Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Технології випереджають час: підсумки Інноваційного саміту «Schneider Electric»
16.04.2018р.

Компанія «Schneider Electric», світовий експерт в управлінні...

Перша у світі дорога, що заряджає електромобілі під час руху
16.04.2018р.

У Швеції відкрили першу у світі електрифіковану...

Запущено нову кредитну програму «Зелена енергія»
16.04.2018р.

Ощадбанк розпочав кредитування фізичних осіб на...

СЕС потужністю 16 МВт на місці колишнього сміттєзвалища
16.04.2018р.

На околиці селища Веселе (Веселівська територіальна...

Комісія не допустила Д. Вовка до конкурсу
13.04.2018р.

Конкурсна комісія не допустила чинного голову...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

5520
15.09.2009р. |
Методика тепловізійного обстеження з використанням термограм

Діагностування трансформаторів з допомогою тепловізійного контролю забезпечує поряд із такими традиційними методами, як вимірювання ізоляційних характеристик, струму неробочого ходу, хроматографічного аналізу складу газів в оливі, одержання додаткової інформації про стан об'єкта.

Під час проведення інфрачервоної діагностики силових трансформаторів можна виявити такі  несправності:

– виникнення магнітних полів розсіювання в трансформаторі за рахунок порушення ізоляції окремих елементів магнітопроводу (консолі, шпильки тощо);

– порушення в роботі охолоджувальних систем (насосів оливи, фільтрів, вентиляторів тощо);

– зміна внутрішньої циркуляції оливи в баку трансформатора (утворення застійних зон) в результаті утворення шламу, конструктивних прорахунків, зміщення ізоляції обмоток (особливо в трансформаторів із значним терміном експлуатації);

– нагрівання внутрішніх контактних з’єднань НН із виводами трансформатора;

– витковое замикання в обмотках;

– погіршення контактної системи РПН деяких виконань.

За оцінкою внутрішнього стану трансформатора за допомогою тепловізора вимірюються значення температур на поверхні його бака. Тому необхідно зважати на характер теплопередачі магнітопроводу й обмоток. Крім того, джерелами тепла є:

– масивні металеві частини трансформатора, зокрема бак, пресуючи кільця, шпильки тощо, у яких тепло виділяється за рахунок додаткових втрат від вихрових струмів, що наводяться полями розсіювання;

– струмопровідні частини вводів, де тепло виділяється за рахунок втрат струмопровідної частини й у перехідному опорі з'єднувача відводу обмотки;

– контакти перемикачів РПН.

Відведення теплових втрат від магнітопроводу й обмоток до оливи, а потім від оливи до системи охолодження відбувається шляхом конвекції. Зони інтенсивного руху оливи є лише біля поверхні баку трансформатора, де й відбувається теплообмін. Решта оливи перебуває у відносному спокої і починає рухатися при зміні навантаження або температури навколишнього повітря.

Відповідно до п.5.3.13 ПТЭ температура верхніх шарів оливи при номінальному навантаженні повинна бути не вище:

– 75°С (охолодження ДЦ);

– 95°С (охолодження Д);

– 70°С (охолодження Ц).

У трансформаторах із системами охолодження М і Д різниця між максимальною й мінімальною температурами по висоті становить 20–35°С, із системами охолодження ДЦ і Ц -4–8°С.

Визначення внутрішніх дефектів обмоток зводиться до:

– виявлення локальних нагрівань у бака трансформатора, пов'язаних з місцевими перегрівами окремих котушок трансформатора;

– виявлення перегрівів контактних з’єднань відводів обмоток;

– виявлення зон застою оливи.

Насоси оливи. Температура нагрівання на поверхні корпуса насоса оливи та трубопроводів трансформатора повинна бути однакова. При появі несправності в насосі оливи (тертя крильчаток, виткове замикання в обмотці електродвигуна тощо) температура на поверхні корпуса насоса повинна підвищитися і перевищити температуру на поверхні оливопровода.

Вентилятори дуття. Оцінка теплового стану електродвигуна вентиляторів проводиться шляхом співставлення виміряних температур нагрівання. Причинами підвищення нагрівання можуть бути: несправність підшипників кочення, неправильно обраний кут атаки крильчатки, виткове замикання в обмотці електродвигуна та інші.

Термосифонні фільтри (ТФ). ТФ призначений для неперервної регенерації оливи в процесі роботи трансформатора. Рух оливи через фільтр із адсорбентом відбувається під дією тих самих сил, які забезпечують рух оливи через охолоджувальні радіатори, тобто під дією різниці густини гарячої і холодної оливи.

Фільтр під’єднаний паралельно до труб радіатора системи охолодження, і тому у працюючого фільтра температури на вході й виході повинні відрізнятися між собою. У налагодженому фільтрі буде плавне підвищення температури по його висоті. Температура на вході й виході фільтра буде практично однакова при:

– використанні дрібнозернистого селікагелю;

– утворенні шламу у фільтрі;

– випадковому закритті засувки на трубопроводі;

– при роботі трансформатора в режимі холостого ходу.

Радіатори. Несправність крана радіатора або його помилкове закриття призводить до перекриття протікання оливи через радіатор. У цьому випадку температура труб радіаторів суттєво нижча, ніж у працюючого радіатора. З часом, поверхні труб радіаторів іржавіють, на них осідають продукти розкладання оливи і паперу, що призводить до зменшення протікання оливи або повного його припинення. Такі труби холодніші від інших.

Перемикаючі пристрої вбудовуються в трансформатори і складаються з перемикача, реактора та контактора. Контактор перемикаючого пристрою розташовується в окремому корпусі на стінці бака. При перегріві контактів контактора через невеликий об'єм залитої в нього оливи на стінах бака контактора виникають локальні перегрівання. Контроль стану контактів перемикача, через його глибинне розташування в баку трансформатора, досить проблематичний.

Датчик температури. Практично єдиним критерієм оцінки ефективності роботи системи охолодження є температура верхніх шарів оливи. Виміряється за допомогою термометрів, термометричних сигналізаторів з електроконтактним манометром або дистанційних термометрів опору, встановлюваних у гільзах кришки бака. Контроль температури оливи в цих випадках пов'язаний з істотними похибками, які обумовлені інструментальною точністю вимірів, розміщенням гільзи та іншими факторами. Тому при термографічному обстеженні трансформатора необхідно порівнювати значення температур на кришці бака, виміряних тепловізором, з даними датчиками температури.

Поверхня бака трансформатора. Зняття температурних профілів бака трансформатора в горизонтальному і вертикальному напрямках, співставлення їх з конструктивними особливостями трансформатора (розташування обмоток, відводів, елементів охолодження тощо), пофазне порівняння отриманих даних дає змогу отримати додаткову інформацію про характер протікання теплових процесів у баку трансформатора. При обстеженні трансформатора необхідно оцінювати як значення температур, так і їхній розподіл по фазах.

Оливорозширювачі. При зміні теплового стану трансформатора відбувається обмін оливи між баком й оливорозширювачем. При стабілізації теплового стану теплообмін між цими об'ємами оливи відбувається переважно за рахунок теплопередачі. При обстеженні за допомогою тепловізора вихлопної труби трансформатора видно рівень оливи і характер зміни температури по висоті труби. Можна спостерігати й спад температури на поверхні оливопроводу за газовим реле.

Порядок обстеження.

Термографічному обстеженню трансформатора повинне передувати:

– ознайомлення з конструкцією виконання обмоток, системою охолодження, результатами роботи трансформатора, обсягом і характером ремонтних робіт, що виконувалися;

– тривалістю експлуатації, результатами експлуатаційних випробувань і вимірів.

Поверхні баків трансформаторів, фільтрів, систем охолодження повинні бути оглянуті, з них необхідно видалити бруд, сліди оливи. Тобто треба створити умови для забезпечення однакової випромінювальної здатності поверхонь трансформаторів.

Обстеження бажано проводити в вечірній або нічний час, при відімкненому штучному освітленні трансформатора, у безвітряну і не дощову погоду, при максимальному можливому навантаженні й у режимі неробочого ходу. Тепловізор бажано розташувати на штативі, якнайближче до трансформатора на осі середньої фази, з використанням об'єктива 7–12° і забезпечувати можливість як відео– так і аудіозапису.

Після налаштування постійного температурного режиму запису тепловізора проводиться покадрове реєстрування термозображення, починаючи з верхньої частини крайньої фази (А) у напрямі до іншої крайньої фази (С) з накладанням кадрів один на один приблизно 10% розміру кадру. Досягнувши бака крайньої фази (С), об'єктив опускається нижче, і далі покадрове знімання триває у протилежному напрямку. Таким чином, процес знімання проводиться, поки не буде записана уся поверхня бака, у тому числі розташовані під його дном насоси оливи, оливопроводи та інші вузли.

Термографічне оцінювання проводиться для усієї доступної поверхні. Тепловізор в усіх точках зйомки, повинен перебувати на однаковій відстані від трансформатора. Мінімальна кількість точок зйомки – чотири, максимальна залежить від розташування й типу системи охолодження. Так, при установці виносної системи охолодження кількість точок зйомки збільшується до шести. Термографическая зйомка супроводжується мовними коментарями, записуваними на звукову доріжку касети відеомагнітофону. У коментарях повинні відбиватися режим роботи трансформатора, хід ведення обстеження, опис явищ, що фіксуються тепловізором та інші події. Опісля, результати зйомки покадрово сполучають в єдиний розгорнутий «тепловий» план. Аномальні температури нагрівання ділянок плану повинні співставлятись із даними технічної документації на трансформатор, у яких зазначене конструктивне розташування відводів обмотки, котушок, зон циркуляції оливи, магнітопровода та його елементів тощо. При цьому фіксується робота системи охолодження, оцінюється зона циркуляції оливи, створювана кожною з них.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

www.eltema.com.ua

Теги та ключові фрази
тепловізійний метод в оливах, звіт по тепловізійному обстеження форум, тепловізійний і термографічний обстеження, методика тепловізійного обстеження електрообладнання, перспективи подальших досліджень методу тепловізійного контролю, отримання термограм, термографічне обстеження, Де знаходяться настройки смс у тел самсунг Е570, Трансформатори для електро фільтрів, обстеження за допомогою тепловізора


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
Линолеум же на виниловой основе изолирует более эффективно.
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.