Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Нові реле захисту від перевантажень
13.12.2017р.

Компанія «Schneider Electric», світовий експерт у керуванні...

Серед перших небезпечних – відходи електричного та електронного обладнання
13.12.2017р.

Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва...

Литовська компанія планує виробляти сонячні модулі в Україні
13.12.2017р.

Литовська компанія «Global BOD Group» планує заснувати...

Відкрито новий метод отримання електрики
12.12.2017р.

Група канадських інженерів з Альбертського...

Збиратимуть все більше відпрацьованих ламп і батарейок
12.12.2017р.

У 2018 році еко-бус збиратиме відпрацьовані батарейки,...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

1531
13.04.2009р. |
Захист промислових електродвигунів

Сучасні стандарти більшості країн світу ставлять дедалі вищі вимоги до безпеки роботи персоналу й економічної ефективності всіх галузей промисловості. Ці фактори визначають потребу в захисті й спостереженні за обладнанням і механізмами, яким надають рух асинхронні електродвигуни. Якщо таких вимог не дотримуватися, підприємство зазнає значних збитків від скорочення тривалості роботи обладнання, та ймовірності травмування персоналу.

Нині існують три напрями розвитку систем захисту: механічні, електромеханічні, електронні.

До першої групи належать різні механічні пристрої, що забезпечують розрив вала двигуна з навантаженням при перевантаженнях двигуна (фрикційні муфти). Електромеханічні системи контролюють величину струму навантаження й вимикають мережу живлення при перевантаженнях і коротких замиканнях (автоматичний вимикач із тепловим і електромагнітним розчеплювачами).

Для підвищення ефективності й зниження вартості кінцевого продукту фахівці підприємств різних галузей промисловості реалізують проекти, спрямовані на модернізацію електропривода машин і механізмів. Найбільше раціонально цього можна досягти, застосовуючи електронні систем захисту. Нині розроблені різні методи визначення режиму роботи двигуна. Найпоширенішими є одержали дві ідеології: кутофазовий метод, реалізований у більшості імпортних пристроїв, і контроль параметрів двигуна за величиною діючого струму в кожній з фаз живлення. Другий метод покладений в основу роботи монітора струму двигуна (МСД), розробленого на підприємстві “Енергіс”. З одного боку, він може запобігти поломкам обладнання й травмам персоналу, подаючи сигнали керування при неномінальному навантаженні двигуна. З іншого -, при своїй порівняно невеликій вартості, монітор з успіхом замінює дорожче устаткування.

Монітор має різні вихідні сигнали (реле, стандартний струмовий тощо ), а також органи керування (кнопки, перемикачі, інтерфейси) і може бути легко вбудований у різні системи керування й автоматизації промислового обладнання.

За допомогою функції автоматичного налаштування МСД високоефективно захищений від недовантаження або перевантаження внаслідок заклинювання, обриву паса або ланцюга, пошкодження підшипників.

Можливості МСД:

- затримка при реверсі двигуна від 1 до 99 секунд;

- затримка вимкнення двигуна при перевантаженні (недовантаженні) від 1 до 99 секунд;

- відображення поточного струму будь-якої фази на дисплеї.

Діюче значення струму навантаження в кожній фазі виміряється за допомогою трьох гальванічно ізольованих датчиків струму.

Просте й зручне меню дозволяє запрограмувати параметри спрацьовування МСД:

- перевантаження щодо номінального струму;

- недовантаження щодо номінального струму;

- час затримки перед вмиканням двигуна в протилежному напрямку (реверс);

- час затримки вмикання при чотирикратному перевантаженні;

- час затримки вмикання при перевантаженні;

- час затримки вимкнення при недовантаженні.

Основні властивості МСД

Через 15 секунд активації режиму автоматичного налаштування, зазвичай при першому запуску, МСД записує номінальний струм двигуна й встановлює параметри захисту. Можливість встановлення величини перевантаження й недовантаження, а також тривалості затримки спрацьовування захисту при виникненні аварії дає змогу реалізувати в одному приладі функції монітора недовантаження й монітора перевантаження. МСД захищає електроустаткування від таких аварійних ситуацій:

- перевищення номінального струму в 4 рази;

- перевантаження;

- недовантаження;

- обрив кожної з фаз.

Кількість реалізованих функцій, простота й зручність у роботі дають змогу застосовувати МСД для ефективного захисту електродвигунів.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

http://www.eltema.com.ua/ 

Теги та ключові фрази
скачать орегонский путь , марка модемов для openbox x5pro, скачать игру ОРЕГОНСКИЙ ПУТЬ ПОСЕЛЕНЦЫ на symbian 9.4, Перевантаження електродвигунів, промислові електродвигуни


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.