Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3742
30.04.2009р. |
Нові конструкції опор – надійність і стійкість мереж

Повітряні лінії електропередачі (ПЛ) напругою 35 і 110 кВ відіграють важливу роль і є основними у розподільних електричних мережах середньої й високої напруги. Крім цього, повітряні лінії напругою 35 та 110 кВ постачають більшість великих промислових споживачів електричною енергією. Лінії, що експлуатуються нині є ресурсномісткими об'єктами, тому актуальною є розробка нових конструкцій опор і технології будівництва, які дадуть змогу зменшити вартість спорудженні ПЛ і споживання ресурсів.

Нині дедалі більше починають виготовляти сталевих опор нових конструкцій, для яких характерні: вузька база і укрупнені суцільнозварні секції; встановлення на один фундамент, виконаний зі сталевої труби; використання нових конструктивних форм з гнутих сталевих профілів із змінною висотою перерізу; невелика вага за рахунок раціонального використання механічних властивостей сталі у кожному перерізі. Такі нововведення дають змогу ефективніше й ощадливіше, порівняно із традиційними гарячекатаними й штампованими профілями, виготовляти елементи нових конструкцій опор, оскільки тут метал раціонально розподілений по перетину та висоті конструкції опори, що забезпечує максимальну твердість і міцність конструкції при знижені до 30...40% витрат металу.

Нові конструкції сталевих опор добре зарекомендували себе у будівництві повітряних ліній у місцевостях зі складними геолого-кліматичними та ґрунтовими умовами. Опори мають підвищену експлуатаційну надійність і покращені техніко-економічні показники, що дає змогу знизити вартість спорудження ПЛ від 20 до 40% і суттєво скоротити тривалість будівництва.

Порівняємо техніко-економічні показники і особливості експлуатації сталевих опор нових конструкцій зтрадиційними конструкціями залізобетонних і сталевих баштових опор.

Типове будівництво ПЛ 35-110 кВ

При спорудженні ПЛ 35 і 110 кВ традиційно використовують сталеві опори баштового типу або опори із центрифугованого залізобетону. Використання залізобетонних опор для цих класів напруги можливе лише у регіонах з легкими умовами будівництва, оскільки залізобетонні опори мають ряд недоліків: більшу довжину стійки - 22 м, що ускладнює їх транспортування; неможливість заглиблення опор нижче 3 м, що недостатньо для надійного закріплення опор у слабких ґрунтах; велику вагу стійок – близько 5 т; слабку стійкість залізобетону до пошкоджень при транспортуванні, розвантажувальних і будівельно-монтажних роботах; неможливість підіймання на опору без використання автовишки.

До переваг залізобетонних опор слід віднести простоту монтажу, зручність встановлення, низьку вартість. Недоліків, властивих залізобетонним опорам, не мають сталеві. Переважна частина сталевих опор класів напруги 35–110 кВ мають конструкцію баштового типу, складені із просторових ферм, які, своєю чергою, складають на болтах із металопрокату у формі кутників. До їх переваг належить відносно невелика витрата сталі; зручне транспортування, можливість підіймання монтажників на опору без застосування автовишок. До недоліків сталевих опор баштового типу можна віднести: велику кількість деталей, трудомісткість складання під час монтажу, незручні перевезення після складання, більші витрати на будівництво фундаментів, можливість розкрадання деталей опор.

У світовій практиці нині широко використовуються сталеві опори, які складають зі зварених секцій у вигляді конічних труб багатогранного або круглого поперечного перерізу. Фактично, зовнішня геометрія цих опор збігається із залізобетонними стійками. Подібні опори мають низку переваг: скорочуються витрати на фундаменти, тому що стійки опор з труб займають невелику площу і їх можна встановлювати на один циліндричний фундамент; різко скорочується обсяг і номенклатура елементів, які складають на монтажі, і болтових з'єднань, внаслідок чого знижується трудомісткість складання; естетичність конструкцій. Такі типи опор використовуються у регіонах з низькими температурами, де залізобетонні стійки використовувати не можна, а також у важкодоступних районах, куди важко їх транспортувати.

На опори із труб суцільного поперечного перерізу витрачається більше сталі порівняно із ґратковими конструкціям, оскільки при роботі на згин матеріал біля нейтральних осей перерізу повністю не використовується. Крім того, замкнутий простір усередині труб у випадку негерметичності конструкції сприяє корозії. Вища вага й складніша технологія виготовлення визначають високу ціну опор такого типу. Таким чином, недоліки залізобетонних опор випливають із матеріалу, що використовується для їх виготовлення, а недоліки сталевих опор щоглового типу – з їх конструкції.

Особливості конструкцій опор з гнутого сталевого профілю

У нових конструкціях опор для ПЛ 35 і 110 кВ із гнутих сталевих профілів із змінною висотою перерізу використовуються комбіновані технічні рішення, подібні до ґратчастих щоглових опор і багатогранних опор змінного перерізу. Стійка проміжних опор нових конструкцій виконана у вигляді чотирьох несучих поясів – це «напіврозігнені» швелери зі змінною висотою опор перерізу, тобто переріз поясів змінюється з висотою як у багатогранних опор, а поверхні стійки в області нейтральних осей перерізу виконані ґратчастими, як в опор щоглового типу. Результатом такої доробки стала конструкція стійкі, що забезпечує оптимальне використання механічних властивостей сталі, що призвело до зменшення ваги опори не знижуючи її несучу здатність.

Конструкція стійки дає змогу поєднує переваги опор з гнутого сталевого профілю, ґратчасті опори баштового типу та вузькобазові опори багатогранного перетину. Основними перевагами опор нових конструкцій є:

– нижча вага конструкцій опор, що залежно від несучої здатності опор по механічній міцності становить для одноколової і двоколової лінії електропередач напругою 35 кВ, відповідно 1200-1400 кг і 1250-1600 кг, а для ПЛ напругою 110 кВ ці показники перебувають у межах 1350-1570 кг і 1370-2250 кг;

– підвищена гнучкість конструкцій опор зумовлює більшу їх стійкість до динамічних впливів, розгойдувань та обривів проводів, ожеледі, землетрусів;

– зручність транспортування – одночасно можна транспортувати до 4 опор;

– малий обсяг земляних робіт при встановленні і простота фундаментів;

– відсутність великогабаритного складання й скорочений час складання опор на пікеті внаслідок високого ступеня заводського складання;

– висока механічна стійкість опор завдяки застосуванню односвайового фундаменту;

– простота підіймання на опору монтажного й ремонтного персоналу;

– менші обсяги будівельно-монтажних робіт і споживання ресурсів при спорудженні ПЛ, а також нижча вартість будівництва ПЛ, трудомісткість і строки будівництва ПЛ;

– мінімальний вплив на навколишнє середовище при будівництві ПЛ.

Опори мають високий ступінь заводського складання й постачаються у вигляді великих секцій довжиною 10,5 м. Наявність ґратчастих граней дає змогу виконувати монтажні операції з обслуговування ЛЕП без застосування вантажопідіймальних механізмів.

Опори закріплюються в ґрунті за допомогою свайного фундаменту, виконаного зі сталевої труби діаметром 530 або 720 мм. У приземному шарі фундамент захищають від корозії гідроізоляційним шаром, а нижня частина фундаменту  виконує роль природного заземлювача. Конструкції опор мають велику гнучкість, що дає змогу їм сприймати ударні навантаження, які виникають при розгойдуванні проводів, скиданні ожеледі й сейсмічних впливах.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

http://www.eltema.com.ua/

Теги та ключові фрази
mail fengan.cn, опори 35 кВ конструкція, ццц.андроид маркет порно 50летних баб бесплатно.уа, mail fengan.cn, Розвиток будівництва зі сталевих конструкцій 19 ст, конструкції опори лінії електропередач 35 кв, Конструкція опор, вага опор, Типове будівництво ПЛ 35-110 кВ, новітні технології при споруджені розподільних мереж
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
26.03.2010р.

Обмежники перенапруги нелінійні у районних і розподільних мережах

Вентильні розрядники, що застосовувалися раніше для захисту від перенапруг у районних і розподільних мережах, заміняють обмежники перенапруги (ОПН). Не маючи іскрових проміжків, ОПН ефективніше захищають електроустаткування від усіх видів перенапруг, які можуть виникнути в електричних мережах.

26.03.2010р.

Енергія, принесена вітром

Річний приріст енергії, одержуваної останнім часом у Європі за допомогою вітроенергетичних установок (ВЕУ), перевищує 30%. Настільки потужне зростання причинене збільшенням кількості подібних установок і підвищення їх потужності. Стрімкий розвиток технологій виробництва напівпровідників, зниження рівня втрат силових ключів і підвищення їх ефективності, поява нових засобів моделювання й проектування дає змогу створювати перетворювачі з унікальними техніко-економічними показниками.

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.