Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
«ODW-Elektrik» у Новому Роздолі: нарощення потужностей
24.04.2017р.

Днями у місті Новому Роздолі на Львівщині, віддавна...

Завтра «ЛЕО» припиняє постачання електроенергії на НКТ
24.04.2017р.

ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання» з 25 квітня...

Україна – Польща: реалізація проектів в енергетичній сфері
20.04.2017р.

Перший заступник міністра енергетики та вугільної...

Три стадії переходу на відновлювану енергетику
20.04.2017р.

Процес переходу на чисту енергетику в більшості...

Експозицію «Schneider Electric» відкрила посол Франції
19.04.2017р.

Днями у Києві відбулася традиційна Міжнародна...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

15455
28.08.2009р. |
Вибір контакторів і магнітних пускачів

Як правильно вибрати електромагнітний пускач? На які фактори потрібно обов'язково звертати увагу і яких умов дотримуватися при виборі цього, одного з найпоширеніших електричних апаратів?

Магнітний пускач це, насамперед, апарат, призначений для дистанційного (тобто на відстані) керування різними силовими навантаженнями (потужними лампами, електронагрівальними приладами та, найчастіше, електродвигунами). Пускач і створювали насамперед для керування асинхронними електродвигунами з короткозамкненим ротором. Крім основної своєї функції дистанційного керування (пуску, реверса тощо), магнітний пускач може забезпечувати за допомогою теплових реле захист двигунів від струмових перевантажень і сигналізацію про їхню роботу. До складу пускача як комплектного пристрою можуть входити кнопки керування, теплові реле захисту, сигнальні лампи, розташовувані в одному корпусі. Магнітні пускачі різняться між собою за призначенням (нереверсивні, реверсивні), наявністю або відсутністю теплових реле, кнопок керування, ступенем захисту від впливу навколишнього середовища, рівнями струмів, що комутуються, робочою напругою котушки.

Електромагнітні пускачі вибирають за такими умовами:

• Серія електромагнітного пускача. Найбільше застосовуються нині пускачі серії ПМЛ і ПМ12. Дорожчі, але й якісніші пускачі серії ПМУ й закордонних фірм виробників «Сіменс», «Легранд», «АББ», «Шнайдер Електрик».

• Величина електромагнітного пускача (струм навантаження, що здатне вмикати й вимикати пускач своїми головними контактами). Електромагнітні пускачі бувають 1-ї величини (струм головних контактів - 10 і 16 А), 2-ї величини (25 А), 3-ї величини (40 А), 4-ї величини (63 А). Якщо навантаження вище 63 А, то в колах керування електродвигунами й іншими силовими елементами схеми знаходять застосування електромагнітні контактори. Струм головних контактів апарата повинен бути більшим за максимальний струм навантаження (робочий струм електродвигуна або іншого споживача, для вмикання якого вибираємо пускач).

• Робоча напруга котушки. Повинна відповідати напрузі кіл керування - стандартні значення напруги ~24, ~110, ~220, ~380, DC 24 В.

• Кількість додаткових контактів електромагнітного пускача. Повинна відповідати необхідній кількості контактів у схемі керування. Окремо необхідно рахувати контакти замикаючі й розмикаючі. У разі, якщо кількість контактів апарата є менша від необхідної і як апарат була обрана серія ПМЛ, то є можливість використовувати приставку з додатковими контактами серії ПКЛ. Існує ще один тип приставок - ПВЛ. На відміну від приставок ПКЛ, ці приставки можуть забезпечувати спрацьовування контактів на невеликий час, тобто пускачі серії ПМЛ із приставками ПВЛ можна використовувати, як прості реле часу (іноді для простих схем цей варіант виявляється дешевшим, ніж встановлення звичайного реле часу).

• Ступінь захисту, IP. Електромагнітний пускач повинен відповідати умовам навколишнього середовища, в яких він працює. Необхідно враховувати те, що апарат, який встановлений у запиленому приміщенні, але поміщений у шафі керування зі ступенем захисту IP44, може мати ступінь захисту IP20.

• Наявність теплового реле. Якщо електромагнітний пускач вмикає й вимикає електродвигуни, які за своїми технологічними режимами можуть бути перевантажені, то необхідно вибирати апарат з тепловими реле.

• Наявність реверса. Для керування реверсивним електродвигуном існує можливість використовувати реверсивний магнітний пускач, що містить 2 електромагнітні котушки, 6 силових контактів, механічне блокування.

• Додаткові елементи керування (кнопки на корпусі, лампочка).

• Клас зносостійкості (кількість спрацьовувань). Важливий параметр у тому випадку, коли апарат призначений для комутації навантаження, що працює в режимі частих вмикань і вимикань. При великій кількості вмикань/вимикань на годину використовують безконтактні пускачі.

От, мабуть, і все, на що потрібно обов'язково звертати увагу при виборі магнітного пускача. Якщо дотримуватися всіх перерахованих вище умов і вимог, то обраний апарат буде працювати надійно й максимально довго. Хоча тут важливо враховувати те, що загалом, надійність і безвідмовність роботи будь-якого електричного апарата залежить багато в чому ще й від грамотної експлуатації.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

www.eltema.com.ua

Теги та ключові фрази
каталог пускачів, безконтактні пускачі ціна, будова електромагнітного пускача, магнитни пускачи, як і величини магнтних пускачів випускають, Маркування магнітних пускачів, маркування магнітних пускачів величина, класи величин магнітних пускачів, як вибрать магнитни пускачи, івано франківськ контактори старі


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
Купить набор для татуировок тату набор www.styletattoo.ru.
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.