Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

8713
09.11.2009р. |
Вимірювачі показників якості електроенергії

Електропостачання характеризується надійністю та якістю. Передусім, це якість електроенергії, на яку впливають різноманітні порушення і спотворення напруги живлення. Їх спричиняють наприклад, блискавкові імпульси, комутаційні перенапруги, що виникають внаслідок комутації ділянок електричної мережі, провали та відхилення напруги під час автоматичного вмикання резерву і перемикання споживачів на інші джерела живлення.

ГОСТ 13109-97 є основним нормативним документом з вимірювання якості електроенергії. Стандарт визначає одинадцять показників, що характеризують якість електроенергії в різних режимах роботи систем енергопостачання. Одним з приладів для вимірювання показників якості є прилади серії Ресурс-UF, що пропонує завод «Алан-Абрис» (Росія). Ресурс-UF вимірює:

– усталене відхилення напруги: фазної і міжфазної

– відхилення частоти;

– коефіцієнти несиметрії з нульовою і зворотною послідовністю;

– коефіцієнти спотворення синусоїдності  напруги;

– коефіцієнти гармонічних складових напруги;

– характеристики провалів і перенапруг.

Основними відмінностями цих приладів є можливість неперервного вимірювання, одержання звітів у реальному часі повнофункціональна робота в автономному режимі, у тому числі формування протоколів вимірювань.

Для під’єднання контрольованої мережі вимірювач має дві групи входів: прямий (220/380 В) і трансформаторний (57,7/100 В), що дає змогу використовувати його для безпосередніх вимірювань у низьковольтних мережах або з трансформаторами напруги у мережах до 750 кВ.

Прилад вимірює показники якості електроенергії однофазної, трифазної трипровідної і чотирипровідної мережі. Вимірювальні входи гальванічно ізольовані від інших частин приладу і організовані таким чином, що у трифазній мережі (трипровідній або чотирипровідній) використовується одна схема. Правильність під’єднання вимірюваної напруги контролюється вбудованою у вимірювач функцією фазометра. Слід відзначити, що прилад забезпечує правильний розрахунок коефіцієнтів несиметрії незалежно від чергування фаз контрольованої мережі.

Наявність режиму відображення оперативних (поточних) даних значно спрощує контроль показників якості на місці встановлення приладу. Прилад вимірює значення величин у необхідному інтервалі і статистично обробляє результати вимірювань за добу. Статистично оброблені результати зберігаються щодоби поточного і попереднього місяця і використовуються для сертифікації електроенергії. Для попереднього аналізу якості електроенергії вимірювач додатково визначає середні значення основних показників якості за інтервали часу в 1 хв. та 30 хв. Інформація про провали і перенапруги зберігається окремо для кожної вимірюваної напруги (фазної і міжфазної).

Крім того, відображається інформація про кількість і сумарну тривалість провалів і перенапруг, яка в подальшому може використовуватись при великій їх кількості. Прилад може працювати безперервно і записувати нові результати вимірювань замість старих. Для відображення результатів прилад оснащений інтерфейсом RS-232 і RS-485/ЛС 10мА. До інтерфейса RS-232 можна під’єднати комп'ютер, телефонний модем, радіомодем або принтер. Використання модему дає змогу зчитувати з вимірювача дані, а принтер видрукує протокол вимірювань.

Інтерфейс RS-485 можна використовувати для організації локальної мережі вимірювачів при контролі якості електроенергії на декількох фідерах. Реалізоване також виконання усіх функцій при основному і резервному електроживленні змінною напругою в діапазоні від 160 до 250 В. При вимкненні напруги прилад зберігає усі дані, а при відновленні живлення він автоматично відновлює роботу. Прилад функціонує в діапазоні температур навколишнього середовища від -10 до +55 °С. Оформлення результатів вимірювання відбувається шляхом експорту даних у файл формату Excel. Такий підхід дає змогу користувачеві самостійно оформити протокол практично будь-якої форми без звертання до виробника приладу.

Вимірювач "Ресурс-UF2М" виконаний у переносному варіанті і використовується при проведенні енергетичних обстежень, а "Ресурс-UF2С" призначений для стаціонарного застосування. Основними відмінностями приладів від базового варіанта "Ресурс-UF2" полягають у:

– наявності універсального входу напруги;

– наявності додаткового (четвертого) входу напруги і струму;

– розширених діапазонах вимірювання характеристик струму;

– поліпшених метрологічних характеристиках для вимірювання струму, потужності і енергії;

– поліпшеній можливості роботи з струмовимірюваними кліщами.

При вимірюваннях параметрів якості електроенергії і параметрів напруги прилади мають аналогічні "Ресурс-UF2" характеристики. Є один чотириканальний універсальний вхід для вимірювання напруги і два чотириканальні входи струму (з номінальними значеннями 1 та 5 А). Входи напруги і кожний вхід струму гальванічно ізольовані між собою, що дає змогу під’єднувати прилад послідовно з іншими пристроями (лічильниками електроенергії, реєстраторами тощо). Наявність додаткового четвертого входу напруги уможливлює застосування приладу як у трифазних трипровідних і чотирипровідних, так і п’ятипровідних мережах. Четвертий вхід струму дає змогу при енергетичному обстеженні за небалансом струмів визначати струми витоку.

Для вимірювань у схемах із двома трансформаторами струму у приладах застосовується спеціальний режим, коли відсутній струм розраховується на основі вимірюваних. Вимірювачі можуть комплектуватися струмовими кліщами. Атестація приладів у комплекті із струмовими кліщами зменшує похибки при вимірюваннях активної (реактивної) потужності і енергії, що становлять 0,3% (0,75%). Номінальні значення сили струму при використанні струмових кліщів становлять: 5, 50, 100, 500, 1000 А. Зауважимо, що з деякими типами струмових кліщів забезпечується робота на декількох діапазонах вимірювань. Вимірювачі можуть використовуватись як зразкові лічильники електроенергії при перевірці лічильників електроенергії класів точності 0,5 і менш точних у місці експлуатації.
Прилад можна комплектувати пристроєм зчитування, призначеним для введення даних з лічильника і автоматичного визначення похибки вимірювання енергії. Кілька модифікацій пристроїв зчитування працюють з індукційними лічильниками, електронними лічильниками з тестовим (світлодіодним) виходом. Пристрої зчитування під’єднуються до інтерфейса RS-232 вимірювача.

Пристрої "Ресурс-UF2М" і "Ресурс-UF2С" практично не відрізняються від базової модифікації. Вони також містять кілька функціональних модулів. Вимірювач показників якості; чотириквадрантний лічильник активної і реактивної електричної енергії; архіватор електроенергетичних величин з часом вимірювання 1 хв.; реєстратор сигналів при провалах і перенапругах; перетворювач вхідних сигналів струму і напруги у цифровий код.

Незалежно від модифікації вимірювачі працюють у широкому діапазоні температур навколишнього середовища (від -20 до +55 °С) і напруг живлення (від 85 до 265 В змінного струму) і можуть отримувати електроживлення від вимірюваної міжфазної напруги 100 В. Мають вони високошвидкісні інтерфейси RS-232 і RS-485, які забезпечують обмін до 115200 біт/с. Протоколи передачі даних вимірювачів "Ресурс-UF2М", "Ресурс-UF2С" і базової модифікації дещо відрізняються. Програмне забезпечення "Ресурс-UF2Plus" виконує такі функції: зчитування архівних даних результатів вимірювань показників якості, характеристик струму, напруги і потужності, фазових характеристик; збереження результатів вимірювань у файлі власного формату; оформлення протоколів результатів; зчитування гістограм результатів вимірювань; забезпечення функцій "Ресурс-UF2" як реєстратора.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

www.eltema.com.ua

Теги та ключові фрази
показники яркостi електроенергiї, Яким приладом вимірюють електроенергію, прилад для вимірюваня електроенергії, реєстратор показників якості електричної енергії пристрій, кліщі для перевірки роботи лічильника електроенергії, купити прилад вимірювання якості електроенергії, вимірювачі які застосовуються при розрахунку показників якості, регістратори параметрів електричноі мережі, Скільки електро енергії використовує РС, Прилади вимірювання електроенергії


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.