Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

5361
05.06.2009р. |
Захист кабельної мережі: рубильник із запобіжником чи автоматичний вимикач?

Необхідність докорінно модернізувати енергетичне господарство, зокрема, електротехнічне устаткування, зараз ні в кого не викликає сумніву. Від якості й надійності низьковольтних комплектних пристроїв (НКП) і низьковольтної апаратури (НВА) залежить робота електроустаткування й безпека обслуговуючого персоналу.

Ринок електротехнічного й енергетичного устаткування в останні роки значно розширився, передусім за рахунок імпортного устаткування. Як відомо, якість такого устаткування перевищує якість вітчизняного, але й коштує воно дорожче, що часто є визначальним при виборі виробу. Однак не завжди застосування сучасного устаткування зумовлює подорожчання НКП. Шляхом оптимізації технічних рішень можна, не підвищуючи вартості самого виробу, поліпшити його технічні і експлуатаційні характеристики.

Нині для захисту електричних кіл найчастіше застосовують автоматичні вимикачі (автомати). Це універсальні комутаційні апарати, які можна застосовувати як для режиму не частих комутацій, так і для захисту кіл від аварійних режимів: короткого замикання, перевантаження за струмом, зниження напруги тощо. При цьому іноді не враховують доцільність використання всіх потенційних функцій автомата для даного технічного рішення, наприклад, у розподільних пристроях низької напруги (РПНН) комплектних трансформаторних підстанцій (КТП) на боці низької напруги силового трансформатора й відвідних ліній (фідерів).

З іншого боку, важко уявити, щоб дороге устаткування експлуатувалося без додаткового захисту встановленого в безпосередній близькості від нього, з розрахунком тільки на автоматичний вимикач у РПНН. Таким чином, автоматичний вимикач, установлений у РПНН, захищає тільки кабельні лінії. Постає запитання: а чи треба для захисту кабельних ліній застосовувати дорогі автоматичні вимикачі? Наскільки це доцільно й економічно виправдано?

Іншим варіантом захисту кола є використання запобіжників із плавкими вставками, що мають певні переваги порівняно з автоматами (за граничною комутаційною здатністю, часом вимкнення), але потребують заміни при перегорянні плавкої вставки, що незручно під час експлуатації. Так, автоматичний вимикач зручніший в обслуговуванні, але на відміну від плавких вставок, у нього є ймовірність «залипання» контактів або інших прихованих ушкоджень, які неможливо візуально визначити, наслідком яких буде перевантаження або коротке замикання, тобто вихід з ладу дорогогго устаткування, пожежа, і головне – небезпека для людей. Брак реальної можливості контролювати справність автоматичних вимикачів – це реальна загроза, тому не варто брати до уваги незручності, пов'язані з використанням плавких вставок. Якщо ж при виборі пристрою захисту на перше місце буде поставлений критерій безпеки, то найкраще рішення - використання плавких вставок.

Захист відвідних ліній електричних кіл за допомогою системи, що складається з основного рубильника й плавких вставок, значно дешевший, але при експлуатації створює певні незручності, серед яких необхідність мати запас плавких вставок і незадовільний захист обслуговуючого персоналу при регламентних або ремонтних роботах.

Сучасним пристроєм, що поєднує функції запобіжника й вимикача навантаження і забезпечує необхідний рівень безпеки, є рубильник з функцією захисту. На відміну від автоматичного вимикача рубильники з функцією захисту мають видимий рознімний контакт плавкої вставки з колом живлення й навантаження, що забезпечує безпеку персоналу при обслуговуванні.

Рубильник з функцією захисту, маючи невисоку вартість, поєднує у собі переваги перерахованих вище способів захисту електричних кіл. Як запобіжники можуть використовуватися плавкі вставки та струмообмежувальніі запобіжники.

Використання таких апаратів максимально спрощує РПНН із погляду використання металоконструкцій, розташування живильних і з'єднувальних кабелів, а також дає змогу зменшити габарити при максимальній кількості відвідних ліній. Крім того, значно спрощується монтаж, що обмежується фіксацією апаратів за допомогою болтів на струмопровідні шини, а за наявності ізольованого ключа можна робити монтаж-демонтаж апаратів без зняття напруги.

Таким чином, таке технічне рішення, вирішує проблеми модернізації енергетичного устаткування зі значним підвищенням технікоекономічних показників. Безумовно, перш ніж замінити автоматичні вимикачі на рубильники з функцією захисту необхідно враховувати специфіку захисту кола як з боку навантаження, так і з боку живлення. Але зрозуміло одне: що подібне технічне рішення значно підвищить якість модернізованого устаткування, знизить витрати на заміну його підвищить безпеку роботи персоналу.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

http://www.eltema.com.ua/

Теги та ключові фрази
з чого скаладається рубильник, старий рубильник, З чого складається рубильник, старі рубильники з запобіжниками, щотаке рубильники, вибір запобіжників для кабельних ліній, вибір запобіжників для кабелів, що таке рубільнік, автоматичні вимикачі та запобіжники, автоматичні запобіжники


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.