Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

4697
06.05.2009р. |
Використання частотного регулювання електроприводів

Нині регульованому електроприводу постійного струму серйозну конкуренцію становлять системи частотного керування швидкістю обертання трифазних асинхронних електродвигунів, що дають змогу створити електропривод, який відповідає вимогам технологічного процесу й. одночасно, забезпечує енергозбереження.

Ще недавно, твердження про те, що звичайний загальнопромисловий асинхронний двигун можна з успіхом використовувати в регульованому за швидкістю електроприводі, викликало подив або недовіру в багатьох конструкторів та інженерів. Нині вже спостерігається загальносвітовий бум з використання регульованого асинхронного електропривода у всіх галузях виробництва.

Розвиток асинхронного електропривода і витіснення ним інших типів керованих електроприводів, пов'язаний з неперевершеними експлуатаційними властивостями асинхронного електродвигуна. Ця «робоча конячка» не має аналогів за простотою та надійністю.

- Саме він споживає велику частину вироблюваної на Землі електроенергії (до 70%).

- Саме він є найбільш масовим, дешевим і надійним.

- Саме він однаково успішно може видаляти гній з корівника або керувати графітовими стрижнями ядерного реактора.

- Саме він подає воду й тепло в наші будинки й доставляє нас на ліфті до свого поверху.

- Саме він може працювати там, де інші двигуни працювати не можуть: у запиленому, вибухонебезпечному й агресивному середовищі, у вакуумі й під водою.

Асинхронний двигун дешевий. Він не має рухомих контактів, що визначає його високу надійність, але керування ним донедавна викликало великі проблеми.

Давно відомі теоретичні принципи частотного керування асинхронним двигуном або частотно-частотно-регульований привод (ЧРП) який вдалося реалізувати, коли з'явилися мікропроцесорні системи й потужні транзистори.

Сучасний етап розвитку ЧРП характеризується створенням сучасних програмно-апаратних комплексів, які ефективно вирішують завдання частотного керування асинхронними двигунами.

ЧРП можна рекомендувати для всіх механізмів, що працюють із приводом від електродвигунів змінного струму й при заміні електроприводів постійного струму. При цьому між асинхронним двигуном і мережею встановлюють перетворювач частоти (ПЧ).

Економічна ефективність

Основним недоліком асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є постійна частота обертання ротора електродвигуна, що не залежить від навантаження. Однак переважна більшість механізмів, працюють у режимах зі змінним навантаженням.

Розглянемо характерний приклад:

Нині найпоширенішим «регулюванням продуктивності» насосів і вентиляторів є знищення надлишкової потужності при дроселюванні витрати за допомогою клапанів і заслінок. Економічна ефективність подібних рішень зовсім незадовільна.

Використання ЧРП дає змогу точно керувати швидкістю й моментом електродвигуна за заданими параметрами у точній відповідності до характеру навантаження. Це, у свою чергу, дає змогу точно регулювати будь-який процес у найбільш економному режимі, без важких перехідних процесів у технологічних системах і електричних мережах.

Пристрій частотного регулювання забезпечує підтримування такої швидкості обертання ротора насоса, яка достатня для створення необхідного напору при даній величині розходу, шляхом зміни продуктивності насосного агрегату.

Слід зазначити, що для точного регулювання потрібне задання одного параметра: тиску. На практиці цілком достатньо втримувати тиск на обраному рівні.

Енергія, споживана електродвигуном привода від мережі, витрачається:

1) при дросельному регулюванні як на водопостачання споживачів, так і на подолання гідравлічного опору створюваного регулювальною засувкою;

2) при частотному регулюванні тільки на водопостачання споживачів;

3) різниця між 1 і 2 становить економію електроенергії за рахунок впровадження частотного регулювання електропривода.

Частотне регулювання електропривода можливо рекомендувати для всіх механізмів, що працюють із приводом від електродвигунів змінного струму.

1. Водопостачання комунальне й промислове:

- надійне гаряче й холодне водопостачання з можливістю керування від одного перетворювача до шести електронасосів;

- значна економія газу в системах теплопостачання житлових і виробничих будинків залежно від погодних умов

2. Ліфтове й кранове господарство - значна економія електроенергії, підвищення якості (плавність розгону-гальмування) і точності роботи механізмів.

3. Енергетика – регулювання подачі повітря в камеру спалювання палива залежно від необхідного навантаження станції з одночасною мінімізацією шкідливих викидів в атмосферу й зниженням екологічного навантаження на навколишнє середовище. Точна автоматична хімічна підготовка води для відведення тепла від енергогенеруючих агрегатів зі збільшенням ресурсу роботи магістралей охолодження й термінів між їхнім регламентним обслуговуванням.

4. Цукрове виробництво – привід головних двигунів потужних центрифуг. Енергозберігаючий плавний частотний пуск і гальмування центрифуг, підвищення ресурсу роботи електродвигунів.

5. Установки промислового і побутового холоду - значна економія споживаної компресорами електроенергії з одночасним підвищенням якості роботи установок.

6. Підприємства харчової і м’ясо-молочної промисловості, фермерські господарства – міксери, кутери, транспортери, лінії автоматичної переробки тощо.

7. Машинобудівні, верстатобудівні підприємства – модернізація продукції з метою поліпшення експлуатаційних характеристик. Екструдери, дизольвери (перемішувачі), перемотуючі пристрої.

8. Деревообробна промисловість, обробка каменю – регулювання й оптимізація швидкості привода верстатів, підвищення їхньої продуктивності та якості продукції.

9. Елеватори - автоматичне енергозберігаюче регулювання умов зберігання зернових культур, вентиляція птахофабрик тощо.

Які вигоди варто очікувати від впровадження ЧРП:

- економія електроенергії (20 - 60%);

- зниження пускових струмів двигуна;

- економія ресурсів, наприклад, води (до 15%);

- уникнення гідравлічних ударів у системі і як наслідок: мінімалізація витрат на обслуговування; продовження термінів роботи устаткування; зниження ймовірності аварійних ситуацій;

- економія тепла (≈ 5%);

- економія палива (до 10%);

- можливість точного налаштування режиму роботи технологічної системи;

- підвищення виробничої безпеки;

- екологічність.

Електротехнічна компанія “Кабель-Інвест” є авторизованим дистриб'ютором компанії “General Electric” в Україні й пропонує замовникам широкий спектр електротехнічної продукції, а також виконання проектів з автоматизації виробничих процесів, проведення розрахунків для визначення економічного ефекту від встановлення перетворювачів частоти й терміну їхньої окупності. Компанія постачає зі складу в Києві перетворювачі частоти серій VAT20, VAT200 і VAT2000 виробництва "General Electric" для плавного регулювання частоти обертання асинхронних двигунів. “Кабель-Інвест” має більше п'яти років досвіду роботи із цими пристроями, встановила, ввела в експлуатацію та здійснює технічне обслуговування понад 1000 перетворювачів частоти в різних галузях промисловості України та частотно-частотно-регульованих приводів потужних насосних систем на станціях промислового водопостачання й газо-нафтопроводах зі встановленими потужностями насосних електроагрегатів до 6 МВт.

 

На фото - одна з типових насосних станцій водопостачання житлового району смт. Вишневе, Київської області з використанням автоматичного регулювання продуктивності насосних агрегатів. На цій станції встановлені дві групи по чотири насоси з електродвигунами потужністю по 22 кВт (перша група) і по 30 кВт (друга група). Першою групою із чотирьох насосів керує один перетворювач частоти виробництва "General Electric" серії VAT2000 потужністю 18,5 кВт, а другою "четвіркою" (з 30 кВт електродвигунами) - ПЧ тієї самої серії потужністю 22 кВт. Аналогічні станції введені в експлуатацію в м. Горлівці, Донецька область та на інших об'єктах в Україні.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

www.eltema.com.ua

Теги та ключові фрази
Частотно-регульовані приводи Системи частотного регулювання, частотне регулювання асинхронного двигуна, економія від встановлення частотно-регульованого приводу на компресор, Різниця мїж приводом і елєктро двигуном, водопостачання промислове з частотним пре, регулювання частоти обертання електроприводів, Сфери використання регульованого електропривода, налагодження електропривода з асинхронними двигунами, налагодження електроприводів із частотним регулюванням синхронного двигуна, регулюванн швидкості обертаннятрифазних асинхронних двигунів


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.