Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2998
09.09.2009р. |
Типи вітроустановок

Вітроенергетичні установки (ВЕУ) можуть бути з'єднані з мережею й передавати вироблювану енергію в місцеву електромережу або можуть бути автономними у тому випадку, коли споживач перебуває в безпосередній близькості від вітроагрегата.

Автономні системи енергопостачання

Будь-яка автономна система, у тому числі й вітроелектрична, працює незалежно від мережі централізованого енергопостачання. У цих умовах ВЕУ може функціонувати самостійно, використовуватися як дублер будь-якого іншого генератора або застосовуватися в комплексі з іншими енергетичними установками як компонент комбінованої системи енергопостачання. Такі системи використовуються для підйому води або для електропостачання будинків, ферм чи виробничих приміщень малих підприємств.

Зазвичай, малопотужні автономні ВЕУ генерують постійний струм для заряду АБ. Система містить інвертор для перетворення постійного струму в змінний напругою 230 В.

Очевидно, що ключовим фактором, що визначає вибір між застосуванням автономної енергетичної системи й проведенням ліній електропередачі (ЛЕП) від об'єкта до мереж централізованого енергопостачання, є конкурентоспроможність вартісних характеристик ВЕУ порівняно з підключенням до мережі.

Гібридна енергетична система

У гібридній енергосистемі ВЕУ використовують разом з іншими джерелами енергії (дизель-генератор, сонячні модулі, мікроГЕС тощо). Ці джерела енергії доповнюють ВЕУ з метою забезпечення безперебійного електропостачання споживача в безвітряну погоду.

Вітро-дизельні системи

Вітро-дизельна система складається з ВЕУ й дизель-електричної системи (ДЕС) з оптимально підібраними потужностями. Звичайно, дизель-генератор використовується разом з ВЕУ у випадку, коли метою використання останньої є економія дизельного палива, вартість якого з урахуванням витрат на доставку може бути дуже високою. Співвідношення потужності компонентів системи залежить від схеми генерування навантаження й ресурсів вітру. Режим одночасної паралельної роботи ВЕУ й ДЕС оцінюється як недостатньо ефективний спосіб використання ВЕУ, оскільки частка вітроагрегата в системі за потужністю не повинна перевищувати 15-20% від потужності дизель-генератора. Такі режими можна використовувати для економії палива в гібридних установках великої потужності.

Використання режиму роздільної роботи ВЕУ й ДЕС дає змогу підняти частку вітроустановки до 50-60% і більше. Однак, у цьому випадку неминуче ускладнення системи за рахунок необхідності введення системи керування, інверторного устаткування та АБ, які акумулюють енергію, вироблювану вітроагрегатом при робочих швидкостях вітру для живлення навантаження в безвітряну погоду або при невеликих швидкостях вітру.

Щоразу, коли це можливо, енергія генерується за рахунок ВЕУ, а АБ безупинно підзаряджаються. У періоди вітрового затишку, коли заряд АБ падає нижче певного рівня, для забезпечення споживачів енергією автоматично (або вручну) запускається дизель-генератор. Такий режим значно знижує кількість запусків дизель-генератора й, отже, веде до скорочення витрат на обслуговування й паливо. Зазвичай, ці гібридні системи призначені для надійного електропостачання автономних споживачів з одночасною економією рідкого палива. Використання сучасної вітро-дизельної системи, при належній увазі до проведення поточного обслуговування, може бути економічно ефективним при наявності достатніх вітрових ресурсів у місцевості, де встановлений вітроагрегат.

Вітро-сонячні системи

Електрична енергія може бути отримана за рахунок перетворення сонячного випромінювання фотоелектричними батареями (ФБ). Незважаючи на досить високу нині вартість ФБ, їхнє використання разом з ВЕУ в деяких випадках може бути ефективним. Оскільки взимку існує великий потенціал вітру, а влітку в ясні дні максимальний ефект можна одержати, використовуючи ФБ, то поєднання цих ресурсів є вигідним для споживача.

Використання вітроустановок разом з мікроГЕС

ВЕУ можуть використовуватися в комбінації з мікроГЕС, що мають резервуар для води. У таких системах при наявності вітру вітроагрегат живить навантаження, а надлишки енергії використовуються для закачування води з нижнього б'єфа на верхній. У періоди вітрового затишку енергія виробляється мікроГЕС. Подібні схеми особливо ефективні при малих ресурсах гідроенергії.

Установки, під'єднані до енергомереж

ВЕУ, під'єднані до енергомереж, передбачають зв'язок з будь-якою енергетичною мережею, що поставляє вітроустановці активну й реактивну потужність для забезпечення запуску, роботи й контролю вітроагрегата. Це означає, що електроенергія, вироблена ВЕУ, надходить безпосередньо в мережу. ВЕУ починають виробляти енергію при певній швидкості вітру - звичайно близько 4 м/с для більшості сучасних установок. Пусковий струм береться з мережі й використовується для синхронізації генератора ВЕУ. Це означає, що якщо мережа відключена, те вітроагрегат не може виробляти енергію.

З'єднані з мережею ВЕУ встановлюються на територіях з добрими вітроенергетичними ресурсами для виробництва електроенергії з метою продажу її енергетичним компаніям. Група таких турбін утворює так звану "вітроферму".

Вітроферма - це комплекс ВЕУ, часто встановлених рядами, які перпендикулярні пануючому напрямку вітру. При розробці такого проекту потрібно враховувати наявність доріг для доступу до агрегатів, підстанції, моніторингової й контрольної систем. Звичайно, ділянка землі, відведена під вітроферму, використовується й на інші потреби, наприклад сільськогосподарські.

У вітрофермах використовуються великі вітроагрегати потужністю від 200 кВт до 1,5 МВт і вище. При цьому загальна потужність вітроферми може сягати десятків і сотень мегават.

У штаті Каліфорнія (США), наприклад, за рахунок використання вітроферм виробляється стільки електроенергії, що її вистачає для задоволення потреб в енергії великого такого міста як Сан-Франциско, протягом року. Цей тип систем стає дедалі більше популярним і в європейських країнах, де згідно з Кіотським протоколом поставлена мета зниження емісії парникових газів.

Фірми або приватні особи встановлюють одну або декілька великих ВЕУ й, з'єднуючи їх з електромережею, продають електроенергію енергетичним компаніям, одержуючи при цьому непоганий прибуток. У випадках, коли енергія витрачається безпосередньо на потреби виробництва й при цьому енергії, вироблюваної ВЕУ, не вистачає, є можливість одержувати її з мережі. Якщо ж ВЕУ повністю забезпечує виробництво необхідною електроенергією при наявності надлишку, то надлишок енергії поставляється в мережу.

Якщо потрібно під'єднати вітроагрегат до централізованої енергетичної мережі, необхідно з'ясувати, чи досить у мережі потужності для прийому енергії від ВЕУ. Залежно від потужності енергомережі вибирають потужність ВЕУ. Звичайно максимальна потужність ВЕУ не повинна перевищувати 20% потужності енергосистеми. Це необхідно для підтримки стабільності роботи системи й параметрів частоти й напруги в мережі енергопостачання. Вартість приєднання до енергетичної мережі залежить від її місця розташування й потужності. Очевидно, що вартість під'єднання буде вищою у випадку, якщо потужності мережі недостатньо, тому що потрібно буде збільшити потужність енергомережі, що може виявитися технічно нездійсненним. У цьому випадку в під'єднанні ВЕУ до мережі буде відмовлено.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

www.eltema.com.ua

Теги та ключові фрази
шнекові вітряки, шнековий вітряк, малопотужні генератори струму, Основні типи вітроустановок, схема вітроустановки, види вітроустановок, яки генератори веу доцильно використовувати, Схемт вітроустановок, вітроустановка, вітроустановка схема
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.