Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
«Енергоатом» і «Турбоатом» зробили ще один крок на шляху до імпортозаміщення
18.02.2019р.

Державні підприємства НАЕК «Енергоатом» і АТ...

СЕСу селі збудує «Хутіренергоінвест»…
18.02.2019р.

У селі Торговиці (Івано-Франківська обл.) на вулиці...

Новий Проект USAID «Енергетична безпека»
18.02.2019р.

Днями представники Міненерговугілля на чолі із...

У Нікополі побудували найбільшу СЕС в Європі
15.02.2019р.

ТОВ «Солар-Фарм-1» у середині січня 2019 року ввело в...

Заборонили будівництво вітропарку за €1,7 млрд, підозрюючи фінансування з РФ
15.02.2019р.

Поліція безпеки Естонії наклала заборону на...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2855
13.04.2009р. |
Майбутнє за сухими трансформаторами

Розгалужена мережа електропостачання в нашій країні містить велику кількість понижувальних підстанцій і трансформаторних пунктів. Рівень напруги 0,4 – 0,6 кВ характерний для найбільш масових споживачів - внутрішньоцехових мереж, а при передачі й розподілі енергії найпоширеніший рівень напруги - 3-20 кВ.

Через зношення мереж порушується енергопостачання споживачів. При регламентованому терміні роботи трансформаторного обладнання 25 років реальний термін їх роботи становить, зазвичай понад 40 років. Надійність електропостачання визначається технічним рівнем трансформаторного обладнання. Очевидна необхідність планомірної заміни старого трансформаторного обладнання, технічного переозброєння й реконструкції мереж.

Структура енергопостачання всередині більшості підприємств сформована в радянський час і містить значну частку оливних трансформаторів. Останнім часом виробничі потужності підприємств переобладнують, замінюючи верстатний парк, застосовуючи нові енергозбережні технології, що вимагає, зазвичай, заміни систем енергопостачання цехів підприємства. Це й визначає потребу у нових трансформаторах напругою 3-10 кВ і потужністю до 1600 кВА.

Відмова від застосування оливних і совтолових трансформаторів і заміна їх сухими дає можливість розміщати понижувальні трансформаторні пункти максимально близько до споживачів низької напруги. А це, навіть при більших початкових капіталовкладеннях у сухі трансформатори, заощаджує електроенергію завдяки зниженню втрат у кабельних мережах низької напруги. Крім того, немає потреби в організовувати оливогосподарство, знімаються кількісні обмеження на розташування трансформаторів в одній камері, з'являються ширші можливості розміщення трансформаторів на різних поверхах споруди. Це певною мірою відображає загальну тенденцію розподілу електроенергії в мережах на вищому рівні напруг.

При спорудженні нових розподільних мереж переваги сухих трансформаторів стають очевиднішими. Їхнє застосування забезпечує зниження витрат на будівництво, оскільки:

- немає небезпеки витоку оливи;

- зазвичай габарити й маса сухих трансформаторів менші від аналогічних за потужністю оливних;

- сухі трансформатори можна розташовувати значно ближче до споживачів, ніж масляні.

Звичайне промислове використання трансформаторів характеризується досить тривалими навантаженнями протягом робочого дня з піками споживання. Втрати електроенергії в трансформаторі під навантаженням зростають пропорційно квадрату струму, а отже, невигідно використовувати трансформатори з більшими перевантаженнями за струмом або при тривалих режимах, близьких до номінального. Отже, потрібні трансформатори із запасом потужності 20-25%. - у такому випадку скорочується кількість типорозмірів трансформаторів у мережах. Своєю чергою простіше організувати резервування живлення споживачів, обслуговування й ремонт трансформаторів. І, що особливо важливо при зростанні вартості електроенергії, знижуються експлуатаційні витрати.

Сухі трансформатори за технологією "моноліт"

На заводах СНД було налагоджене виробництво потужних двигунів і сухих трансформаторів технології "моноліт", що досить добре себе зарекомендувала за багаторічний період її використання.

Електроміцність обмоток сухих трансформаторів забезпечується відповідною ізоляцією проводів. Механічна міцність конструкції досягається завдяки використанню бандажних стрічок, що гарантують монолітність після просочення лаками й подальшим запіканням. Щоправда, після просочення трохи знижується електроміцність ізоляції, але оскільки ізоляція й механічна жорсткість забезпечуються різними матеріалами, така технологія дає змогу тривало експлуатувати обладнання при циклічних теплових навантаженнях без зниження електричних характеристик ізоляції.

Сухі трансформатори з литою обмоткою

Останнім часом на ринку з'явилися сухі трансформатори з литою обмоткою. У них механічна жорсткість конструкції обмотки забезпечується технологією її виготовлення. Застосування спеціальних наповнювачів істотно поліпшило механічні, теплопровідні й протипожежні властивості трансформаторів з литою ізоляцією.

Однак оскільки маса ізоляційного матеріалу в конструкції литої обмотки істотно більша, а також через неоднорідність матеріалу при вакуумному просоченні, зростає ймовірність утворення часткових розрядів. Більша товщина ізоляції створює певні проблеми й з охолодженням обмотки високої напруги. Крім того, частіше виникають механічні напруги в ізоляції при перепаді температур обмотки й повітря. Це особливо важливо враховувати при роботі у важких кліматичних умовах і різко змінних навантаженнях. За низьких температур навколишнього середовища (нижче -25 0С) в ізоляції на основі епоксидних смол спостерігаються деструктивні зміни, що унеможливлює використання таких трансформаторів для роботи в морозному кліматі.

Лита обмотка дає можливість при тих же габаритах одержати трансформатори для використання в мережах з вищим рівнем напруги. У майбутньому трансформатори з такою технологією виготовлення можна буде успішно застосовувати при переході розподілу енергії на вищий клас напруги - 35 кВ.

Сухі трансформатори з відкритою обмоткою

На відміну від трансформаторів з рідким діелектриком або литою ізоляцією, у сухих трансформаторах з відкритою обмоткою, просочених у вакуумі поліестерними смолами, часткові розряди не виникають через малу масу й товщину ізоляції.

Ізоляційні властивості провідників обмотки зі склошовку або номексу й тверді ізоляційні матеріали у вигляді спеціальних пресованих профілів (які надають одночасно й механічну жорсткість конструкції) забезпечують ізоляційні властивості трансформатора. При використанні ізоляційних профілів і високоміцних ізоляторів з порцеляни у конструкції трансформатора формуються вертикальні й горизонтальні канали для охолодження обмоток. Завдяки конвекційним потокам повітря при охолодженні трансформатор стійкий до забруднень.

 

Слабка чутливість ізоляції до впливу вологи й хімічна інертність використовуваних матеріалів дають можливість використовувати трансформатори у вологих умовах і з хімічно агресивною атмосферою. Високих протипожежних властивостей надає йому мінімальне використання в конструкції горючих матеріалів.

Ізоляційний циліндр забезпечує надійну ізоляцію між обмотками. Використання високотемпературних ізоляційних матеріалів і ефективне конвекційне охолодження дають змогу трансформаторам із сухою ізоляцією працювати при вищій температурі, тому вони є меншими й легшими від трансформаторів з рідким діелектриком.

Сучасні сухі трансформатори забезпечують такий же рівень міцності ізоляції, як і трансформатори з рідким діелектриком, а за зручністю обслуговування й монтажу істотно їх перевершують. Переваги сухим трансформаторам дають нові ізоляційні матеріали, сучасні принципи конструювання й технології виготовлення.

Висока механічна міцність гарантує сейсмостійкість цих апаратів. Сухі трансформатори з відкритою обмоткою оптимальні для використання на атомних електростанціях і в підземних спорудах, де необхідна значна стійкість до вібрацій. Високий рівень безпеки дає змогу використовувати такі трансформатори з високою робочою температурою обмоток (клас H 155 - 180 0С) у місцях ризику, у тому числі в шахтах і вибухонебезпечних зонах.

Завдяки своїм експлуатаційним якостям трансформатори із сухою ізоляцією поступово повинні замістити оливні трансформатори у внутрішньоцехових мережах.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

http://www.eltema.com.ua/ 

Теги та ключові фрази
Якы переваги ы недолыки масляного ы сухого трансформатора, переваги і недоліки між масляними і сухими трансформаторами, сарі трансформатори, , сухі трансформатори недоліки, переваги сухих трансформаторів, сухие трансформаторы с обмоткой монолит, www.proelectro.info+4218, нові ізоляційні матеріали в трансформаторах, Мобільна версія зе сімс вперед у майбутнє (без вірусів)


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.