Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Енергоальтернативна ініціатива інженера-селянина
16.11.2018р.

Фаховий інженер Анатолій Стафійчук з села Бронниця,...

За 10 місяців експортовано електроенергії на $266 млн
16.11.2018р.

Україна у січні – жовтні 2018 року експортувала...

Планують цілком перейти на «зелену енергетику»…
15.11.2018р.

Іспанський уряд оприлюднив законопроект, відповідно...

До 2030 року виробництво електроенергії на світових ГЕС збільшиться на 50%
15.11.2018р.

В той час як сонячна та вітрова енергетика постійно...

Енергохаб Литви, Польщі й України забезпечить незалежність від Росії
14.11.2018р.

Створення Східноєвропейського енергетичного хабу...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

4600
15.05.2009р. |
Комутаційно-розподільне обладнання TEL на захисті електромереж

Надійною енергомережею вважається та, в якої менша ймовірність пошкодження і від’єднання споживачів від енергоспоживання. Щоб підтримувати енергомережі у належному стані, необхідно реалізувати процеси їх автоматизованого керування. Особливо це стосується мереж середньої напруги 6–10 кВ, оскільки вони мають найбільшу протяжність і саме у них виникає більшість несправностей.

Мережі напругою 6–10 кВ живлять дуже широке коло споживачів. Це – промислові підприємства, залізниця, об’єкти сільського господарства тощо. Якщо виникає коротке замикання, то головний вимикач знеструмлює усіх споживачів під’єднаних до мережі. Оперативно–ремонтна бригада шукає і ремонтує несправність від кількох годин до кількох днів, оскільки мережі середньої напруги практично неоснащені комутаційними апаратами. На думку Олександра Карнаушенка, комерційного директора підприємства «Таврида Електрик Україна», застосування в електричних мережах реклоузерів дасть можливість не лише запобігти відімкненню всіх споживачів, але й вивести мережі на новий рівень автоматизації і керування.

– Якщо на ділянках повітряної лінії, що споживають приблизно однакову потужність, встановити реклоузери, то ці пристрої автоматично, без участі диспетчера, знеструмлять пошкоджену ділянку мережі у випадку виникнення аварії, – розповідає Олександр Миколайович. – Реклоузери можна застосовувати у повітряних лініях як однобічного так і двобічного живлення. У випадку однобічного живлення пристрій вимикає підпорядковану ділянку мережі, а у випадку двобічного – вимикає пошкоджену ділянку з обох боків.

Пристрій складається з високовольтного комутаційного модуля, що містить у собі вакуумний вимикач і прохідні ізолятори та шафу керування (автоматичного пункту секціонування), до якої надходять усі сигнали керування. Комутаційний модуль має покажчик положення головних контактів, механічно пов’язаних з валом вакуумного вимикача. Шафа керує комутаційним модулем, виконує функції релейного захисту, збирає і обробляє сигнали керування. Шафа також містить акумуляторну батарею, яка у випадку зникнення напруги живитиме пристрій протягом 48 годин.

Ці пристрої дають змогу зменшити збитки від недопостачання електроенергії споживачам, тому широко застосувуються у мережах енергокомпаній. Нині впроваджуються ще два проекти автоматизації повітряних ліній електропередач Чернігівобленерго та Севастопольенерго, також є програма на 10 років модернізації мереж Прикарпаттяенерго, яка передбачає встановлення реклоузерів. На нашому ринку ці пристрої ще вважаються новими, але досвід свідчить, що автоматизація розподільних мереж підвищує надійність енергопостачання споживачів, знижує вартість обслуговування мережі, зменшити час пошуку пошкоджених ділянок тощо.

У 2007 році підприємство «Таврида Електрик Україна» спільно з польською компанією «Електробудова» створили проект виробництва комплектних розподільних пристроїв серії “Класика” D–12P. З-посеред інших аналогічних пристроїв шафи відрізняються меншими габаритами, і при цьому вони повністю однобічного обслуговування. Шафи виготовляються зі сталевого листа з алюмінієво-цинковим антикорозійним покриттям.

Зі зростанням потужності, використовуваної споживачами, все частіше виникає потреба перевіряти відповідність параметрів обладнання умовам роботи в енергосистемі, за допомогою контролю навантажень споживачів і порівняння з номінальними даними обладнання. За роботою обладнання наглядає черговий експлуатаційний персонал. Для захисту обслуговуючого персоналу від випадкового дотикання до струмопровідних частин виробники КРП передбачили низку блокувань. Пристрої серії “Класика” мають інтелектуальну систему блокувань, що дає змогу усі операції з вимикачем, переведення його з контрольного у робочий стан, оперування заземлювальними ножами проводити лише при закритих дверях. Експлуатаційному персоналу для того, щоб відкрити відсік і отримати доступ до вимикача, спочатку необхідно його вимкнути. Кабельний відсік має індикацію напруги і електромеханічне блокування, що не дає змогу відчинити двері кабельного відсіку доти, доки кабель перебуває під напругою. Також у шафі передбачені замкові блокування для унеможливлення помилкових дій персоналу.

Комутаційними апаратами у шафах слугують вакуумні вимикачі ВВ/TEL. Широке застосування їх у мережах наругою 6–35 кВ зумовлене суттєвими перевагами порівняно з іншими типами вимикачів. Вакуумні вимикачі мають вищу надійність і термін служби, простіші в обслуговуванні, вибухо– і пожежобезпечні, мають підвищену стійкість до ударних і вібраційних навантажень. Нині вакуумну комутаційну техніку можна вважати достатньо розвиненою, оскільки її можна використовувати на струми до 100 кА.

Не менш важливою для промислових об’єктів є наявність пересувних комплектних трансформаторних підстанцій. Комплектні трансформаторні підстанції, створені на основі обладнання виробництва “Таврида Електрик Україна” нині широко використовуються на нафтохімічних гірничих об’єктах. Комплектні трансформаторні підстанції складаються з двох розподільних пристроїв напругою 35/6 (10) кВ та модуля силового трансформатора. Розподільний пристрій напругою 35 кВ містить один або два окремих модулі. Модуль – це металевий контейнер з теплоізоляцією, системами освітлення, обігрівання та вентиляції. На кожному модулі встановлюється блок повітряного вводу з триполюсним роз’єднувачем і трьома обмежувачами перенапруг. У контейнері встановлюється КРП “Класика” серії D–40P, що складається з шаф з вакуумними вимикачами і вимірювальними трансформаторами напруги на висувних елементах і шаф зі стаціонарно встановленими сухими трансформаторами для власних потреб напругою 35/0,4 кВ потужністю 63 або 100 кВА. Також контейнер містить комплектний розподільний пристрій живлення постійним оперативним струмом з акумуляторною батареєю і зарядними пристроями, щит власних потреб напругою 380/ 220 В.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

www.eltema.com.ua

Теги та ключові фрази
пристрій комутаційно-пусковий комплектний el-217.00-01, застосування реклоузерів, комутаційно-розподільне обладнання систем звязку, комутаційно-пускові пристрої, вартість реклоузерів, як відкрити кришку плоншета Lenovo, скачать оперу мини на русском языке для филипс ксениум х623, повна гра шрек на телефон нокіа 5800, захист електромереж, вартість реклоузера


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.