Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Понад 50% електроенергії вироблено з ВДЕ
05.04.2019р.

У березні нинішнього року в Німеччині вперше було...

Перший у світі термальний акумулятор
04.04.2019р.

Стартап Climate Change Storage (CCT Energy Storage) з Австралії запустив...

В Україні створили електромагнітну зброю
03.04.2019р.

Підприємства оборонного комплексу України...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

4897
15.06.2009р. |
Вибір електродвигуна для електропривода

Вибір електродвигуна за потужністю тісно пов'язаний з його конструктивним виконанням. За відсутності спеціальних вимог варто використовувати електродвигуни єдиних серій: це сприяє зниженню капітальних витрат. Конструктивний тип машини пов'язаний з виконаннями за ступенем захисту, способами охолодження й монтажу. У виробничих умовах особливе значення має вибір конструктивного типу електродвигуна залежно від характеру навколишнього середовища. При цьому варто керуватися вказівками, викладеними в «Правилах улаштування електроустановок».

У 60-80-ті роки XX століття електродвигуни виготовляли як зразки єдиних серій, так і промисловими заводськими серіями. Електродвигуни єдиних серій як змінного, так і постійного струму виготовлялися на більші швидкості обертання порівняно із заводськими. Це пояснюється тим, що при такій потужності підвищення номінальної швидкості електродвигуна давало змогу зменшити його розміри, знизити масу й відповідно зменшити вартість. Наприклад, електродвигун 4А180Му з потужністю 30 кВт із частотою обертання 2945 об./хв. мав масу 185 кг, а електродвигун тієї самої потужності типу 4А250S10У3 із частотою обертання 590 об./хв. тієї самої потужності мав масу 490 кг, тобто в 2,65 разу більшу. Робочі механізми, у свою чергу, навпаки, часто вимагають малих кутових робочих швидкостей.

До появи автоматизованих систем регулювання швидкості електродвигунів змінного струму, зокрема асинхронних, для одержання малої швидкості робочого механізму використовували редуктор. Таким чином, швидкохідність електродвигуна призводила до зниження його вартості, але, з іншого боку - до збільшення передаточного числа, маси й габаритів передачі, що здорожувало установку. Однак частіше при виборі устаткування віддавали перевагу електричному двигуну більшої номінальної швидкості при використанні механічного редуктора з більшим передаточним числом, відносна вартість якого (двигуна) була менша від вартості великогабаритного двигуна з малими обертами.

Нині при підборі електродвигуна для асинхронного електросервоприводу, швидкість обертання якого регулюється електронним перетворювачем частоти й напруги (ПЧН), необхідно більш акуратно підходити до вибору номінальної швидкості двигуна. Так, якщо навантажувальний механізм працює на малих швидкостях, а електродвигун вибирається з максимальною швидкістю 3000 об./хв., то при роботі разом з коректно підібраним ПЧН, двигун починає грітися, іноді навіть виходить із ладу. Обумовлено це тим, що при регулюванні швидкості електродвигуна за допомогою ПЧН він все одно має свої конструктивні номінальні параметри.

Так, при роботі на малих обертах, критичне ковзання – тобто, по суті – параметр, що визначає його мінімальну швидкість обертання - залишається таким самим, що й при 1000 об./хв! При чому, при регулюванні ПЧН - зменшенні швидкості двигуна - у режимі сталості потужності відбувається збільшення моменту. Максимальний момент електродвигуна також є номінальним, конструктивно визначеним параметром електричної машини! Тобто, простими словами, при виборі швидкості нового електродвигуна треба подумати над тим запитанням якщо ми хочемо використовувати двигун на 500 об./хв., а він працює на 3000 об./хв., то чи він буде працювати без перегрівів і поломок? Якщо в таблиці з параметрами двигуна зазначено відношення максимального й номінального моментів (найчастіше Ммакс/Мном=2,0-3,0) і воно дорівнює, наприклад, 3, то значить при максимальному моменті ми будемо мати критичну мінімальну швидкість обертання ~1000/3=333 об./хв. (точніше визначити мінімальну швидкість можна за формулою Клосса), і наші 500 обертів будуть для двигуна цілком нормальною робочою швидкістю. Якщо взяти 3000 об./хв., то критична швидкість буде порядку 1000 об./хв. Отже, щоб двигун при роботі на 500 об./хв. буде грітися й виходити з ладу через ушкодження ізоляції обмоток.

Варто пам'ятати, що сучасні ПЧН - це засоби автоматичного регулювання швидкості асинхронних двигунів, а не універсальний спосіб експлуатувати будь-який асинхронний електродвигун на дуже низьких або високих швидкостях обертання, далеких від номінальних параметрів швидкості машини. Електроніка дає змогу контролювати швидкість і момент, відключати двигун при деяких аварійних режимах, але вона не міняє конструкцію «заліза», схеми обмоток, які спроектовані на певну швидкість і струм.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

http://www.eltema.com.ua/

 

 

Теги та ключові фрази
вибір електродвигуна таблица, Вибір електродвигунів за конструктивним виконанням, таблиця вибору електродвигуна по потужності та кутовій швидкостіа, вибир електро двигуна, електродвигун гріється на малих обертах, таблиця електодвигунів по потужності, вибір електродвигуна за потужністю таблиці, таблиці для вибору електродвигуна, , Вибір за потужністю
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.