Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Понад 50% електроенергії вироблено з ВДЕ
05.04.2019р.

У березні нинішнього року в Німеччині вперше було...

Перший у світі термальний акумулятор
04.04.2019р.

Стартап Climate Change Storage (CCT Energy Storage) з Австралії запустив...

В Україні створили електромагнітну зброю
03.04.2019р.

Підприємства оборонного комплексу України...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

1427
05.08.2009р. |
Електростанція очищує атмосферу

Глобальне потепління, забруднення повітря та криза енергоресурсів відома усім. Для вирішення цих проблем пропонується винахід, що належить до електрогенерувальних пристроїв і працює за рахунок перетоків повітряних мас, які утворюються при різниці барометричного тиску та температури повітря у різних шарах атмосфери. При цьому, великий тепломасообмін, що відбувається під час роботи пристрою, охолоджує тепле повітря, яке надходить від поверхні землі, у верхніх шарах атмосфери.

Система, що є найближча до цього винаходу за технічною суттю, призначенням та результатом, що досягається є «Atmospheric Cold Megawatts» («Атмосферні холодні мегавати») (патент US 6.696.766 В1, опублікований 24.02.2004) американської фірми Cold Energy. У цьому винаході використовються довгі канали які нагадують труби і прокладаються на сотні кілометрів горизонтально до поверхні землі, на кінцях каналів розташовані перетворювачі енергії, наприклад вітрова турбіна.

Різниця барометричного тиску на протилежних кінцях труби зумовлює рух повітря, внаслідок чого приводиться в дію вітрова турбіна. До недоліків цього пристрою слід віднести те, що для отримання перепаду барометричного тиску, необхідно стаціонарно прокласти по поверхні землі, під землею, чи під водою, багатокілометровий трубопровід. У трубопроводі монтувати заслонки, для спрямування та контролю потоку повітря, а у зимовий період експлуатації очищати трубопровід від обмерзання методом нагріву.

Схема пристрою: 1 - дирижабль, 2 - вітрова турбіна, 3 - гнучка труба, 4 - електрокабель.

Конструкція системи «Атмосферні холодні мегавати» громіздка, складна у виконанні, потребує великих площ при експлуатації. Атмосферна Електростанція (АЕ) має конструкцію, в якій повітряний потік утворюється внаслідок різниці барометричного тиску та температури повітря у різних висотах атмосфери. Вона мобільна, придатна для використання у будь-яких місцях, кліматичних зонах, в усі пори року, швидко монтується, а потужність регулюється висотою підйому, довжиною і (або) діаметром повітропроводу.

АЕ складається з дирижабля, вітрової турбіни, гнучкого повітропроводу та електричного кабелю. Пристрій працює таким чином. Під дирижаблем прикріплюють турбогенератор, який з’єднаний з гнучким повітропроводом, що опускається до поверхні землі. Дирижабль піднімається на висоту понад 110 м над рівнем моря. Перепад барометричного тиску та температури повітря на різних висотах, де є кінці повітропроводу, зумовлює перетікання повітряних мас від середовища з вищим тиском та температурою повітря до нижчих. Для роботи турбогенератор отримує рівномірний повітряний потік, а по електрокабелю передається електричний струм до споживачів.

У зимовий період АЕ від обмерзання можна очищувати електричним пробоєм, розмістивши по всьому контуру станції паралельні електроди. Імпульс високої напруги, який проводять між електродами та льодом здійснює електричний пробій, що руйнує лід. Турбогенератор для зменшення шуму при роботі оснащений звукоізоляцією. Підчас роботи пристрою забруднене пилом та смогом повітря біля поверхні землі піднімається у верхні шари атмосфери, що сприяє очищенню повітря, особливо у великих містах.

Конструкція пристрою є простою у виконані та обслуговуванні, надійною у використанні, не потребує великих площ. Для збільшення потужності АЕ достатньо збільшити висоту підйому дирижабля, довжину повітропроводу і(або) його діаметр. В окремому випадку конструктивного виконання, замість дирижабля можливо використати повітряну кулю, аеростат чи інші подібні пристрої, а турбогенератор замінити іншим перетворювачем енергії. Масове використання таких АЕ значно зменшить викиди в атмосферу парникових газів, поліпшить екологічний стан на планеті, знизить ціни на електроенергію.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

www.eltema.com.ua

Теги та ключові фрази
скачать майнкрафт 0.8.0 на блэкберри русский сайт, Тепломасообмін. Сборник тестовых заданий, електрична дуга
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.