Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

4463
25.05.2009р. |
Термопласти – матеріали, незамінні в електротехніці

Корпуси багатьох електротехнічних виробів, що випускаються промисловістю, виконані з термопластичних пластиків, які поділяються на аморфні та кристалічні матеріали. Термопласт – матеріал екологічно чистий і його можна обробляти литтям під тиском. Використання найрізноманітніших модифікаторів як домішків до термопластів дає змогу досягнути необхідних електричних, теплових і механічних параметрів готових виробів.

Термопласти не містять галогенів і при згорянні не виділяють шкідливих домішок кородуючих газів, що, сполучаючи з рідинами, утворюють шкідливі розчини. У цих пластикатах немає силіконів, формальдегіду, хлорвуглецю та діоксанів.

При тривалому впливі підвищеної температури настає процес так званого термічного старіння пластикатів, що викликає зміну як електричних так і механічних властивостей матеріалу. Додаткові дестабілізуючі фактори, наприклад, іонізуюче випромінювання, механічні напруження, висока напруженість електричного поля, дія хімікатів, пришвидшують процес старіння. Спеціальні випробування дають змогу дати точні рекомендації для порівняня показників різноманітних пластиків. При виготовленні з пластиків деталей складної форми якісні показники можна визначати лише з певною похибкою. З-посеред інших подібних матеріалів термопласти вирізняються тим, що їх молекулярна структура не змінюється при нагріванні, коли з твердого стану вони переходять у пластичний. Таким чином, створюється можливість формувати із старих виробів нові.

Випробування на пожежостійкість визначені певними вимогами UL94 бюро стандартизації Underwriters Laboratories (США). Приписи і вимоги є справедливими для усіх сфер діяльності, у тому числі промислової електротехніки. Випробування деталей з пластику проводять у відкритому полум’ї у вертикальному чи горизонтальному положенні. Рівні пожежобезпеки мають ступені HB, V1, V2 та V0. Результати таких випробувань можна побачити у щорічному довіднику відомих компонентів і матеріалів Recognized Component Directory.

Широкого використання в сучасній електротехнічній промисловості набув поліамід – полімер, що має властивості, які дають змогу формувати з нього волокна, плівки або переробляти у вироби. Поліамід без підсилення (неармований, РА) характеризується підвищеною пружністю, має високе відносне видовження на розрив, стійкість до мастил, бензину, гасу і лугів.

Матеріал має низьке водопоглинання – 2,8% на одиницю об’єму, а від вмісту вологи залежать майже всі властивості поліаміду. Іншими факторами, що впливають на електричні властивості поліаміду, є температура, частота електричних коливань і товщина виробу. При кімнатній температурі в умовах повної відсутності вологи питомий електричний опір матеріалу становить 1014–1015 Ом·см. Зі збільшенням вологи питомий опір зменшується у 10000 разів і може становити від 108 до 109 Ом·см. Поверхневий опір поліаміду залежить від вологи, а короткочасне перебування в атмосфері з нормальною вологістю призводить до значного зменшення поверхневого опору.

Поліамід допущений до застосування усіма авторитетними бюро стандартів і комісіями: CSA, NEMKO, KEMA, PTB, SEV, UL, VDE. Навіть при підвищеній температурі поліамід зберігає свої електричні, механічні, хімічні та всі інші властивості. При застосуванні стабілізаторів температурного старіння поліамід короткочасно витримує нагрівання до 200ºС. Точка плавлення залежить від типу пластику (PA 4.6, 6.6, 6.10 тощо) і міститься в інтервалі від 215°С до 295°С.

Завдяки еластичності, високій зносостійкості і низькому коефіцієнту тертя поліаміди широко використовуються для виготовлення роликів та опор тертя. Завдяки корозійній стійкості з поліамідів виготовляють лопаті реакторів і різноманітні обертові деталі. В електротехнічній промисловості матеріал використовується, коли необхідна висока теплостійкість і механічна міцність. Окрім корпусів електричних пристроїв, ці полімери використовуються як ізоляційні матеріали штепсельних розеток і вимикачів, натискних кнопок тощо.

Використання армованого скла надає поліаміду (PA-F) жорсткості, одночасно підвищуючи температурні властивості матеріалу, тобто армований поліамід доцільно застосовувати у пристроях захисту від перенапруг. Він поглинає воду слабше, але інші властивості залишаються такими ж, як і в неармованого. Категорія пожежостійкості цього матеріалу згідно з UL94 становить від НВ до V0.

Багато позитивних властивостей, як от жорсткість, ударостійкість, оптична прозорість, поєднані у полікарбонаті (РС). Макромолекули полікарбонатів характеризуються великою жорсткістю, обмеженим обертанням ароматичних ядер і наявністю порівняно невеликих ділянок, що не містять полярних груп. Тому полікарбонати мають слабку здатність до кристалізації та високу в’язкість розплавів.

Полікарбонат накопичує воду у незначних кількостях і застосовується, наприклад, у великих корпусах в електроніці, де потрібна стабільність форми виробу. У прозорому варіанті полікарбонат особливо годиться для кришок або тримачів маркувальних шильдиків. Полікарбонат стійкий до неорганічних кислот, що насичені аліфатичним вуглеводнем, бензинів, жирів і мастил. Менше стійкий він до розчинників, бензолу, лугів, ацетону та аміаку. Контакт з деякими хімікатами спричиняє утворення тріщин. Згідно з UL 94 матеріал відповідає класу від V2 до V0.

Одним зі способів модифікації властивостей полікарбонатів є армування скловолокном (PC-F). З цією метою застосовується скловолокно довжиною 50–500 мкм і діаметром 5–10 мкм з незначним вмістом лугу. Кількість скловолокна у армованих полікарбонатах, зазвичай, не перевищує 20-40%.Армовані полікарбонати мають підвищену густину, твердість, теплостійкість та видовження на розрив. Такий матеріал має добру електроізоляцію. 30% скловолокна значно підвищує електричну міцність, причому цей показник є практично незмінним навіть при нагріванні до температури 150°С. Добрі діелектричні показники, негорючість дають змогу широко застосовувати полікарбонат у електротехнічній промисловості і електронній техніці.

Широке використання полівінілхлориду (PVC) пояснюється його експлуатаційними властивостями і великим асортиментом застосовуваних для виготовлення виробів композицій.

Полівінілхлорид це універсальний термопластичний полімер, отриманий внаслідок полімеризації вінілхлориду. Залежно від способів отримання і технології переробки з нього отримують широкий асортимент матеріалів і виробів: жорстких і м’яких, прозорих і непрозорих, зафарбованих у будь-який колір, які можна експлуатувати при температурах від –50 до 80°С. З нього можна виготовляти труби великого діаметру, профілі, мякі і жорсткі плівки, гнучкі шланги, ізоляцію кабелів і проводів тощо. Основні споживачі PVC – будівництво, виробництво тари і упаковки, кабельно-провідникова промисловість.

Введення до складу полівінілхлоридів композиції пластикаторів дає змогу отримувати матеріали із заданою еластичністю і високим відносним видовженням на розрив, які можна зберігати у широкому інтервалі температур. Крім того, пластикатори, зменшуючи в’язкість розплаву, сприяють зниженню механодеструкції полімеру в процесі переробки. У сучасній технології переробки полімерів спостерігається тенденція до розширення використання різноманітних наповнювачів та композитів на основі полівінілхлоридів. Застосування наповнювачів дає змогу отримувати матеріали з широкими властивостями і низькою вартістю.

Полівінілхлорид обробляють у порошкоподібному стані в екструдерах на відміну від інших термопластів. PVC стійкий до розчинів солей, а також до більшості розчинених або концентрованих кислот навіть до сірчаної кислоти і концентрованої азотної кислоти. Пластик PVC навіть без армування важкогорючий (клас В1 згідно з DIN 4102 або UL 94 V0).

Термопласт ABS. Термопластична маса ABS використовується у виробах де потрібна висока механічна міцність, жорсткість і стійкість до ударів важкими гострими предметами. Пластик вирізняється стійкістю до шкідливих хімічних речовин і при цьому не утворює мережі тріщин. Поверхня виробу з ABS має високі оптичні якості і стійкість до подряпин. Поверхня може металізуватися, наприклад, нікелюватись. Стійкість форми виробів зберігається навіть при високих і низьких температурах. Пожежобезпека застосовуваних пластикатів ABS згідно з UL94 становить від НВ до V0.

Властивості термопластів

Характеристика

Поліамід РА

Поліамід РА-F

Поліамід РА-GF

Навколишня температура, DIN IEC 60216, °С

≤ 105

≤ 105

≤ 125

Мінімальна температура (без механічного навантаження), °С

-40

-40

-40

Стійкість до пробою, IEC60243-1/ DIN VDE 0303-21, кВ/см

600

400

330

Стійкість до поверхневих струмів IEC60112/ DIN VDE 0303-1, СТІ

600

400

550

Тропічне виконання

+

+

+

Питомий об’ємний опір IEC 60093/ VDE 0303, Ом·см

1012

1012

1012

Поверхневий опір IEC 60093/ VDE 0303, Ом

1010

1010

1012

Пожежобезпека згідно вимогам UL94

V2

НВ

V0

 

Полікарбонат PC-F

Полікарбонат PC-GF

Акрил Бутадиєн Стирол ABS

Полівінілхлорид PVC

≤ 125

≤ 120

≤ 80

≤ 50

-40

-40

-40

-15

-

300

850

-

-

175

600

600

-

+

-

-

> 1014

> 1014

> 1014

-

-

> 1014

> 1013

-

V0

V0

HB

V0

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

www.eltema.com.ua

 

 

Теги та ключові фрази
полядія про порно, термопласти їхсклад та використання, полімерні матеріали в електротехніці, полівінілхлорид в електротехніці, термопластичнІ смолт застосування, termoplast, Використання термопластів, просмотер мiнi порно ролiкiв на мобiлi, скачать игру Козел на раздевание на нокиа x2, nokia 5320 için nyanya mania oyunun yükle
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
26.03.2010р.

Обмежники перенапруги нелінійні у районних і розподільних мережах

Вентильні розрядники, що застосовувалися раніше для захисту від перенапруг у районних і розподільних мережах, заміняють обмежники перенапруги (ОПН). Не маючи іскрових проміжків, ОПН ефективніше захищають електроустаткування від усіх видів перенапруг, які можуть виникнути в електричних мережах.

26.03.2010р.

Енергія, принесена вітром

Річний приріст енергії, одержуваної останнім часом у Європі за допомогою вітроенергетичних установок (ВЕУ), перевищує 30%. Настільки потужне зростання причинене збільшенням кількості подібних установок і підвищення їх потужності. Стрімкий розвиток технологій виробництва напівпровідників, зниження рівня втрат силових ключів і підвищення їх ефективності, поява нових засобів моделювання й проектування дає змогу створювати перетворювачі з унікальними техніко-економічними показниками.

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.