Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Понад 50% електроенергії вироблено з ВДЕ
05.04.2019р.

У березні нинішнього року в Німеччині вперше було...

Перший у світі термальний акумулятор
04.04.2019р.

Стартап Climate Change Storage (CCT Energy Storage) з Австралії запустив...

В Україні створили електромагнітну зброю
03.04.2019р.

Підприємства оборонного комплексу України...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2260
04.09.2009р. |
Автономне джерело енергопостачання

Проблема підвищення економічності й надійності енергопостачання будь-якого виробництва є актуальним завданням. Існуючі системи енергопостачання (електро-, тепло-, холодопостачання) підприємств не відповідають нинішнім вимогам, внаслідок зниженої надійності цих систем. Зниження надійності обумовлене старінням обладнання, недостатнім обсягом капітальних ремонтів і модернізацій.

Спроба відновити ситуацію, що склалась привела до значного збільшення експлуатаційних видатків при зниженні обсягів виробленої продукції, що в підсумку відбилося на собівартості енергоносіїв. Крім того ситуація збільшується й ростом тарифів на первинне паливо (природний газ, мазут тощо). Особливо це відбилося на енергопостачанні підприємств і організацій із розподільними мережами великої протяжності.

На енергопостачання об'єктів сільськогосподарської галузі суттєво впливають режими їх роботи, які пов'язані із сезонністю виробництва та погодних умов (системи опалення та вентиляції виробничих і побутових приміщень у зимовий період; системи кондиціювання і холодопостачання переробних виробництв, установки систем оборотного водопостачання в літній період, резервні системи електропостачання). Все це відображається на фактичних навантаженнях, що споживаються підприємствами. Зокрема на коефіцієнті використання корисної потужності який змінюється у широких межах. Мережі, спроектовані на максимальний коефіцієнт використання, більшу частину часу працюють у режимах 20-30% завантаження. Відомо, при таких режимах втрати можна порівнювати з корисно використовуваною енергією, а частина мереж не підлягають відновленню. Резервні джерела електропостачання на базі дизель-генераторів з виходом тільки електричної енергії малоефективні.

Одним з виходів з цієї ситуації є використання автономних джерел енергопостачання поряд із централізованими джерелами. З метою підвищення ефективності їх використання пропонується робота за комбінованою схемою. Схема такого автономного джерела складається з комплексу взаємозалежних і взаємодоповнюючих пристроїв електротепло- та холодопостачання. Використання таких системи на заміну окремим автономних і централізованих систем :електропостачання (дизель-генераторів, газових турбін); теплопостачання (водогрійних котлів, теплогенераторів); холодопостачання (холодильних агрегатів), сприяє вирішенню як економічних так і екологічних питань.

Пропонована схема (рис.1) містить: ДВС (дизельні, газодизелі, газові, бензинові тощо), синхронний генератор трифазного змінного струму, трансформатор теплоти, що складається з водоежектора та насосів першого й другого рівня. Низькопотенційне джерело, вода при температурі t=15 C (ґрунтові та каналізаційні стоки), подається перекачувальним насосом у водоежектор першого ступеня. Одночасно насосом у водоежектор першого ступеня подається вода з оборотної системи теплопостачання (опалення та вентиляція) з температурою t= 25-30°С або ґрунтові води з t= 10-15°С виходячи з конкретного призначення установки, використовувані надалі для гарячого водопостачання.

Суть трансформації теплоти в даній установці базується у наступному. При проходженні двох потоків через сопла відбувається адіабатне розширення до утворення паро-рідинної суміші. Потім вони змішуються в камері змішування й завихрюються. Далі потік зі ступенем насичення Xc під дією відцентрових сил поділяється на два потоки: потоку води X1=0 і паро-водної суміші з X2>Xc. Потоки, проходячи через конфузор і дифузор адіабатно стискуються до необхідних тисків, внаслідок чого утворюються холодний t=5 °С и гарячий t=30 °С теплоносій.

Отримана за допомогою такого способу гаряча вода насосом подається у водоежектор другого рівня, де шляхом трансформації тепла від низькопотенційного джерела (аналогічно процесу першого рівня) підігрівається до температури t=60°С.

Підвищення ефективності пропонованої схеми досягається також за рахунок утилізації теплоти вихлопних газів і системи охолодження двигуна. Теплоносій, проходячи послідовно теплообмінники, підігрівається до розрахункової температури.

Діапазон потужностей установки визначається типовим рядом електроагрегатів. Як приклад зроблений розрахунок схеми на базі бензоагрегата (з перекладом на природний газ) типу АБ 16-Т 100-РУ1. Комбіноване вироблення теплової, електричної енергії й холодної води встановлюється розрахунковим образом від потреби в енергоносії в тім або іншому технологічному процесі.

Зіставлення техніко-економічних показників пропонованого АИЭ зі стандартними системами порівнянними по потужності й коефіцієнту використання показує, що наведені витрати пропонованої установки нижчі в 1,75 раз (табл.1).

Таблиця 1. Техніко-економічні показники

Стаття видатку
Базовий АИЭ
Капіталовкладення    
1. Загальні капіталовкладення, руб, у тому числі:
747830,0
505000,0
- водогрійний котел 67830,0 -
- електроагрегат 430000,0 430000,0
- холодильне устаткування 200000,0 -
- інше устаткування 50000,0 75000,0
Експлуатаційні витрати    
2. Амортизаційні відрахування, руб 67639,6 50500,0
3. Поточний ремонт, руб 13527,9 10100,0
4. Електроенергії, руб 232560,0 -
5. Природний газ, руб 128016,0 175680,0
6. Інші видатки, руб 24350,3 18800,0
Приведені витрати, руб 559572,5 318205,0

Рис.1. Схема автономного джерела енергопостачання на базі двигуна внутрішнього згоряння:
1 - теплообмінник утилізації теплоти вихлопних газів ДВС; 2 - теплообмінник утилізації теплоти системи охолодження ДВС; 3 - водоежектор другого ступеня; 4 - насос другого ступеня; 5 - водоежектор першого ступеня; 6 - перекачувальний насос низькопотенційного теплоносія (води); 7 - насос першого ступеня.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

www.eltema.com.ua


Теги та ключові фрази
Способи виробництва елетроенергії, автономні джерела енергопостачання, ттх АБ16-Т, аб-16-т, автономні джерела електропостачання ціна, водоежектор, Опишіть джерела централізованого і автономного електропостачання, автономні джерела електроенергії, автономне енергопостачання, скачать видео Бен 10 Омниверс трансформации на телефон, теплопостачання,холодопостачання, електропостачання на підприємствах
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.