Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

1451
19.05.2009р. |
Гармонійне єднання із природою – насамперед!

Для потреб транспорту цілком можливо замість вуглеводневого палива використовувати енергію лобового повітряного потоку.

Під час руху будь-який транспортний засіб в атмосферному повітряному середовищі піддається різноманітним впливам як природного потоку повітря (вітру), так і штучного набігаючого потоку, що створюється самим транспортом. Використання саме цього виду зустрічного, лобового руху повітря і є об'єктом мого технічного рішення (винаходу).

Швидкість вітру, наприклад 8 м/сек (придатна для промислового використання), відповідає швидкості руху автомобіля 29 км/год., при швидкості вітру 20 м/сек - 72 км/год. Якщо взяти 70 км/год. як номінальну (середню) швидкість пересування автомобіля, то при цьому швидкість набігаючого повітряного потоку на нього відповідає сильній бурі на суші або шторму на морі. Автомобіль піддається такому лобовому опору зустрічного потоку, що для боротьби з ним при конструюванні й виробництві значно завищують потужність його двигуна, а отже на це витрачається вуглеводневе паливо. Також намагаються поліпшити обтічність його зовнішніх форм, розраховуючи їх на комп'ютерах і випробовуючи в аеродинамічних трубах.

Однак може бути таке технічне рішення, при якому «паразитний» набігаючий лобовий повітряний потік використовується з максимальною користю, і з ним не треба боротися! Замість двигуна внутрішнього згоряння пропонується встановити вітродвигун (вітротурбіну), що приводить у дію генератор або генератори, які заряджають акумуляторну батарею, від якої зможуть працювати електромотори, що приводять в рух колеса транспортних засобів: автомобілів, поїздів, гребні гвинти водних плавучих засобів. Принципи й сутність конструювання таких вітродвигунів (турбін) запатентовані (ПАТЕНТ НА КОРИСНУ МОДЕЛЬ №17570. ПІРАМІДАЛЬНИЙ ВІТРОВИЙ ДВИГУН).

У практичному житті є транспортні засоби різного призначення, у яких замість двигунів внутрішнього згоряння використовують акумуляторні електродвигуни: шахтні електровози, електрокари, електромобілі, ресурс ходу деяких з них становить до 500 км (!) без проміжної зарядки їхніх акумуляторних батарей. Аби їх зарядити від звичайної електромережі потрібен час, що часто значно перевершує час їхньої корисної роботи. Відомі електромобілі, акумулятори яких заряджаються на ходу від напівпровідникових сонячних батарей, але вони можуть працювати тільки у світлий час доби. Цікавий досвід застосування так званих «гіревозів» у вибухонебезпечних шахтах, у яких використовується запасена механічна енергія.

Цікаві досягнення в буєрному спорті, де порівняно простий вітрильний засіб здатний «транспортувати» спортсменів зі швидкістю, що перевищує швидкість самого вітру в чотири рази, а за допомогою пристроїв на колесах під вітрилами так само немає проблеми пересуватися.

Підсумовуючи весь цей досвід, можна вирішити досить важливе технічне завдання: заряджати акумуляторну батарею безпосередньо під час руху транспортного засобу за допомогою зустрічного лобового повітряного потоку, що далеко не завжди буде збігатися з попутним природним вітром, але ця обставина не повинна позначатися на ефективності роботи цього транспорту.

Технічний результат очевидний - стане можливим не тільки відмовитися від вуглеводневого палива (нафти, природного газу), а й значно поліпшити екологічну ситуацію на планеті, уникнувши вихлопу газів у атмосферу. Вічну, дарову енергію, у міру нашого просування в повітряному середовищі, дарує нам Природа!

Сутність технічного рішення показана на схемі (рис. 1). Лобовий набігаючий повітряний потік потрапляє у забірний отвір вітроприймача (1). Він може бути різної форми залежно від конструктивної доцільності, і їх може бути декілька, як, скажімо, у деяких сучасних автомобілів, де для охолодження двигунів, встановлених позаду, повітря засмоктується із двох «зябрових» бічних отворів.

Далі повітряний потік спрямовується по повітроводу (2), що також може мати різну форму, довжину й проходити під підлогою транспортного засобу, нагорі або з боків, тобто як зручно.

З повітроводу повітря попадає в численні кишені-порожнини вітротурбіни (4), що обертається в циліндричній частині (3), а далі в збірний повітряний канал, де роздвоюється на два рукави (5), вихідні отвори яких повинні розташовуватися з обох сторін транспортного засобу, тому що тут також можна одержати потужний аеродинамічний ефект: буде відбуватися відсмоктування відпрацьованого повітря з рукавних отворів. Створюється це через те, що зовнішній повітряний потік, який діє на транспортний засіб (на схемі він позначений двома великими стрілками) буде відсмоктувати із двох бічних отворів відпрацьований повітряний потік.

Турбіна (4) може бути розташована як у горизонтальному, так і у вертикальному положенні. Це залежить від загального компонування й доцільності конструктивного рішення, тобто при проектуванні будь-якого транспортного засобу все це слід брати до уваги.

Кишені - порожнини лопатей турбіни - односпрямовані (якщо турбіна в горизонтальному положенні), тому, якщо доведеться проектувати, скажімо, залізничний транспортний засіб з використанням лобового повітряного потоку, то на кожному вагоні поїзда потрібно буде встановлювати по дві вітротурбіни (на двох кінцях вагона), кишені-порожнини лопатей яких будуть звернені в протилежні сторони. Якщо турбіна у вертикальному положенні, то цього не доведеться робити.

Всесвітня вітроенергетична асоціація одним із основних завдань своєї діяльності вважає пропаганду концепції: для ефективного використання поновлюваних (вічних) джерел енергії необхідно їхнє поєднання, їхнє комбіноване використання, тобто одержання гібридних установок. Так і у випадку із проектованим транспортним засобом, що використовує енергію повітряного зустрічного потоку: якщо її буде не вистачати в зарядці акумуляторної батареї, то додаткову енергію для її зарядки можна буде одержати від напівпровідникових сонячних батарей. Але це в рідкісних випадках - енергії лобового повітряного потоку буде досить!

Аркадій Степанчук

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

www.eltema.com.ua

 
Теги та ключові фрази
чи можна пидзаряджати электро авто вид зустричного повитря, Всесвітня вітроенергетична асоціація, «ЕлектроТЕМА»+аркадій степанчук, Аркадій Степанчук, схеми двигунів електро кари, пщ, авто повітряна турбіна
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.