Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

7150
29.10.2009р. |
Побудова пристроїв автоматичного вмикання резерву

Пристрої автоматичного вмикання резерву (далі – АВР) відновлюють живлення споживачів шляхом автоматичного приєднання резервного джерела живлення при вимкненні робочого джерела. Пристрої АВР можна встановлювати на трансформаторах, лініях, секційних і шиноз'єднувальних вимикачах, електродвигунах тощо (ПУЕ, п. 3.3.30).

Пристрої АВР забезпечують автоматичний перехід від основного джерела живлення на резервне і назад при неприпустимих відхиленнях напруги у фазах, їх асиметрії або перекосі, зміні порядку чергування, обривах однієї або декількох фаз в «основній» або «резервній» мережах.

Є декілька основних модифікацій схем АВР. Вони різняться кількістю виходів, кількістю і видом силових комутаційних елементів, комбінаціями різних вводів. У разі потреби побудови АВР на три вводи, використовують двоступінчасту схему, що складається з двох послідовно з'єднаних основних схем АВР. Як третій ввід, зазвичай, використовують електроагрегат (потужній дизель-генератор або малопотужний генератор із бензиновим двигуном), який запускається автоматично при зникненні напруги на мережевих вводах.

Системи гарантованого живлення для навантаження першої категорії з малим часом перемикання будують за багатоступінчастою схемою. Першим ступенем є мережевий АВР, що забезпечує живлення двох навантажень, які мають різні категорії. При тривалих перервах у постачанні живлення від мережевих вводів запускається електроагрегат, який є другим ступенем в системі гарантованого живлення. Після запуску і виходу електроагрегату на режим відбувається перемикання навантаження на живлення від електроагрегату. Функції запуску, управління приєднанням і від'єднанням електроагрегату мають виконуватися в автоматичному режимі. Після відновлення живлення з боку першого або другого мережевого вводу система автоматично переходить на живлення від мережі. Третім ступенем, що живить навантаження першої категорії, є джерело безперебійного живлення (UPS). Воно призначене для забезпечення живлення навантаження в моменти перемикання між мережевими вводами, а також під час запуску електроагрегату. Час перемикання на живлення від UPS може бути менше 20 мілісекунд, що задовольняє найжорсткіші вимоги щодо забезпечення категорійності живлення. За відсутності зовнішнього живлення UPS живить навантаження від акумуляторної батареї, напруга якої перетворюється на трифазну напругу змінного струму за допомогою напівпровідникового перетворювача, що входить в UPS. Оскільки ємність батареї обмежена, UPS може забезпечувати живлення навантаження протягом обмеженого часу. При цьому враховується час, необхідний для запуску електроагрегату.

Як силові комутаційні елементи для влаштування АВР в мережах 0,4 кВ застосовують контактори (магнітні пускачі) або автоматичні вимикачі. Їх вид визначається величиною струму в навантаженні, необхідністю забезпечення струмового захисту навантаження, економічними міркуваннями.

АВР приєднань 6 кВ, 10 кВ, 35 кВ будуються на вакуумних, елегазових вимикачах. Напругу для контролю знімають з вторинних обмоток вимірювальних трансформаторів напруги.

Хочу розвіяти міф про ідеальність АВР, побудованих на дорогих перемикачах деяких зарубіжних фірм, що забезпечують перемикання між вводами за 5–10 мілісекунд. Помилка полягає в тому, що незважаючи на малий час переходу на живлення від резервного вводу споживач все одно має провал у живленні, адже швидкий перехід на живлення від резервного джерела спричинений зникненням або відхиленням живлячої напруги з боку вводу. Час на розпізнавання відхилення в мережі бажано встановлювати не менше 500 мілсекунд, інакше АВР часто перемикатиметься при короткочасних зниженнях напруги внаслідок пускових струмів потужних навантажень. З цієї причини для виготовлення АВР, що забезпечує чітку, безперебійну роботу за будь-яких відхилень в живлячій напрузі, абсолютно достатньо застосування традиційних схем на контакторах або автоматичних вимикачах. Найважливішим аспектом для побудови надійних схем АВР є правильний вибір схеми управління.

Усі вказані схеми АВР можна реалізувати з використанням мікропроцесорних пристроїв серії “Блок управління автоматичним вмиканням резерву” (БУАВР) виробництва НВП «ВЕЛ». Вона містить такі модифікації для побудови різного виду автоматичного вмикання резерву (АВР):

- БУАВР.К - два вводи, одне навантаження;

- БУАВР1 - два вводи, одне навантаження, вирізняється збільшеною навантажувальною здатністю виконавчих реле, відсутністю входів дискретного керування й блокування;

- БУАВР.С – два вводи, два навантаження, секційний вимикач;

- БУАВР.2С – два вводи, два навантаження, два секційних вимикачі;

- БУАВР.ЭА – два вводи, один з вводів – електроагрегат, одне навантаження.

Схема АВР з керуванням від БУАВР.С.220

Мікропроцесорні пристрої БУАВР розроблені з урахуванням досвіду провідних вітчизняних та закордонних виробників АВР, вимог ПУЕ, ДСТУ, ГОСТ та специфіки вітчизняної енергетики. БУАВР реалізовані з використанням найсучаснішої елементної бази та мікропроцесорних технологій. Керівництво з експлуатації містять докладні описи та інструкції із застосування. Приклад схеми побудови АВР на автоматичних вимикачах з мотор-приводом, на 2 навантаження, з секційним вимикачем, зображено на рисунку.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

www.eltema.com.ua

Теги та ключові фрази
схема автоматичного повторного вмикання, Пристрої автоматичного повторного вмикання за тривалістю дії бувають, джерело автоматичного живлення, Характеристика автоматичного повторного вмиканя, автоматичне вмикання резервного електродвигуна, ресурс вмикань автоматичних вимикачів, схема вмикання авр, Схема вмикання аккумулятора, електро генератори які автоматично запускаются, влаштування авр в мережа


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.