Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3213
28.08.2009р. |
Застосування обмежників перенапруги

Обмежники перенапруги (ОПН) належать до високовольтних апаратів, призначених для захисту ізоляції електроустаткування від атмосферних і комутаційних перенапруг.

На відміну від традиційних вентильних розрядників з іскровими проміжками й карборундовими резисторами ОПН не містять іскрових проміжків і складаються тільки з колонки нелінійних резисторів на основі окису цинку, розміщених у полімерному або порцеляновому корпусі. Оксидно-цинкові резистори дають змогу застосовувати ОПН для глибшого обмеження перенапруг порівняно з вентильними розрядниками й здатні витримувати без обмеження часу робочу напругу мережі. Полімерний або порцеляновий корпус забезпечує ефективний захист резисторів від навколишнього середовища й безпеку експлуатації. Габарити ОПН і їхня вага значно менші порівняно з вентильними розрядниками.

Основні визначення

Найбільша довготерміново діюча робоча напруга (Uc)- це найвище ефективне значення напруги змінного струму, що може бути підведене до затискачів ОПН без обмеження часу.

Номінальна напруга- це нормативний параметр згідно з МЕК 99-4, що визначає значення змінної напруги, яку ОПН повинен витримувати протягом 10 секунд при робочих випробуваннях.

Струм провідності- це струм, який протікає через ОПН під впливом напруги, прикладеної до затискачів ОПН в умовах експлуатації. Цей струм складається з активної і ємнісної складових, і його величина становить кілька сотень мікроамперів, за цим струмом в експлуатації проводиться оцінка якості роботи ОПН.

Стійкість ОПН до напруги, що повільно змінюється- це здатність ОПН витримувати підвищений рівень напруги промислової частоти без руйнування протягом заданого часу. За цим значенням напруги проводиться налаштування захисного вимкнення ОПН після закінчення заданого часу.

Номінальний розрядний струм- це струм, за яким класифікується захисний рівень ОПН у грозовому режимі при імпульсі 8/20 мкс.

Розрахунковий струм комутаційної перенапруги- це струм, за яким класифікується захисний рівень при комутаційних перенапругах з параметрами імпульсу 30/60 мкс.

Граничний розрядний струм- це пікове значення грозового розрядного струму з формою імпульсу 4/10 мкс, який застосовується для перевірки міцності ОПН у випадку прямого удару блискавки в місці його встановлення.

Струмова пропускна здатність- це норматив ресурсу ОПН за весь термін експлуатації при найнесприятливіших випадках обмеження як грозових, так і комутаційних перенапруг. Еквівалентом пропускної здатності є клас розряду лінії, що за МЕК 99-4 має 5 класів.

Стійкість до короткого замикання в ОПН- це здатність ушкодженого обмежника витримувати без вибуху корпусу струми короткого замикання мережі в місці встановлення ОПН.

Конструкція обмежників перенапруги

Більшість великих фірм виробників електротехнічної продукції при розробці й виготовленні ОПН використовують ті самі конструкторські рішення, технології й дизайн, що й для виробництва інших електровстановлюваних виробів. Це стосується габаритних розмірів, матеріалу корпуса, застосовуваних технічних рішень для встановлення виробу в електроустановку споживача, зовнішнього вигляду й інших параметрів. Додатково до конструкції обмежників перенапруг можуть бути пред'явлені такі вимоги:

- корпус пристрою повинен бути виконаний з дотриманням вимог щодо захисту від прямого дотику (клас захисту не нижче IP20);

- відсутність ризику загоряння пристрою захисту або короткого замикання в лінії у разі його виходу з ладу в результаті перевантаження;

- наявність простої і надійної індикації виходу з ладу, можливість підключення дистанційної сигналізації;

- зручність монтажу на об'єкті (встановлення на стандартну DIN-рейку, сумісність з автоматичними запобіжниками більшості європейських виробників: ABB, Siemens, Schrack тощо).

Приклад встановлення ОПН

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

www.eltema.com.ua

Теги та ключові фрази
встановлення опн, Обмеження струмів короткого замикакння, порно без обмежень транси скачать видео, Резистори мідь ціна?, параметри імпульсів грозових перенапруг, ЗАСТОСУВАННЯ ВЕНТИЛЬНИХ РОЗРЯДНИКІВ, застосування ОПН для підвищення, Захист від атмосферних та комутаційних перенапруг, обмежник перенапруги для, нкре сайт
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.