель могла б виробляти до 100 кіловат-годин і працювати понад 30 років.

Фахівці Одеського інституту проблем ринку й економіко-екологічних досліджень запропонували О. Слободюку науково обґрунтувати ідею в дисертації. У висновках атестаційної комісії вказувалося, що автор вперше в Україні і країнах СНД комплексно дослідив питання еколого-економічної ефективності освоєння енергії морських хвиль, розробив теоретико-математичні принципи і критерії використання нетрадиційних джерел енергії приморських регіонів України.

Праця Слободюка не мала і не має аналогів в Україні. За словами винахідника, в запатентованих установках закладено принцип універсальності. Вони виробляють струм навіть на хвилі 30 сантиметрів, а це підтверджує чутливість апаратури до найменшого поштовху води. Випробувано два макети наплавного типу й один – стаціонарного, призначені як для значної глибини, так і для мілководдя. Там, де берегова лінія непридатна для рекреаційного використання, можна встановлювати моделі наплавного типу.

Модель «Енерготріада», передбачає роботу одночасно вітру, хвилі і морської течії. Якщо якийсь із цих природних факторів відсутній, два інших все одно змушуватимуть апарат працювати. Незалежно, від спрямування вітру, хвиль і течії, обертальна сила завжди виникатиме в одному напрямі. Це базова модель для найпотужніших установок такого класу. Проведені розрахунки ґрунтуються на типових хвилях. Якщо, наприклад, протягом 250-280 днів хвилі будуть заввишки півтора-два метри, то саме для таких значень проводять обчислення.

О. Слободюк вважає, що в екоенергетиці найважливіше - довести економічну ефективність, адже подібних проектів є багато, але більшість з них нераціональні. Щоправда, винахідник не має на увазі японців, англійців і норвежців, які впроваджують свої національні розробки і вже віддавна віддають морську електрику у національні енергомережі. Відомо, що для виробництва електрики також придатна енергія морів. Наприклад, у Великобританії заплановано ввести електростанції на хвилях загальною потужністю 14, 7 мегават. До 2008 року на це буде витрачено 72, 2 мільйони фунтів стерлінгів. І таких прикладів можна навести чимало.

Що одержала би економіка України, впровадивши ноу-хау Олексія Слободюка? По-перше, зазначає дослідник, собівартість такої електроенергії становить 0, 5 цента за кіловат-годину, капітальні витрати менші, ніж у традиційній атомній або тепловій енергетиці і досягають від $500 до $1000 на кіловат потужності. Такі станції постачали б дешевий струм на узбережжя. Наприклад, для одержання однієї тонни питної води з морської потрібно витратити 4 кіловати. Протягом години той же «СОМ-1» міг би забезпечити виробництво 50 тонн води.

Станції, розташовані поруч з газо-, нафтовидобувними морськими комплексами, здатні продукувати для них енергію. Також можна винести далеко в море шкідливі хімічні виробництва, адже ВХЕС і там дасть автономну електрику, якої буде досить і для екологічне енерговиробництва. Також ВХЕС могли б живити сигналізаційні системи навігаційних буїв, і тоді не потрібними стануть світлові ефекти на плаваючих покажчиках з використанням високорадіоактивних речовин. Станцію можна було б застосувати також для енергозабезпечення спеціальних пристроїв, якими збирають розлиту в акваторіях нафту. Можна ще і захистити Тузлу – не насипати дамби, а встановити ВХЕС, що братимуть на себе енергію хвилі, знижувати її силу, оскільки велика хвиля руйнує берегове укріплення, а мул намиває ґрунт. Такі станції забезпечили б інфраструктуру на острові Зміїний, де для виробництва електрики і тепла витрачають тисячі тонн пального...

Застосовуючи установки на електролізних міні-заводах, крім водню, забирали б хімічні сполуки, яких у морській воді таблиця Менделєєва. ВХЕС забезпечить енергією й видобування природного газу з газогідратних покладів, запасів яких Україна має на 200-250 років. Цей газ, що нагадує сухий лід, лежить шарами в шельфі узбережжя Одеської, Херсонської, Миколаївської областей на глибині понад 600 метрів. Щоб їх підняти, необхідно закачати поверхневу теплу воду, що уже при 20 0С приведе енергоносій у технологічний газоподібний стан. А якщо додати воду, нагріту енергією електростанції на хвилях до 100 0С, ефект значно посилиться. Платформи для цього можна розмістити у відкритому морі. Отже, йдеться про своєрідні акваенергопарки, з яких елекрострум – змінний або постійний – надходитиме кабелями на берег. Якщо створити базу розміром як корабель «Гетьман Сагайдачний», то одинична потужність її становитиме 20-40 мегават. 25–50 таких суден – це мільйон кіловат встановленої потужності.

Для виготовлення промислових серійних зразків не потрібно спеціальних матеріалів. Генератори використовуються також звичайні - їх лише варто захистити від корозії. Задля ефективності турбіни бажано зробити з легкими лопатями. Установки треба будувати таким чином, щоб їх легко було обслуговувати.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

http://www.eltema.com.ua/ 

Теги та ключові фрази
винаходи ампера, розрахунки кіловати на ампери, винаходи слободюка в о, розрахунки проводів амперах кіловатах, ваттметр бытовой киев купить, Винахідник, лб, хімічні винаходи та досліди за 2008 - 2011р., розрахунок кабеля по кіловатах, енергія морських хвиль патент
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
20.10.2010р.

Принцип роботи сонячної батареї 1

Різні сонячні елементи (фотоелементи) представляють собою електричні пристрої, які здатні перетворювати частину сонячного випромінювання (електромагнітного) в електричний струм. Кілька об'єднаних разом фотоелементів (фотоелектричних перетворювачів) становитимуть сонячну батарею

02.09.2010р.

Солнечный свет – самый перспективный источник электроэнергии для...

Севастополь является энергетически зависимым регионом, развитие которого определяется поставками электроэнергии извне. Значительные финансовые ресурсы Севастополя направляются на развитие электрогенерирующих областей Украины (Запорожской и Донецкой), которые поставляют в г. Севастополь электрическую энергию

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.