Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3322
21.05.2009р. |
Як контролювати параметри безпеки електроустановок

Лінійка приладів словенської компанії Metrel відповідає потребам монтажника, конструктора або інспектора нагляду. Кожен прилад є потужним пристроєм для пошуку несправностей, випробування або діагностики різних типів електроустановок.

Одним з важливих пунктів особистої безпеки кожної людини є електробезпека. Будь-яка промислова або житлова споруда оснащена так званою інженерною системою, що складається з електроустаткування (машин, трансформаторів, апаратів, вимірювальних приладів, апаратів захисту, кабелів тощо). Не варто нагадувати про те, що користування електрикою навіть на побутовому рівні може призвести до різних електротравм. Для електробезпеки розроблено безліч методів захисту, які відображені в системі стандартів безпеки праці. Методи захисту можна об'єднати в наступні великі групи: ізолювання, заземлення, захист від великих струмів при короткому замиканні, захист від струмів витоку. Методи контролю виконання вимог електробезпеки передбачені відповідною нормативно-технічною документацією й повинні здійснюватися на етапах проектування, виготовлення й експлуатації електроустановок. У зв'язку із цим потрібні вимірювальні прилади, що оперативно, вірогідно, а головне - безпечно випробовують й діагностують різні типи електроустановок.

Минули ті часи, коли випробування проводилися громіздкими, незручними в експлуатації приладами, які до того ж були небезпечні для оператора, оскільки працювали на великих струмах. Нині стає актуальним використання приладів, які відповідають усім сучасним нормам і забезпечують контроль параметрів безпеки в повному обсязі відповідно до чинних стандартів.

Словенська компанія Metrel є одним із провідних світових виробників і постачальників високоякісної електровимірювальної апаратури. Компанія випускає сучасні портативні прилади для вимірювання параметрів електробезпеки в 1- та 3-фазних енергосистемах та оцінки якості електроенергії. Лінійка вимірників і тестерів Metrel відповідає потребам монтажника, конструктора або інспектора нагляду. Кожний прилад є потужним пристроєм для пошуку несправностей, випробування або діагностики різних типів електроустановок, перевірки всіх нормованих параметрів електробезпеки.

У чому ж особливість цих приладів, чим вони привабливі з технічної точки зору? По-перше, йдеться про безпеку: всі прилади виконані в корпусі з подвійною ізоляцією класу II і мають захист входу до 300 В в категорії III. У комплекті є всі вимірювальні проводи й пристосування для безпечного під'єднання до досліджуваного кола. Оскільки найчастіше перевірка параметрів ведеться в енергосистемі, що функціонує в робочому режимі, важливо забезпечити її роботу без додаткових трудозатрат на знеструмлення або «обхід» автоматів захисту. Всі тестери, які працюють у мережах під напругою, мають безпечні режими тестування струмом до 15 мА, щоб не спрацьовували вимикальні захисні пристрої. Але й в інших режимах струм у колі не перевищуватиме 23 А при максимальному навантаженні, а час його протікання - не більше 10 мс. При виконанні деяких тестів, наприклад, при вимірюванні опору ізоляції, виникає небезпека ураження оператора електричним струмом, оскільки в випробовуваному об'єкті є залишковий заряд. Прилади Metrel автоматично знімуть електричний заряд з об'єкта після закінчення вимірювань. Завдяки малим габаритам і вазі (1-1,2 кг) всі прилади легко можна розмістити в потрібному для оператора місці, а контрастний похилий РК-дисплей забезпечує зручність зчитування показів.

Ще одна функція, без якої нині не обходиться ні один сучасний прилад - це можливість зберігання й відтворення даних вимірів. Усі прилади Metrel мають внутрішню пам'ять для збереження 1000 результатів вимірювань і мають стандартний інтерфейс під'єднання до ПК RS 232, а також додатковий пакет програмного забезпечення SmartLink для оцінки результатів вимірювань за допомогою ПК.
Тепер розглянемо кілька приладів фірми «Metrel».

MI 2120 – це цифровий вимірник параметрів пристроїв захисного вимкнення й струму КЗ, з двох приладів: тестера ПЗВ й вимірника параметрів петлі. У приладі є 5 основних режимів вимірювань: час вимкнення ПЗВ (0–500 мс), струми вимкнення (3,5 мА–2500 мА); напруга дотику (0–100 В); вимірювання напруги (постійної або змінної 0–440 В) і частоти 45–65 Гц; вимірювання опору петлі (повний 0–1,99 кОм) і струму КЗ. Приладом також можна вимірювати опір петлі без вимкнення ПЗВ малими струмами до 15 мА. Таке поєднання функцій дає змогу проаналізувати стан енергосистеми, розрахувати параметри пристроїв захисного вимкнення й протестувати захисні пристрої за всіма основними параметрами.

MI 2122 – це вимірник повного опору кола «Ф-Ф», «Ф-Н» і петлі «Ф-З» та очікуваного струму КЗ. Розрахунок передбачуваного струму КЗ проводиться до 42,4 кА. Дуже мало аналогічних приладів інших фірм можуть провести вимірювання настільки великих значень струму КЗ. Максимальний тестовий струм становить 23 А (на 230 В), 40 А (на 400 В), а час їх протікання - не більше 10 мс. Принцип роботи приладу заснований на вимірюванні спадання напруги „фаза-нейтраль” на неробочому ході і параметрів кола „фаза-нейтраль” і „фаза-земля” під навантаженням з подальшим обчисленням інших параметрів мережі. Особливістю приладу є те, що він визначає й характер навантаження (активне або реактивне), оскільки вимірює повний опір кола, а також активну й реактивну складову. У приладі є режими вимірювання напруги й частоти, визначення чергування фаз, а також повного опору кола заземлення без вимкнення ПЗВ (струм 15 мА). Таким чином, за допомогою приладу можна швидко оцінити стан електричного кола, знайти погані контакти, старі проводи, розрахувати захист від великих струмів.

MI 2123, MI 2123С – це вимірники опору ізоляції. Дві моделі приладу відрізняються між собою наявністю в MI 2123С щупа-пробника з функцією керування тестом. Прилад вимірює опір ізоляції в широких межах (від 0,012 МОм до 20 ГОм), використовуючи тестові напруги від 50 до 1000 В. У приладі є дуже корисна функція низьковольтного вимірювання опору (02000 Ом) з урахуванням індуктивної складової, оскільки, в основному, подібні прилади призначені для вимірювання тільки активного опору. Є ще й функція компенсації опору вимірювальних проводів до 5 Ом, що підвищує точність вимірювань. Крім цього, прилад працює як звичайний вольтметр і вимірює напругу в мережі (постійну й змінну) до 600 В.

MI 2124 – це вимірник опору заземлювальних пристроїв і блискавковідводів. Особливістю цього приладу є те, що, крім використання класичного чотирипровідного методу вимірювання опору заземлення, є можливість проводити вимірювання з використання тільки двох струмових кліщів (без розриву кола). Метод вимірювань заснований на генерації струму у вимірюваному провіднику за допомогою спеціального трансформатора, розміщеного в струмових кліщах. За допомогою других струмових кліщів виміряється результувальний струм. Конструктивно прилад виконаний так, щоб уловлювати тільки результувальний струм, не враховуючи інші складові. Будь-яку заземлювальну систему, що має безліч з'єднань із землею, можна представити у вигляді паралельно з'єднаних провідників. Таким чином, можна вимірювати опір провідників окремо, не роз'єднуючи їх. Опір заземлення вимірюють від 0,11 Ом до 20 кОм класичним чотирипровідним методом за допомогою двох кліщів або комбінованим. Прилад дає змогу вимірювати питомий опір на глибині до 30 м і струм довільної форми (TrueRM).

Вимірники параметрів електробезпеки компанії Metrel мають досить широкий модельний ряд (представлені лише кілька типових моделей), також, можна підібрати прилад з мінімальною кількістю функцій або багатофункційний. Одночасне використання декількох різних приладів Metrel в одному місці може істотно скоротити час, необхідний для виконання всіх необхідних вимірювань.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

www.eltema.com.ua

 

Теги та ключові фрази
пошук несправностей в електроустановках, хто має право вимірювати параметри електробезпеки, SmartLink MI 2120, Внформація як клристуватися старим тестером, Сучасні прилади контролю параметрів електробезпеки електроустановок, методи контролю параметрів електробезпеки електроустановок, прилади для пошуку несправностей в електроустановках, вимір параметрів електробезпеки, как користуватись тестером, комбіновані прилади для опору


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.