Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

30209
11.09.2009р. |
Де не годяться звичайні пожежні датчики

Основний напрям діяльності корпорації The Protectowire Company, Inc. - виробництво лінійного теплового пожежного сповіщувача - термокабеля, а також інноваційні дослідження й наукові розробки в галузі розвитку засобів пожежної безпеки. Лінійний тепловий сповіщувач є кабелем, що дає змогу виявити джерело перегрівання в будь-якому місці на всій його довжині. Термокабель є єдиним датчиком безперервної дії й застосовується в тих випадках, коли умови експлуатації унеможливлюють встановлення й використання звичайних датчиків, а в умовах підвищеної вибухонебезпечності термокабель стає найоптимальнішим рішенням.

Останнім часом дедалі актуальнішою стає проблема встановлення пожежної сигналізації у таких важкодоступних місцях, як кабельні траси, склади, ескалатори, ліфтові шахти; на вибухонебезпечних, а також об'єктах з агресивними середовищами (нафтосховищах, тунелях, елеваторах). а також на протяжних об'єктах (відкритих стоянках, конвеєрах, транспортерах, відкритих стелажах) тощо. Проблема в тому, що не можливо встановити стандартні пожежні сповіщувачі, на всіх охоронюваних об'єктах, а також тим, що звичайні сповіщувачі не забезпечують нормального режиму роботи через фізичний стан навколишнього середовища (низькі температури, вологість, пил, хімічні реагенти тощо), а також фактор вибухонебезпечності. Звичайно, є пожежні сповіщувачі спеціального призначення (лінійні димові сповіщувачі), але їхня вартість у кілька разів вища від звичайних й вони не завжди можуть забезпечити виконання своїх функцій.

Для усунення цієї проблеми використовують лінійний тепловий сповіщувач - термокабель Protectowire®. Він виявляє джерело перегрівання в будь-якому місці на всій довжині. Лінійний тепловий сповіщувач Protectowire складається із двох сталевих провідників, кожен з яких має ізолювальне покриття з термочутливого полімеру. Провідники з ізолювальним покриттям скручені для створення між ними механічної напруги, потім покриті захисною оболонкою й плетивом для ізоляції від впливу несприятливих умов навколишнього середовища. Принцип дії термокабеля: при досягненні граничного значення температури під дією тиску провідників ізоляційне покриття з теплочутливого полімеру руйнується, даючи змогу провідникам контактувати один з одним. Це відбувається в першій точці перегрівання на трасі термокабеля. Для спрацьовування сигналу не потрібно чекати нагрівання ділянки, що має певну довжину. Термокабель Protectowire є максимальним тепловим сповіщувачем і тому генерує сигнал тривоги при досягненні температурного порогу в будь-якій точці по всій довжині кабелю з низкою інерційністю.

Термокабель можна застосовувати в приміщеннях з високими електромагнітними полями без втрати працездатності завдяки його конструкції - крученій парі. Можливі такі унікальні варіанти застосування, як безпосередній контроль перегрівання установок, трансформаторів, томографів. У цьому випадку тепловий сповіщувач можна прокладати по поверхні устаткування, яке захищають.

Нині термокабель широко застосовується на таких об'єктах, як кабельні канали, криті паркінги, конвеєри й транспортери, нафтосховища. Всі ці об'єкти характеризуються однією важливою ознакою - великою довжиною, а отже, необхідністю застосування шлейфів термокабеля великої довжини. По суті, термокабель є звичайним безадресним датчиком і його можна під'єднати до будь-якого пристрою, що підтримує безадресний шлейф. При з’єднанні термокабеля з безадресними граничними шлейфами як при використанні модулів безадресного підшлейфа адресної системи, так і при під'єднанні до безадресного контрольного приладу, можливі такі некоректні схеми:

- під'єднання в шлейф без додаткового опору;

- під'єднання термокабеля великої довжини без погоджувальних пристроїв.

Кабелі великої довжини мають досить високий власний опір – іноді він може бути рівним величині кінцевих опорів безадресних шлейфів. Побутує переконання, що для нормальної роботи шлейфа в такій ситуації необхідно лише підігнати кінцевий опір, і приймальноконтрольний прилад буде працювати. Насправді це не так. Термокабель не можна розглядати як точковий сповіщувач із внутрішнім опором, тому що він має велику довжину, а при проектуванні треба враховувати можливість спрацьовування на будь-якій ділянці. При спрацьовуванні на початку лінії виявлення й наприкінці лінії виявлення опір у шлейфі приладу буде значно відрізнятися, що може призвести до некоректної роботи пожежної сигналізації.

Як відомо, безадресний граничний шлейф - це вимірювальний прилад, у якого є декілька порогів спрацьовування залежно від опору в шлейфі. Шлейф таким чином відслідковує наступні стани: коротке замикання, пожежа, черговий режим, обрив. Кожному стану відповідає певний діапазон опору в шлейфі й зона переходу зі стану в стан (поріг). У деяких приймальноконтрольних приладах зона переходу становить до 100 Ом. У більшості адресних блоків для організації безадресних підшлейфів стан «Пожежа» виникає при опорі в шлейфі від 470 Ом до 1 кОм.

У випадку під'єднання в такий шлейф довгого відрізка термокабеля це призведе до наслідків які опишемо нижче.

Якщо термокабель підключено безпосередньо до шлейфа приладу й лінія виявлення закінчується кінцевим опором, то при виникненні пожежі на початку лінії виявлення опір термокабеля незначний і приймальноконтрольний прилад видасть сигнал «Несправність» замість сигналу «Пожежа».

При виникненні пожежі в середній ділянці термокабеля приймальноконтрольний прилад видасть реальний сигнал пожежі в шлейфі, тому що опір шлейфа відповідатиме діапазону «Пожежа».

Якщо довжина кабелю досить велика, то опір термокабеля може бути вищим від порога спрацьовування шлейфа в режимі «Пожежа». Таким чином, одержимо ще одну помилку в роботі системи: виникнення пожежі наприкінці протяжної ділянки термокабеля призведе до того, що приймальноконтрольний прилад показуватиме «Норма».

Аналогічна ситуація можлива при використанні додаткового опору. Самі віддалені ділянки термокабеля при спрацьовуванні не змінять стан шлейфа, він залишиться на «Нормі», що ще раз підтверджує помилку проектування. Такі явища, звичайно, не спостерігатимуться при малих довжинах шлейфів термокабеля, але довжини термокабеля, які будуть адекватно працювати з конкретним устаткуванням у граничному режимі, залежать від граничних характеристик шлейфів.

Для гарантовано правильного з’єднання шлейфа приладу з термокабелем потрібно застосовувати погоджувальні пристрої - перетворювачі інтерфейсу PIM-120, PIM-420D, які є універсальними компараторами й гарантують нормальну роботу шлейфа термокабеля довжиною до 2000 м.

Перетворювачі інтерфейсу PIM-120 і PIM-420D складаються з однієї електронної плати, що може монтуватися в пластмасовий корпус. На корпусі плати є індикація - стану «Пожежа» і «Несправність». Особливістю PIM120 є розширений діапазон - можливість під'єднання термокабеля довжиною до 2000 м - і малі габарити. В PIM420D у верхній частині плати є цифровий індикатор на чотири розряди, що відображає відстань у метрах до точки спрацьовування термокабеля (максимальна довжина виявлення - 1525 м). У черговому режимі індикатор знеструмлений і не споживає енергії. Перетворювачі інтерфейсу PIM120 і PIM420D вимагають живлення від зовнішнього джерела 24 В. Вихідні сигнали типу «сухий контакт» - «Пожежа» і «Несправність».

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

www.eltema.com.ua

Теги та ключові фрази
дипломна робота на тему пожежні сповіщувачі, можливо установити пожежний сповіщувач вертикально, Ігри на телефон нокіа пожарні, перетворювач інтерфейсів для пожежної автоматики, Пожежні датчики типи, тепловий датчик, Характеристики пожежних датчиків, торг уа, лінійні теплові сповіщувачі, торг юа
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.