Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

1362
07.05.2009р. |
Нові технології відновлення сорбентів

Під час експлуатації в трансформаторній оливі утворюються різні продукти, що знижують її експлуатаційні характеристики й підлягають видаленню (зокрема, волога). Продукти старіння оливи можна видаляти або постійно в процесі експлуатації устаткування, або періодично при досягненні експлуатаційними характеристиками гранично допустимих значень.

Найчастіше для очищення оливи під час експлуатації використовують термосифонні фільтри й адсорбери. Принцип дії цих пристроїв заснований на поглинанні відповідних продуктів старіння оливи поверхнево-активними речовинами - сорбентами. У термосифонних фільтрах відбувається термодифузна циркуляція оливи зверху вниз через зовнішній циліндр, заповнений сорбентом. В адсорберах циркуляція оливи примусова і здійснюється за допомогою насоса, що підкачує оливу знизу нагору. Ефективність очищення оливи визначається, в основному, швидкістю потоку оливи й властивостями сорбенту.

Дія сорбенту заснована на процесах адсорбції, тобто поглинання речовини (адсорбата) поверхнею сорбенту. Поверхня сорбенту притягає молекули адсорбата, які осідають і покривають її шаром адсорбованих молекул. При цьому хімічній реакції не відбувається, і адсорбовані молекули зберігають свою індивідуальність. Адсорбційні сили мають ту ж природу, що й сили міжмолекулярної взаємодії, і починають проявлятися при наближенні молекул адсорбата до поверхні сорбенту на відстань, порівнянну з розмірами молекул. Тому найбільшою ефективністю володіють сорбенти, що мають пористу структуру, розміри пор якої, зіставні з розмірами молекул адсорбата. Для видалення розчиненої вологи застосовуються дрібнопористі сорбенти, цеоліти NaА, NaХ.

Швидкість адсорбції з часом зменшується й після досягнення сорбентом рівноваги процес адсорбції припиняється. При цьому необхідно заміняти сорбент або регенерувати його. Економічність адсорбційного процесу, значною мірою, залежить від режиму регенерації сорбенту, що потребує найбільших енерговитрат.

Дотепер використовувалися три методи регенерації сорбенту:

- випалювання у високотемпературній печі (400 – 600 0С);

- продування сухим гарячим повітрям (установки типу «Суховій», «ФСМ»);

- сушіння термовакуумним способом з використанням точкових нагрівачів (установка типу ПС-1).

Основними недоліками цих методів є або великий час регенерації (понад 30 годин), або коксування прооливленого сорбенту із втратою його до 30%.

Основними факторами, що впливають на ефективність регенерації сорбенту, є:

- вибір оптимальної температури десорбції сорбенту;

- нагрівання сорбенту до заданої температури;

- створення рівномірного температурного поля усередині адсорбера.

Максимальна температура, при якій цеоліти зберігають свої властивості, становить 500-600 0С. Їх можна тривалий час нагрівати у розрідженому повітрі при температурі 300-450 0С без помітних структурних змін.

Умови проведення процесу десорбції накладають свої обмеження на вибір оптимальної температури. У першу чергу, необхідно враховувати ступінь розрідженості, створюваний усередині адсорбера, а також той факт, що цеоліт перебуває в оливному середовищі. При великих температурах спочатку олива випаровується, а потім коксується на гранулах цеоліту, що знижує його адсорбційні властивості.
Одним з основних факторів, що визначає тривалість регенерації, є час нагрівання сорбенту до заданої температури.

З одного боку для підвищення швидкості нагрівання потрібно збільшувати потужність нагрівачів, з іншого - існують обмеження щодо механічних властивостей цеолітів - швидкість нагрівання не має перевищувати 5-6 0С/хв.

Рівномірність температурного поля усередині адсорбера, передусім, визначається швидкістю нагрівання сорбенту. Всі застосовувані раніше нагрівачі для нагрівання сорбентів досить великих об’ємів (30–50 кг) були точковими. Тепло від локально нагрітого сорбенту, що безпосередньо прилягає до нагрівача, надходить до віддалених ділянок. Теплопередача в системі сорбент-олива відбувається, в основному, за рахунок теплопровідності самих часток сорбенту й оливи між цими частками. Оскільки теплопровідність цих матеріалів досить низька, між центральними й периферійними ділянками створюється великий температурний градієнт (десятки градусів). Збільшення потужності нагрівання, яка необхідна для зменшення часу виходу пристрою на робочий режим, призводить до того, що температурний градієнт усередині адсорбера перевищує гранично припустимі зміни температури, накладаючи обмеження на підвищення швидкості нагрівання сорбенту.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

www.eltema.com.ua

Теги та ключові фрази
китай тел т2000 настройка видео с интернета, Модо спи 5130 говорилка говорит, нові т ехнології у електриці, ru, etech pm 300, статичний перетворювач, пщ, Критерії вибору сорбенту в РАХ, принцип дії адсорбера, цеоліти
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.