Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Будівельна техніка на електротязі
22.01.2019р.

Електрифікація транспорту поширюється й на інші...

Як побудувати малу сонячну станцію – досвід підприємця
21.01.2019р.

Мешканець міста Дубно (Рівненська область) Василь...

ТОП-5 найпопулярніших електрокарів в Україні
17.01.2019р.

У 2018 році українці придбали 5,3 тис. електромобілів, що...

«Vesta» стала першою компанією, що встановила 100 ГВт вітрових турбін
17.01.2019р.

Датський виробник вітряних турбін «Vestas» наприкінці...

Як щомісяця заощаджувати на опаленні та електриці по три тисячі
17.01.2019р.

Віталій Майборода з Полтави побудував на дачній...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

5264
05.06.2009р. |
Захист кабельної мережі: рубильник із запобіжником чи автоматичний вимикач?

Необхідність докорінно модернізувати енергетичне господарство, зокрема, електротехнічне устаткування, зараз ні в кого не викликає сумніву. Від якості й надійності низьковольтних комплектних пристроїв (НКП) і низьковольтної апаратури (НВА) залежить робота електроустаткування й безпека обслуговуючого персоналу.

Ринок електротехнічного й енергетичного устаткування в останні роки значно розширився, передусім за рахунок імпортного устаткування. Як відомо, якість такого устаткування перевищує якість вітчизняного, але й коштує воно дорожче, що часто є визначальним при виборі виробу. Однак не завжди застосування сучасного устаткування зумовлює подорожчання НКП. Шляхом оптимізації технічних рішень можна, не підвищуючи вартості самого виробу, поліпшити його технічні і експлуатаційні характеристики.

Нині для захисту електричних кіл найчастіше застосовують автоматичні вимикачі (автомати). Це універсальні комутаційні апарати, які можна застосовувати як для режиму не частих комутацій, так і для захисту кіл від аварійних режимів: короткого замикання, перевантаження за струмом, зниження напруги тощо. При цьому іноді не враховують доцільність використання всіх потенційних функцій автомата для даного технічного рішення, наприклад, у розподільних пристроях низької напруги (РПНН) комплектних трансформаторних підстанцій (КТП) на боці низької напруги силового трансформатора й відвідних ліній (фідерів).

З іншого боку, важко уявити, щоб дороге устаткування експлуатувалося без додаткового захисту встановленого в безпосередній близькості від нього, з розрахунком тільки на автоматичний вимикач у РПНН. Таким чином, автоматичний вимикач, установлений у РПНН, захищає тільки кабельні лінії. Постає запитання: а чи треба для захисту кабельних ліній застосовувати дорогі автоматичні вимикачі? Наскільки це доцільно й економічно виправдано?

Іншим варіантом захисту кола є використання запобіжників із плавкими вставками, що мають певні переваги порівняно з автоматами (за граничною комутаційною здатністю, часом вимкнення), але потребують заміни при перегорянні плавкої вставки, що незручно під час експлуатації. Так, автоматичний вимикач зручніший в обслуговуванні, але на відміну від плавких вставок, у нього є ймовірність «залипання» контактів або інших прихованих ушкоджень, які неможливо візуально визначити, наслідком яких буде перевантаження або коротке замикання, тобто вихід з ладу дорогогго устаткування, пожежа, і головне – небезпека для людей. Брак реальної можливості контролювати справність автоматичних вимикачів – це реальна загроза, тому не варто брати до уваги незручності, пов'язані з використанням плавких вставок. Якщо ж при виборі пристрою захисту на перше місце буде поставлений критерій безпеки, то найкраще рішення - використання плавких вставок.

Захист відвідних ліній електричних кіл за допомогою системи, що складається з основного рубильника й плавких вставок, значно дешевший, але при експлуатації створює певні незручності, серед яких необхідність мати запас плавких вставок і незадовільний захист обслуговуючого персоналу при регламентних або ремонтних роботах.

Сучасним пристроєм, що поєднує функції запобіжника й вимикача навантаження і забезпечує необхідний рівень безпеки, є рубильник з функцією захисту. На відміну від автоматичного вимикача рубильники з функцією захисту мають видимий рознімний контакт плавкої вставки з колом живлення й навантаження, що забезпечує безпеку персоналу при обслуговуванні.

Рубильник з функцією захисту, маючи невисоку вартість, поєднує у собі переваги перерахованих вище способів захисту електричних кіл. Як запобіжники можуть використовуватися плавкі вставки та струмообмежувальніі запобіжники.

Використання таких апаратів максимально спрощує РПНН із погляду використання металоконструкцій, розташування живильних і з'єднувальних кабелів, а також дає змогу зменшити габарити при максимальній кількості відвідних ліній. Крім того, значно спрощується монтаж, що обмежується фіксацією апаратів за допомогою болтів на струмопровідні шини, а за наявності ізольованого ключа можна робити монтаж-демонтаж апаратів без зняття напруги.

Таким чином, таке технічне рішення, вирішує проблеми модернізації енергетичного устаткування зі значним підвищенням технікоекономічних показників. Безумовно, перш ніж замінити автоматичні вимикачі на рубильники з функцією захисту необхідно враховувати специфіку захисту кола як з боку навантаження, так і з боку живлення. Але зрозуміло одне: що подібне технічне рішення значно підвищить якість модернізованого устаткування, знизить витрати на заміну його підвищить безпеку роботи персоналу.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

http://www.eltema.com.ua/

Теги та ключові фрази
з чого скаладається рубильник, старий рубильник, З чого складається рубильник, старі рубильники з запобіжниками, щотаке рубильники, вибір запобіжників для кабельних ліній, вибір запобіжників для кабелів, що таке рубільнік, автоматичні вимикачі та запобіжники, автоматичні запобіжники


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.