Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3233
11.05.2009р. |
Нове у зовнішній високовольтній ізоляції

В останні два десятиліття у світовій електроенергетиці спостерігається „тиха” революція - перехід на полімерну ізоляцію. Успіхи органічної хімії у галузі синтезу нових високоміцних композиційних матеріалів призвели до появи нового класу високовольтних ізоляторів. Останніми роками виробництво й застосування полімерних ізоляторів в електроустановках високої напруги в багатьох країнах неухильно й стрімко розширюється.

Високовольтні ізолятори, застосовувані на повітряних лініях електропередачі (ЛЕП) та в апаратах і обладнанні відкритих розподільних пристроїв (ВРП), повинні без старіння витримувати:

а) багаторазові температурні коливання в поєднанні зі знакозмінними механічними навантаженнями;

б) тривале ультрафіолетове опромінення сонячною радіацією;

в) вплив електричної дуги без утворення електропровідних слідів;

г) дію струмів витоку по поверхні у зволоженому й забрудненому стані (ерозійна стійкість);

д) вплив несприятливих умов навколишнього середовища;

е) сильно нерівномірне електричне поле;

ж) дії й помилки персоналу при монтажі й експлуатації.

Ізолятори із традиційних електроізоляційних матеріалів (скло, порцеляна) тривалий час вселяли енергетикам упевненість у надійності й стабільності. Насправді досвід експлуатації й дослідження свідчать про неминучість старіння електротехнічної порцеляни, електропровідність поверхневого шару скла при зволоженні, руйнування скла внаслідок лужних реакцій та електролізу, крихкість цих матеріалів тощо. Дослідження й розробки конструкцій ізоляторів з некерамічних матеріалів призвели до появи класу нового обладнання - полімерних ізоляторів. Лінійні й підстанційні ізолятори поділяються на кілька типів: композитні (застосування декількох полімерних матеріалів), суцільні (застосований один полімерний матеріал), традиційні (порцеляна, скло) з полімерним покриттям, традиційні з додатковими полімерними елементами або ребрами.

Нині найбільше застосовують композитні ізолятори, що містять ізоляційне тіло з високоміцного армованого стелоровінгом епоксидного компаунда, металевої арматури і захисної оболонки. Найчастіше використовують такі матеріали захисної оболонки полімерних ізоляторів (у дужках наведені прийняті позначення): кремнійорганічна гума, силіконові еластоміри (силікони) різної модифікації (SIR), етилен-пропілен-дієн-моно-мер (ЕРDМ), етиленпропіленовий еластомір (EPR), етилен-вініловий ацетат (EVA), циклоаліфатичні епоксидні смоли, епоксидні компаунди, політетрафторетилен, тефлон (PTFE), ізофлон, модифіковані фторопласти, модифікований поліолефін, поліолефінові композиції.

За результатами експлуатації полімерних ізоляторів необхідно відзначити кремнійорганічну гуму як найкращий матеріал для захисної оболонки. Застосовуючи цей матеріал, можна запобігти кремнійорганічної гуми старінню полімерних ізоляторів і гарантувати працездатність ізоляторів понад 30 років. Силіконова гума стійка до впливу кислот і лугів, ультрафіолетового опромінення, ерозії, має високі гідрофобні властивості. Остання розвитку розряду на поверхні через відсутність суцільної провідної плівки змочування. Сухі проміжки між окремими краплями води на поверхні ізолюють і послабляють струми витоку. Відштовхуючи воду, силіконова гума відштовхує і забруднення. Тому різною є природа формування перекриття уздовж поверхні полімерних ізоляторів і традиційних керамічних, різні значення «довжини шляху витоку». Питома розрядна напруга полімерних ізоляторів у зволоженому й забрудненому стані в середньому в 1,5 разу більша віданалогічного показника ізоляторів з керамічних матеріалів. Після заміни традиційних ізоляторів полімерними довжина шляху витоку може бути знижена від 20% до 50%. Накопичений досвід дав змогу енергетикам в усьому світі зробити вибір на користь полімерної ізоляції. Бурхливий розвиток цього класу ізоляції змусив світових виробників традиційних ізоляторів створити підрозділи й напрями, пов'язані з полімерними ізоляторами. Наприклад, світовий лідер з виробництва скляних ізоляторів французько-італійська група компаній Seves (колишня Sediver) розпочала випуск полімерних ізоляторів, провідний виробник порцелянових ізоляторів японська компанія NGK анонсувало запуск у виробництво серії полімерних ізоляторів. Свідченням визнання провідної ролі полімерної ізоляції є проведений в 2005 році в Гонконзі «Світовий конгрес з ізоляторів, вводів і ОПН», на якому основна увага була приділена саме полімерної ізоляції.

Частка полімерної ізоляції в загальному обсязі ізоляторів, що експлуатуються у світі, з кожним днем збільшується. Ціна полімерних ізоляторів уже зараз нижча від порцелянових і скляних при значно вищих характеристиках і якості. Новий клас високовольтної ізоляції відкриває нові можливості для конструювання обладнання з новими якостями й характеристиками. Полімерна ізоляція на основі кремнійорганічної гуми має величезне майбутнє. Застосування її в енергетиці - це спокій і захищеність та крок у майбутнє.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

www.eltema.com.ua

Теги та ключові фрази
високовольтні ізолятори, кремнийорганична гума, нове у зовнішній високовольтній ізоляції, нове у зовнішнішній високовольтній ізоляції, високовольтний провід силіконовий, Порно с малолетками филипинками, для нокио с2 05, Сканер тіла на SAMSUNG GT-S5230, високовольтна ізоляція, високовольтна ізоляція, полімерні високовольтні ізолятори
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.