Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2643
31.08.2009р. |
Як гартувалася сталь

Для підприємств електрометалургії одним зі способів бути конкурентоспроможними є підвищення якості й зниження собівартості виробленої продукції. Для цього необхідні одночасне скорочення споживання електроенергії й підвищення продуктивності обладнання. Дугові електросталеплавильні печі (ДСП) – основні споживачі електроенергії, тому саме їх енергоспоживання необхідно зменшити.

Ефективним напрямом вирішення цієї проблеми є оптимізація часу виплавлення в електросталеплавильній печі. Це досягається шляхом випуску із ДСП напівпродукту з наступним доведенням його на установці «піч-ківш», АСУ ТП для якої розробила запорізька компанія «ИНФОКОМ ЛТД» – партнер фірми Siemens AG A&D.

Установка «піч-ківш»

Успішно оптимізувати технологічний процес можна лише при глобальному, загальному підході, що враховує усі аспекти виробництва, наприклад, шляхом впровадження сучасних автоматизованих систем керування технологічним процесом із залученням спеціалізованих компаній, які мають великий досвід впровадження АСУ ТП. Одним з таких рішень для установки «піч-ківш» є проект АСУ ТП  на базі систем керування PLC SIMATIC S7 і пакета проектування PCS7 з інтеграцією низьковольтного комутаційного обладнання розподільних шаф MCC за технологією Sivacon 8PT компанії Siemens. Під час реалізації проекту були вирішені такі основні завдання:

– оптимізація часу плавлення;

– забезпечення експлуатаційного персоналу:

– – оперативною інформацією про параметри роботи установки;

– – можливістю оперативного ручного і напівавтоматичного керування технологічним устаткуванням з головного і місцевого пультів керування;

– – функцією обліку, зберігання результатів роботи установки «піч-ківш» з можливістю формування змінюваних, добових і місячних звітів, а також архівування параметрів кожної плавки протягом одного року;

– – функцією автоматичного розрахунку необхідної кількості домішок для отримання заданої марки сталі на основі хімічного аналізу («Помічник сталевара»);

– інформаційний обмін з іншими підсистемами заводу.

Це було досягнуто за допомогою:

– керування режимами роботи установки «піч-ківш» відповідно до оригінальних алгоритмів;

– керування електродами із застосуванням регулятора повного опору SMART-ARC;

– підвищення точності подачі кількості доданих легуючих матеріалів.

Впровадження САПР EPLAN для розробки конструкторської документації (КД), програмування контролерів S 7-400 і системи візуалізації із застосуванням пакета проектування PCS7 (Siemens) також дали змогу досягти високого якісного рівня реалізації проекту й скорочення строку введенення обладнання в експлуатацію.

Принцип роботи

Сучасна АСУ ТП установки «піч-ківш» розроблена відповідно до вимог стандарту ISA S95 і поділяється на рівні: L0, L1, L2, L3. На рівні L0 збирають дані з датчиків і польових пристроїв модулями розподіленої периферії ET200M, які по мережі Profibus DP передають дані в програмувальний логічний контролер S 7-400. На установці використовують аналогові датчики температури, тиску, витрати (Siemens), дискретні датчики протікання охолодної води. Для вимірювання струмів, напруг і енергетичних параметрів установки на високій стороні (високовольтна комірка) застосовується пристрій SIMEAS Q (Siemens). Для вимірювання струму короткої мережі електродів використовуються котушки Роговского. Вимірювальні перетворювачі перетворять сигнали струму й напруги короткої мережі на нормовані сигнали для передачі на контролер.

На рівні L1 системи керування технологічним процесом розташовані три програмованих логічних контролери серії SIMATIC S 7-400, кожний з яких утворює локальну мережу Profibus DP. У контролері PLC-1 - «керування дугою» – реалізований алгоритм керування електродами, високовольтною коміркою і пічним трансформатором. Керувати електродами можна в ручному й в автоматичному режимах з дотриманням оптимальних енергетичних параметрів плавлення за допомогою регулятора повного опору SMART-ARC – нововведення від «ИНФОКОМ ЛТД». Основний алгоритм керування електродами SMART-ARC базується на застосуванні трьох незалежних регуляторів повного опору для трьох фаз разом з регулятором максимального струмового захисту, загальним для всіх трьох фаз.

Оператор-сталевар починає роботу із ввімкнення пічного вимикача високовольтної комірки й запуску всієї системи керування, потім вибирає необхідний для цієї плавки ступінь навантаження пічного трансформатора. Перемикання ступенів трансформатора відбувається під навантаженням. Після цього керування електродами переходить в автоматичний режим, у якому переміщенням електродів керують за допомогою сигналів, що подаються з контролера.

Також ведеться контроль за плавленням з дотриманням оптимальних параметрів дуги в межах встановленого оператором-сталеваром ступеня. У випадку позаштатних ситуацій оператор-сталевар має можливість оперативно впливати на хід технологічного процесу шляхом переходу в ручний режим через функціональні клавіші комп'ютера станції оператора, а також з головного пульта керування, виконаного на базі кнопкових панелей PP17. Для екстренного підняття електродів передбачений аварійний пульт керування, що керує електродами в обхід PLC.

Алгоритм керування системи зберігання й дозування легувальних домішок, водяного охолодження, продування аргоном і системою індукційного перемішування реалізований у контролері PLC-2 – «дозування».

Дозування легувальних домішок здійснюється автоматично відповідно заданого рецепту за умови злагодженої роботи віброживильників і вагового візка. Вага компонентів вимірюється за допомогою ваговимірювальних комірок (Siemens) серії RN і електронного модуля SIWAREX U. Це дає змогу досягти високої точності дозування легувальних матеріалів. Позиціонування вагового візка відбувається за допомогою лазерного датчика вимірювання відстані й приводу Micromaster 440.

Система індукційного перемішування металу під час плавлення забезпечує обертання металу за допомогою двох перетворювачів постійного струму SIMOREG (Siemens), що у створюють обертове магнітне поле низької частоти. Застосування індукційного перемішування разом з донним продуванням аргоном зменшує витрату аргону й забезпечує гомогенність розплаву внаслідок:

– вирівнюванне температури по усьому обсягу розплаву;

– рівномірного розподілу легувальних присадок у розплавленому металі;

– інтенсивнішого протікання хімічних реакцій між легувальними присадками і металом, що постійно рухається.

Керування допоміжним технологічним обладнанням установки «піч-ківш» – гідростанцією, сталевозом, вмиканням станції нагрівання, трайбапаратами здійснюється в контролері PLC-3 - «Підтримка ТО». Усі контролери S 7-400 і станція оператора на базі промислового комп'ютера (Siemens) об'єднані в промислову мережу Industrial Ethernet. У технологічній схемі установки «піч-ківш» застосовуються місцеві пульти керування на базі операторних панелей OP 170B (Siemens), що забезпечують оперативне керування й візуальний контроль під час проведення налагоджувальних робіт.

Візуалізація технологічного процесу (рівень L2) здійснюється на робочій станції оператора й реалізована на базі WinCC v.6.1, що містяться у пакеті проектування PCS7. Вона відображає стан усіх пристроїв і датчиків установки «піч-ківш», визначає аварійні ситуації і відображає їх із вказівкою джерела аварії й причини виникнення, зберігає аварійні повідомлення в архіві, а також оперативно відображає всі контрольованих параметри на екрані комп'ютера.

Робоча станція оператора з'єднана із сервером баз даних (Fujitsu Siemens), що виконує функції збирання й накопичення інформації про технологічний процес. Сервер пов'язаний з експрес-лабораторією, загальнозаводською мережею Ethernet і передбачає наявність усіх необхідних програмно-апаратних засобів для інтеграції в систему MES заводу (рівень L3).

Корегування хімічним складом металу у ковші установки «піч-ківш» здійснюється технологом за допомогою автоматизованого робочого місця (АРМ) станції технолога, на якій автоматично розраховується необхідна кількість легувальних домішок залежно від хімічного складу металу у ковші й заданої марки сталі. Потім формуються звіти про кількість витрачених матеріалів, температури, хімічний склад металу до й після плавлення.

У станцію технолога автоматично надходять дані по мережі Ethernet з експрес-лабораторії про хімічний склад металу в ковші. Технолог має право, не використовуючи автоматичний розрахунок, вручну ввести кількість матеріалів, які необхідно завантажити в ківш. Дані про завантаження легувальних матеріалівчерез сервер баз даних надходять на робочу станцію оператора для автоматичного дозування.

Таким чином, впровадження цієї установки дало змогу збільшити потужність заводу завдяки запуску додаткової технологічної ділянки «піч-ківш», скоротити тривалість плавлення, забезпечити якісний рівень виробленої продукції, скоротити видаток електроенергії і легувальних матеріалів. А крім того – підвищити культуру праці сталеварів і забезпечити створення, друк і збереження в електронному вигляді паспорта плавлення з описом пройдених технологічних етапів, забезпечити керівництво підприємства оперативною статистичною інформацією про використані у виробництвs енергію й матеріал, кількість випущеної продукції.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

www.eltema.com.ua

Теги та ключові фрази
Як гартувати сталь, як гартувати метал, плавлення металу в домашних умовах, www.proelectro.info+4356, метро 2033 як збильшити скорость бега, піч для плавлення металів, плавлення металу в домашніх умовах, піч для плавлення металів (схема), плавлення металів в домашніх умовах, гартувати метал в домашних умовах
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.