Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2773
28.10.2009р. |
Модернізувати чи зносити?

Модернізувати чи все замінити? Цей далеко не риторичне запитання не дає спокою технічним керівникам кожного підприємства, що має за своїми плечима не один десяток років роботи.

Йдеться, звісно про технологічне устаткування, стаж роботи якого може збігатися з віком самого підприємства. Про устаткування, поруч із яким практично постійно перебувають чергові електрики й слюсарі, про яке постійно говорять на нарадах, про те, що гальмує весь виробничий ланцюжок своїм непередбачуваним «характером».

Запитання й справді не просте. Здавалося б, як просто - знести все і на місці, що звільнилося, поставити сяючу новизною сучасну високопродуктивну технологічну лінію або одиницю устаткування. Відмінний варіант рішення проблеми! Однак відразу стає сумно після ознайомлення із ціною такої заміни - нове обладнання коштує недешево.

Отже, нове обладнання коштує грошей. Воно справді вартує - це прекрасно розуміють всі, в тому числі й акціонери підприємства, але генеральне технічне переоснащення ще не матеріалізувалося в терміни й суми, і тому всім хотілося б вирішити конкретну проблему малою кров'ю.

Крім грошового запитання, є ще одне - це час введення в експлуатацію нової установки. Він складається із часу демонтажу старого устаткування, підготовки фундаменту й основи під нове, його монтаж і пуск в експлуатацію. І які б не затверджувалися графіки введення в експлуатацію нового обладнання, як би злагоджено не працювали підрядники й технічні служби самого підприємства, на практиці рідко коли реальний запуск здійснюється точно в термін. Причини відставання від розрахункових термінів можуть бути різними. У ситуації з обмеженим бюджетом і стислими термінами залишається тільки одне - модернізувати!

Практика показує, що найбільше нарікань на роботу системи керування верстатом або лінією, бо вона морально й фізично старіє раніше, ніж настає критичне зношення механічної частини.

Чому повна заміна?

Система керування технологічною лінією завжди є складним апаратно-програмним комплексом.

На різних етапах розвитку науково-технічного прогресу цей комплекс реалізовували різними засобами й методами:

- жорсткою реалізацією алгоритму роботи за допомогою релейної логіки, що є на практиці десятком електрошаф, «забитих» безупинно клацаючими реле і пускачами. Характеристики: низька надійність, трудомістке переналагодження, практична неможливість внесення змін в алгоритм роботи устаткування;

- симбіозом покрокових контролерів і релейної логіки. Особливості: низька надійність, деяке спрощення переналагодження й внесення змін в алгоритм роботи порівняно з першим варіантом;

- реалізацією алгоритму роботи на базі однокристальних мікро-ЕОМ із платами вводу/виводу. На практиці така система керування є стійкою із друкованими платами, розробленими й виготовленими в одиничному екземплярі або дрібносерійно. Керуюча програма створена мовою низького рівня (асемблер). Істотні зміни в алгоритм роботи може внести тільки фахівець фірми - виробника устаткування. Особливості: компактність системи керування загалом, складний пошук і усунення несправностей, пов'язаний з відсутністю електричних принципових схем і аналогів імпортної елементної бази;

- реалізацією алгоритму роботи лінії на базі перших промислових програмувальних контролерів провідних світових виробників (Allen-Bradley, Siemens, Schneider Electric, Mitsubishi Electric, Moeller, Omron, Hitachi, Telemecanique, тощо). Контролер - це промисловий пристрій, що випускається серійно. Для кінцевого користувача стали доступні програми-середовища розробки для діагностики й втручання в алгоритм роботи лінії. Особливості: висока надійність, але нині виникають труднощі із придбанням запасних модулів і блоків для вже знятих з виробництва застарілих серій контролерів.

Усі ці варіанти системи керування, що у минулому були цілком достатніми і йшли у ногу з технічним прогресом, а тепер є тільки головним болем служби енергетика, можна й потрібно з успіхом заміняти.

Нині система керування виробничою лінією будується на базі промислового програмувального контролера (PLC), при виборі якого бажано керуватися такими принципами.

По-перше, пристрій має бути вироблений провідною електротехнічною фірмою, яка і нині безупинно його удосконалює, одночасно підтримуючи незмінно високу якість вироблених компонентів для автоматизації.

По-друге, він повинен бути стандартом де-факто для всієї Західної Європи і бути поширеним, (наявність запасних модулів і блоків на складах дилерів, оперативна сервісна підтримка, наявність великої кількості фахівців, що знають його досконально).

По-третє, і це, безсумнівно, один із ключових моментів, фахівці фірми, яка проводить модернізацію, повинні мати досвід використання у своїх розробках компонентів автоматизації фірми-виробника пристрою. Сюди можна віднести як розуміння особливостей програмування кожної серії контролерів, їх «підводних каменів», так і знання конструкції, особливостей монтажу й обслуговування.

Якщо нарешті ухвалене рішення «зайнятися» проблемним устаткуванням всерйоз і розпочати модернізацію системи керування (під словом модернізація мається на увазі повна заміна шаф керування з керуючим і силовим електроустаткуванням), необхідно визначити фірму-підрядника і розпочати співпрацювати з нею. Подальша співпраця відбувається в такий спосіб:

- викладаєте суть проблеми, тип устаткування, склад наявної системи керування і що б хотіли одержати в результаті модернізації;

- після ухвалення рішення про доцільність модернізації в кожному конкретному випадку фахівці фірми-підрядника виїжджають для попереднього ознайомлення з обсягом робіт. Проводять огляд устаткування, збір інформації (опис роботи лінії, електричні принципові схеми, алгоритм роботи, якщо є, тощо);

- за результатами пророблення отриманої інформації, а також залежно від рішення, частковою чи повною буде модернізація, фахівці фірми-підрядника готують попередню техніко-комерційну пропозицію;

- у випадку досягнення обопільної згоди укладаєте договір й фірма-підрядник розпочинає роботу.

На завершення слід зауважити що модернізація - це поліпшення! Тільки цей зміст потрібно вкладати в це слово. Тому результат має бути таким: модернізоване устаткування краще виконує покладені на нього завдання і перестає привертати до себе увагу з боку технічної служби підприємства.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

www.eltema.com.ua

Теги та ключові фрази
модернізувати, alcatel 5020 сколько стоит в баку, як поміняти мелодію на алкатель 5020, пкр відповіді, шо робить на практиці электрик на підприемства, Техніко - комерційна пропозиція, коли основі засоби повністю зносились, ціни на електроенергію для населення 2011, модернізація системи керування з використанням програмного контролерів, використання пристрій плавного пуску HITACHI
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.