Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Технології випереджають час: підсумки Інноваційного саміту «Schneider Electric»
16.04.2018р.

Компанія «Schneider Electric», світовий експерт в управлінні...

Перша у світі дорога, що заряджає електромобілі під час руху
16.04.2018р.

У Швеції відкрили першу у світі електрифіковану...

Запущено нову кредитну програму «Зелена енергія»
16.04.2018р.

Ощадбанк розпочав кредитування фізичних осіб на...

СЕС потужністю 16 МВт на місці колишнього сміттєзвалища
16.04.2018р.

На околиці селища Веселе (Веселівська територіальна...

Комісія не допустила Д. Вовка до конкурсу
13.04.2018р.

Конкурсна комісія не допустила чинного голову...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

1592
13.04.2009р. |
Захист промислових електродвигунів

Сучасні стандарти більшості країн світу ставлять дедалі вищі вимоги до безпеки роботи персоналу й економічної ефективності всіх галузей промисловості. Ці фактори визначають потребу в захисті й спостереженні за обладнанням і механізмами, яким надають рух асинхронні електродвигуни. Якщо таких вимог не дотримуватися, підприємство зазнає значних збитків від скорочення тривалості роботи обладнання, та ймовірності травмування персоналу.

Нині існують три напрями розвитку систем захисту: механічні, електромеханічні, електронні.

До першої групи належать різні механічні пристрої, що забезпечують розрив вала двигуна з навантаженням при перевантаженнях двигуна (фрикційні муфти). Електромеханічні системи контролюють величину струму навантаження й вимикають мережу живлення при перевантаженнях і коротких замиканнях (автоматичний вимикач із тепловим і електромагнітним розчеплювачами).

Для підвищення ефективності й зниження вартості кінцевого продукту фахівці підприємств різних галузей промисловості реалізують проекти, спрямовані на модернізацію електропривода машин і механізмів. Найбільше раціонально цього можна досягти, застосовуючи електронні систем захисту. Нині розроблені різні методи визначення режиму роботи двигуна. Найпоширенішими є одержали дві ідеології: кутофазовий метод, реалізований у більшості імпортних пристроїв, і контроль параметрів двигуна за величиною діючого струму в кожній з фаз живлення. Другий метод покладений в основу роботи монітора струму двигуна (МСД), розробленого на підприємстві “Енергіс”. З одного боку, він може запобігти поломкам обладнання й травмам персоналу, подаючи сигнали керування при неномінальному навантаженні двигуна. З іншого -, при своїй порівняно невеликій вартості, монітор з успіхом замінює дорожче устаткування.

Монітор має різні вихідні сигнали (реле, стандартний струмовий тощо ), а також органи керування (кнопки, перемикачі, інтерфейси) і може бути легко вбудований у різні системи керування й автоматизації промислового обладнання.

За допомогою функції автоматичного налаштування МСД високоефективно захищений від недовантаження або перевантаження внаслідок заклинювання, обриву паса або ланцюга, пошкодження підшипників.

Можливості МСД:

- затримка при реверсі двигуна від 1 до 99 секунд;

- затримка вимкнення двигуна при перевантаженні (недовантаженні) від 1 до 99 секунд;

- відображення поточного струму будь-якої фази на дисплеї.

Діюче значення струму навантаження в кожній фазі виміряється за допомогою трьох гальванічно ізольованих датчиків струму.

Просте й зручне меню дозволяє запрограмувати параметри спрацьовування МСД:

- перевантаження щодо номінального струму;

- недовантаження щодо номінального струму;

- час затримки перед вмиканням двигуна в протилежному напрямку (реверс);

- час затримки вмикання при чотирикратному перевантаженні;

- час затримки вмикання при перевантаженні;

- час затримки вимкнення при недовантаженні.

Основні властивості МСД

Через 15 секунд активації режиму автоматичного налаштування, зазвичай при першому запуску, МСД записує номінальний струм двигуна й встановлює параметри захисту. Можливість встановлення величини перевантаження й недовантаження, а також тривалості затримки спрацьовування захисту при виникненні аварії дає змогу реалізувати в одному приладі функції монітора недовантаження й монітора перевантаження. МСД захищає електроустаткування від таких аварійних ситуацій:

- перевищення номінального струму в 4 рази;

- перевантаження;

- недовантаження;

- обрив кожної з фаз.

Кількість реалізованих функцій, простота й зручність у роботі дають змогу застосовувати МСД для ефективного захисту електродвигунів.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

http://www.eltema.com.ua/ 

Теги та ключові фрази
скачать орегонский путь , марка модемов для openbox x5pro, скачать игру ОРЕГОНСКИЙ ПУТЬ ПОСЕЛЕНЦЫ на symbian 9.4, Перевантаження електродвигунів, промислові електродвигуни


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.