Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3914
11.05.2009р. |
Енергозбережні технології OMRON

Основні напрями діяльності японської компанії Omron зосереджені на засобах автоматизації. Крім засобів і систем автоматизації, що представляють собою функціонально закінчені вироби, Omron виготовляє і низку електронних компонентів. Одним з піоритетних напрямів діяльності компанії є енергоощадні технології.

Нині у світі енергозбереження стало пріоритетним напрямом технічної політики. Це пов'язано, по-перше, з дефіцитом основних енергоресурсів, по-друге, зі зростаючою вартістю їхнього видобутку, по-третє, із глобальними екологічними проблемами, що позначилися останнім часом.

Енергозбереження в будь-якій сфері зводиться, по суті, до зниження марних втрат енергії. Аналіз втрат у сфері виробництва, розподілу й споживання електроенергії показує, що більша частина втрат (до 90%) припадає на сферу енергоспоживання, тоді як втрати при передачі електроенергії становлять лише 9 - 10%. Структуру споживачів електроенергії можна подати в такий спосіб: електроприводи - 62%, електричний транспорт - 9%, електротермія й електротехнологія - 8%, освітлення та інші споживачі - 21%.

За даними європейських експертів вартість електроенергії, яку щорічно споживає середній двигун у промисловості, майже в 5 разів перевершує його власну вартість. Очевидно, що за час роботи двигуна (десятки років) енергетична складова незрівнянно вища від складової, пов'язаної з капітальними витратами, у зв'язку із чим турбота про оптимізацію саме енергетичної складової є особливо важливою.

Сучасний рівень розвитку силової електроніки, мікропроцесорних засобів керування й контролю, засобів автоматичного регулювання дає змогу широко використовувати ці технічні досягнення для вирішення завдань енергозбереження. Застосування сучасних способів регулювання швидкості технологічних механізмів у поєднанні із широкими можливостями автоматизації може забезпечити оптимальне використання енергетичних ресурсів.

З безлічі галузей, у яких є потенційна можливість енергозбереження, можна виділити найбільш важливі й ефективні напрями:

• широке впровадження частотно-частотно регульованих асинхронних електроприводів OMRON CIMR E7 (3G3PV), CIMR J7 (3G3JV) для регулювання швидкості насосів, вентиляторів, нагнітачів, повітродувок, компресорів тощо;

• застосування високодинамічних електроприводів змінного струму OMRON Varispeed F7 (3G3RV) і G7, а також засобів автоматизації в електротермії та інших енергоємних процесах;

• модернізація підйомно-транспортних механізмів (кранів, підйомників, ліфтів) шляхом встановлення частотно-частотно регульованих приводів OMRON CIMR F7 (3G3RV), OMRON CIMR L7;

• об'єкти житлово-комунального господарства й промислового комплексу, у завдання яких входить підтримка заданого рівня рідини в резервуарах;

• застосування в електроприводах змінного струму сучасних частотних перетворювачів OMRON CIMR E7 (3G3PV) із вбудованою функцією оптимізації енергоспоживання.

Високу ефективність впровадження частотно-частотно регульованого електропривода можна одержати при використанні його в насосних, вентиляторних, нагнітальних установках. Фізичну природу зниження енергоспоживання проілюструємо на прикладі вентиляторів. Більшість вентиляторів є відцентровими машинами. На рис. 1 наведена типова характеристика відцентрового вентилятора - залежність вихідного тиску H від потоку (витрати) повітря Q. Вона залишається незмінною при постійній частоті обертання вентилятора. Тут представлена і характеристика системи вентиляції (крива 1). Вона показує, який тиск потрібно від вентилятора для забезпечення необхідного потоку повітря й покриття всіх втрат у системі. Точка перетинання двох кривих є фактичною робочою точкою системи.

Рис.1. Характеристики вентилятора й системи при регулюванні шибером.

Рис.2. Характеристики вентилятора й системи при регулюванні частоти обертання.

Рис.3. Залежність споживаної потужності від витрат.

Звичайно продуктивність вентилятора змінюється встановленням шибера на виході. Вихідні шибери впливають на характеристику системи, збільшуючи опір потоку повітря. На рис. 1 показані кілька характеристик системи при різних положеннях шибера (крива 1 відповідає повністю відкритому шиберу). Відомо, що потужність, яку споживає з мережі двигун турбомеханізму, пропорційна добутку тиску й витрати, тобто пропорційна площі прямокутника, одна з вершин якого збігається з робочою точкою, а протилежна - з початком координат. З рис. 1 видно, що зміна продуктивності вентилятора впливає на споживання енергії незначно.

Зміна частоти обертання вентилятора призводить до зміни його характеристики, як це показано на рис. 2. Тут криві 2 і 3 відповідають зниженій частоті обертання. З рисунка видно, що зниження частоти обертання вентилятора призводить до переміщення робочої точки уздовж характеристики системи й істотного зниження витрати електроенергії при тих самих витратах, що й на рис. 1. Кількісну оцінку цих змін можна одержати з формул, званих законами подібності.

Аналогічні криві можна побудувати й для відцентрових насосів. Тут зміна продуктивності звичайно здійснюється дросельними заслінками на виході насоса. На рис. 3 представлений порівняльний графік потужності, споживаної насосом, залежно від витрати при регулюванні дроселюванням і частотним регулюванням. Різниця між значеннями цих кривих при заданій витраті дає змогу визначити економію енергії при частотному регулюванні порівняно з регулюванням дросельною заслінкою.

Електроприводи турбомеханізмів споживають не менше 20 - 25% всієї вироблюваної електроенергії й у більшості випадків залишаються нерегульованими, що не дає можливості одержати режим раціонального енергоспоживання й витрат води, пари, повітря тощо при зміні технологічних потреб у широких межах. Силове устаткування вибирають на максимальну продуктивність, насправді ж його середньодобова завантаженість може становити близько 50% від номінальної потужності. Значне зниження моменту навантаження при зниженні швидкості обертання приводного двигуна, характерне для розглянутих механізмів, забезпечує істотну економію електроенергії (до 50%) при використанні регульованого електропривода й дає змогу створити принципово нову технологію транспортування води, повітря тощо, що забезпечує ефективне регулювання продуктивності агрегату. Досвід застосування частотно-частотно регульованих електроприводів OYMC у водопостачанні показує, що можна заощадити до 25% води.

Невисокі вимоги до якості регулювання тиску й витрати спричиняють застосування найбільш простих і, отже, недорогих перетворювачів частоти моделей CIMR J7 і E7 (3G3JV і 3G3PV), які є найбільш зручними з погляду проектування й налагодження. Позитивним моментом є також те, що перетворювач частоти може бути легко впроваджений у вже існуючу установку без якої-небудь реконструкції системи в цілому.

У цілому, застосування частотно-частотнорегульованого асинхронного електропривода в насосних і вентиляторних установках дає наступні переваги:

• економія електроенергії до 60%;

• економія продукту, що транспортується, за рахунок зниження непродуктивних витрат до 25%;

• зниження аварійності гідравлічної або пневматичної мережі за рахунок підтримки мінімально необхідного тиску;

• зниження аварійності мережі й зниження аварійності електроустаткування за рахунок усунення ударних пускових струмів;

• зниження рівня шуму, створюваного технологічним устаткуванням;

• зручність автоматизації;

• зручність і простота впровадження.

Частотно-частотнорегульований електропривід OMRON має вбудовані функції оптимізації енергоспоживання. Суть полягає в більш гнучкому керуванні напругою двигуна при зміні навантаження, що дає змогу в деяких режимах додатково заощадити до 30% споживаної електроенергії за рахунок зниження втрат у двигуні. Режим енергозбереження особливо актуальний для механізмів, які частину часу працюють зі зниженим навантаженням.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

www.eltema.com.ua

Теги та ключові фрази
проект єнергозбережні технології, що таке енергозбережні технології, електро збережні прилади, енерго збережені технології, сучасні енерго збережни технологии, енерго зберeжні технології, енерго зберeжні технології рефeрат, енергозбережні технологіі вікіпедія, сучасні інергозбережені технології, повидомлення сучасни енергозбережни технологии


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.